reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny pomóżcie! 🥺
Od lipca z mężem zaczęliśmy się starać. Nie mamy jeszcze dzieci, mam 29lat więc wzięliśmy to na chłodno. A tu stało się !
2 sierpnia test pokazał dwie kreski !
Płacz, strach i panika z mojej strony!
Niby chciałam ale chyba nie spodziewałam się że uda się tak szybko!
Teraz nie ma dnia bez płaczu i paniki jak to będzie i milion innych niewiadomych !
Czy to normalne zachowanie ?
może nie byłam jeszcze tak naprawdę na to gotowa ... 😞
nie mam z kim o tym pogadać bo nikt jeszcze nie wie...
liczę na was 😘
Sylwia
 
reklama
Dziewczyny pomóżcie! 🥺
Od lipca z mężem zaczęliśmy się starać. Nie mamy jeszcze dzieci, mam 29lat więc wzięliśmy to na chłodno. A tu stało się !
2 sierpnia test pokazał dwie kreski !
Płacz, strach i panika z mojej strony!
Niby chciałam ale chyba nie spodziewałam się że uda się tak szybko!
Teraz nie ma dnia bez płaczu i paniki jak to będzie i milion innych niewiadomych !
Czy to normalne zachowanie ?
może nie byłam jeszcze tak naprawdę na to gotowa ... 😞
nie mam z kim o tym pogadać bo nikt jeszcze nie wie...
liczę na was 😘
Sylwia
U mnie było tak samo. Serio. Myślę, że powodem jest właśnie to , że nikt jeszcze nie wie i nie rozmawia się o tym swobodnie itp. Tylko trzeba to w sobie przemielić. Ale z czasem, z pierwszym USG taka mieszanka uczuć mija i wg mnie zaczyna się po prostu bycie w ciąży... 😁 Zdrowe jedzonko, dbanie o siebie i całuski w brzuszek od partnera. Będzie dobrze! 🙂 To naturalne. Ja na początku nie wierzyłam, że to dotyczy mnie. Czułam jakby to wszystko działo się po prostu obok 🙂
 
U mnie było tak samo. Serio. Myślę, że powodem jest właśnie to , że nikt jeszcze nie wie i nie rozmawia się o tym swobodnie itp. Tylko trzeba to w sobie przemielić. Ale z czasem, z pierwszym USG taka mieszanka uczuć mija i wg mnie zaczyna się po prostu bycie w ciąży... 😁 Zdrowe jedzonko, dbanie o siebie i całuski w brzuszek od partnera. Będzie dobrze! 🙂 To naturalne. Ja na początku nie wierzyłam, że to dotyczy mnie. Czułam jakby to wszystko działo się po prostu obok 🙂
No dokładnie- nie wierzę że to dotyczy mnie, że to mi się to przytrafiło. Niby się staraliśmy a teraz gdzieś tam obwiniam siebie 🤦‍♀️ że może mogłam to przemyśleć, że przecież miałam na to wpływ ...
 
A czym można bezpiecznie odkazic ranę? Orientujecie się może? Rano zahaczyłam o klamkę z drzwi od łazienki plecami, jak jakas totalna sierota [emoji2356] no i zadrapalam się dość mocno, a wolałabym nie dopuścić do żadnego zakażenia... Mam octenisept, ale niby w ulotce napisane, że nie było badań na ciężarnych. Może zwykła woda utleniona? Na razie sama wodą przemywam..
Spokojnie możesz octaniseptem
 
Gratuluję serduszka ❤️ odpoczywaj i nie przemęczaj się, by krwiak mógł się wchlonac, będzie dobrze 💕
U mnie bodajże w 6 tygodniu lekarz wypatrzył krwią o wielkości 1cm zalecił dużo odpoczynku, unikanie nawet nie wielkich obciazen, dostałam nospe forte 3x 1. Byłam spanikowana i a w głowie pisały mi się najczarniejsze scenariusze. Przez 2 tygodnie do kolejnej wizytypraktycznie całymi dniami leżałam, wstawałam jedynie za potrzeba i dzięki Bogu na wizycie kontrolnej okazało się, że po krwiaki ani śladu, wchlona się całkowicie także bądź dobrej myśli, oszczędzaj się, odpoczywaj i postaraj nie stresować a napewno wszystko będzie dobrze 🙂
 
Dziewczyny pomóżcie! 🥺
Od lipca z mężem zaczęliśmy się starać. Nie mamy jeszcze dzieci, mam 29lat więc wzięliśmy to na chłodno. A tu stało się !
2 sierpnia test pokazał dwie kreski !
Płacz, strach i panika z mojej strony!
Niby chciałam ale chyba nie spodziewałam się że uda się tak szybko!
Teraz nie ma dnia bez płaczu i paniki jak to będzie i milion innych niewiadomych !
Czy to normalne zachowanie ?
może nie byłam jeszcze tak naprawdę na to gotowa ... 😞
nie mam z kim o tym pogadać bo nikt jeszcze nie wie...
liczę na was 😘
Sylwia
Nam też synek przytrafił się bardzo szybko.. totalnie nie ogarnialam.. Do tego stopnia, że nawet planu porodu nie napisalam.. Początki były bardzo trudne i nie ma co się oszukiwać.. Ale potem- dziś patrzę jak śpi wiem, że to jest najlepsze,co mnie w życiu "spotkalo". Wszystkiego trzeba się nauczyć, masz 9 miesięcy na oswojenie z tą myślą, A potem resztę zycia- trudnego, z milionem wyzwań, ale i oczami dziecka, w których nieustannie widzisz cud:)
Dasz radę!!!! Dbaj o siebie!!:)
 
Dobrze wiedzić , że to normalne. Jestem juz po jednej stracie wiec troszkę panikuję. Wczoraj wieczorem jak się położyłam to prawie nie bolały mnie piersi i tak mnie ciągnął brzuch że już się nastawiłam że rano będzie @. Na szczęście dalej tylko białe plamki :)
Teraz mam istną próbę cierpliwości bo dopiero w 8 tyg. idę na pierwszą wizytę więc oby do wtorku.

A co do rany napewno woda utleniona będzie o wiele lepszą, słyszałam kiedyś że te octenisepty to strasze 💩
Właśnie odwrotnie- teraz w żadnej apteczce nie znajdziesz już wody utlenionej ! Odkaża, ale utrudnia gojenie się ran.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny :) dzisiaj mialam wizyte i dzidziusiowi bije juz serduszko z czego sie bardzo cieszę♥️ jednak martwi mnie coś innego..Mam krwiaka w macicy. Lekarka zabronila mi się przemęczać i dźwigac. Moje pytanie jest takie czy znacie przypadki z krwiakiem, w których ciąża zakończyła się sukcesem? Albo może Wy same to przechodzicie? Czy bardzo niebezpieczne to jest? Z góry dziękuję kochane za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie♥️🤗
Hej, ja miałam krwiaka wykrytego w 6 tygodniu. Dostałam Utrogestan dopochwowo 1x1 na noc i w 8 tygodniu krwiaka już nie było :) nie przemeczalam się, dużo odpoczywałam, odkurzanie zostawiłam mężowi :) także głowa do góry będzie dobrze 😊
 
reklama
Do góry