reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Hej dziewczyny :) dzisiaj mialam wizyte i dzidziusiowi bije juz serduszko z czego sie bardzo cieszę♥️ jednak martwi mnie coś innego..Mam krwiaka w macicy. Lekarka zabronila mi się przemęczać i dźwigac. Moje pytanie jest takie czy znacie przypadki z krwiakiem, w których ciąża zakończyła się sukcesem? Albo może Wy same to przechodzicie? Czy bardzo niebezpieczne to jest? Z góry dziękuję kochane za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie♥️🤗
Gratuluję serduszka ❤️ odpoczywaj i nie przemęczaj się, by krwiak mógł się wchlonac, będzie dobrze 💕
 
reklama
To u mnie to 7+1 było z om, więc z usg jeszcze prwnie trochę mniej, ale dokładnie na razie lekarz nie mówił :) zazdroszczę że już widziałaś serduszko ❤ ja mam nadzieję że zobaczę we wtorek :)
Jak to w ogóle jest z tą różnicą między om i usg? W pierwszej ciąży pierwszy lekarz na potwierdzeniu powiedział mi że ciąża jest o tydzień młodsza, ale byłam u niego jeden raz. Później mój lekarz prowadzący i inny od badań prenatalnych nic nie mówili o żadnej różnicy i miałam tylko termin z om
To prawda, może być z usg mniej, ale nie musi, zależy, kiedy była owulacja, zagnieżdżenie itp - trzymam kciuki za pozytywne wieści ❤️💕 co do roznicy to też nie wiem nic więcej poza tym, że może być z tych czasowych powodów, później dzidzia może nadgonić ta różnice, ale to raczej na późniejszym etapie, bo na początku rosną tak samo 😊
 
A czym można bezpiecznie odkazic ranę? Orientujecie się może? Rano zahaczyłam o klamkę z drzwi od łazienki plecami, jak jakas totalna sierota 🤦‍♀️ no i zadrapalam się dość mocno, a wolałabym nie dopuścić do żadnego zakażenia... Mam octenisept, ale niby w ulotce napisane, że nie było badań na ciężarnych. Może zwykła woda utleniona? Na razie sama wodą przemywam..
 
Dziewczyny, też wieczorami jesteście takie zmęczone? W pracy jakoś daje radę, ale po powrocie do domu mam siłę na tyle, żeby leżeć, a potem spać o 21-22… 🤷‍♀️ Mamy z doświadczeniem - czy w drugim trymestrze naprawdę jest lepiej z poziomem energii? Bardzo na to liczę :)
W pierwszych ciążach spałam na zawołanie o każdej porze do ok 13 tyg. Później już było ok. Teraz przeciwnie, cierpię na bezsenność.
 
Ja przyjmuje dha od początku ciąży - biorę pregna start i pregna dha. Z tego co czytałam, to dosyć istotny składnik w ciąży,. A mówiła Ci farmaceutka dlaczego dopiero w 11 tygodniu powinnaś zacząć suplementację?
Tak jest ponoć w zaleceniach instytutu....I w tych suplementach mówiła że od II trymestu jest napisane... nie czytałam.ulotek to fakt . Dlatego też wrzuciłam pytanie na grupę jak u was z suplementacja dha i omega 3.
 
Witaj 😊 🌸 u mnie objawy też bardzo zmienne, różna częstotliwość i połączenia 😅 przedwczoraj 🤢 i ciągnięcie podbrzusza, wczoraj ogromna zgaga i senność (tutaj pewnie i deszcz dołożył swoje trzy grosze), dzisiaj na razie sama zgaga i rano czułam mocniej brzuch plus poranna wycieczka do toalety przed 7 i znów po spaniu 🙄 generalnie jednego dnia lepiej, raz gorzej, czasem połowa dnia taka, a druga inna i zmienne dolegliwości 🤷‍♀️😄
Dobrze wiedzić , że to normalne. Jestem juz po jednej stracie wiec troszkę panikuję. Wczoraj wieczorem jak się położyłam to prawie nie bolały mnie piersi i tak mnie ciągnął brzuch że już się nastawiłam że rano będzie @. Na szczęście dalej tylko białe plamki :)
Teraz mam istną próbę cierpliwości bo dopiero w 8 tyg. idę na pierwszą wizytę więc oby do wtorku.

A co do rany napewno woda utleniona będzie o wiele lepszą, słyszałam kiedyś że te octenisepty to strasze 💩
 
A czym można bezpiecznie odkazic ranę? Orientujecie się może? Rano zahaczyłam o klamkę z drzwi od łazienki plecami, jak jakas totalna sierota 🤦‍♀️ no i zadrapalam się dość mocno, a wolałabym nie dopuścić do żadnego zakażenia... Mam octenisept, ale niby w ulotce napisane, że nie było badań na ciężarnych. Może zwykła woda utleniona? Na razie sama wodą przemywam..
Octeniseptem można. Albo woda z mydłem. Jasne, że trzeba uważać na pewne raczy, ale w tym momencie to Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze, bo jesteś "inkubatorem":)
 
HEJ HEJ.☺Jestem w 9 tygodniu.odebralam dzis wyniki moczu.czy któraś z was miala podwyzszona BILIRUBINE? Mam 1mg. a norma 0.2. Mecza mnie mdlosci i wymioty do tego malo pije bo po wodzie tez mnie meczy.czu to moze byc powod takiego wyniku?
Ja bilirubinę mam podwyższona o kilka razy już parę lat. Zespół Gilberta.
Mdłości mogą być przez to ale musi być naprawdę podwyższone
 
reklama
Do góry