reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

W pierwszej ciąży już na początku puchłam dostałam od razu brzuszek i czułam się jakbym połknęła balon ale chyba dlatego że córeczka była ułożona na przodzie mdłości poranne no i przytyłam 22kg. Snikersy i lody mietowe byly u mnie popularne. Córka urodziła się z waga 3900.😀Druga ciąża mdłości i wymioty poranne i wieczorne to była taka rutyna wstawiłam rano i prosto do kibelka na pawika i wieczorem jak szłam do spania to obowiązkowo pawik no i jak gdzieś zobaczyłam włos na ramieniu itd to myślałam sie udlawie. Mdlosci zakończyły się po 12 tygodniu syn ułożony z tyłu i nisko i przytylam tylko 9kg nie miałam ochoty na nic. Syn urodził się z waga 3500 Na początku obu ciąż te pomarańcze za mna chodziły. Obydwie ciąże zakończyły się cesarskim cięciem.
Jakie miałaś wskazania do CC?
 
reklama
Hej dziewczyny. Ja weekend miałam wesoły, wczoraj wesele, dzisiaj poprawiny. Zapomniałam o ciąży, ale to ciąża o sobie przypominala jak już byłam zmęczona. Była z nami córka, więc bieganie non stop za nią, plus to że byłam na nogach od 7 a położyłam się po weselu o 3. Cały brzuch miałam twardy jak Skala, bolał mnie krzyż i brzuch okresowo. Na szczęście przez noc przeszło, dzisiaj się oszczędzalam a w piątek nareszcie wizyta [emoji7][emoji7][emoji7]
No i ja jestem z tych szczęśliwców, oprócz ciągnięcia podbrzusza, braku apetytu i wzmożonej senności nic mi nie jest. Żadnych mdłości ani nic [emoji16][emoji16]
 
Też jestem ciekawa, bo moja pierwsza ciąża była zupełnie inna. Wymiotowanie na szefa to też ciekawa opcja 😂 Następną wizytę mam dopiero między 9 a 13 sierpnia, prawdopodobnie jutro będę wiedzieć dokładnie. Moja gin jest zdania, że jeśli nic się nie dzieje, to co miesiąc wystarczy. L4 póki co wystawia mi lekarka rodzinna. A Ty kiedy idziesz?
Też podobnie bo 20 sierpnia zaplanowana wizytą a na 26 pierwsze badanie prenatalne. Natomiast nie mogę się zdecydować którego lekarza wybrać i drugiego mam w środę... chyba pójdę bo przyplątała mi się infekcja to od razu coś dostanę 🙂
 
Dziewczyny, orientuje się jak to jest z wyjazdem na L4? Chciałam pracować do września, później wziąć normalnie wolne na wyjazd, a dopiero po powrocie L4. Potoczyło się jednak tak, że ze względu na mdłości już jestem na L4 i raczej nie będę wracać do pracy. Czytałam w internecie, że jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań to można jechać nawet na zagraniczny urlop, ale trzeba to zgłosić przed wyjazdem i najlepiej dostarczyć zaświadczenie od lekarza. W teorii już wiem co i jak, ale zastanawiam się jak to jest w praktyce. Macie jakieś doświadczenia?
 
Gdzieś zgubiłam ten wątek, ale któraś pisała o becie i sprawdzaniu przyrostow..
Mój lekarz, jak ostatnio mówiłam,że dwa dni wcześniej miałam coś koło 1200, a z dziś wyniku nie miałam jeszcze kazał mi go nie sprawdzać!
Cytuje: potem dzwonią albo przychodzą mamy, bo coś jest nie tak, że mamy przyrost. kobiety w ciszy nie powinny się denerwować- z takimi wynikami tylko usg mówi, czy coś jest nie ok.
I ja nie sprawdzałam, czuje się zdrowsza :)
 
W poprzednich dwóch ciążach mdłości zaczęły się u mnie dopiero 7-8 tydzień a teraz dużo szybciej. A mówi się że kolejne ciąże już lepiej się przechodzi.[emoji2356]
Ooo dzieki za ten komentarz :)
Bo u mnie objawow jak na lekarstwo a wkazdejj udanej ciazy wymiotowalam codziennie od 7 do 12 tc
 
Też podobnie bo 20 sierpnia zaplanowana wizytą a na 26 pierwsze badanie prenatalne. Natomiast nie mogę się zdecydować którego lekarza wybrać i drugiego mam w środę... chyba pójdę bo przyplątała mi się infekcja to od razu coś dostanę 🙂
Ja lekarza wybierałam jeszcze przed staraniami 🙈 Ale miałam najpierw komplikacje w ciąży, potem przy porodzie i musiałam mieć pewność co do wyboru. Co do infekcji, to lepiej idź, bo lekarz szybko dobierze leczenie ;) A z tym pierwszym ginem nie możesz się skontaktować w razie jak coś się dzieje (chociażby właśnie infekcja)?
 
Przynajmniej czujecie, że jesteście w ciąży. A ja ani senności, ani zmęczenia, ani mdłości. Nie przeszkadzają mi żadne zapachy ani smaki. Trochę inaczej niż w poprzedniej ciąży... I dlatego też się denerwuję, że coś jest nie tak. Mimo, że wiem, że każda ciąża jest inna...
Czytam i czytam i może to nie jest fajne, ale właśnie macie jakąś podstawę, bo ciąża daje znać o sobie. Mi też nic nie ma, wszytko mi przeszło.
Mam pytanie do tych dziewczyn które dostaly duphaston na plamienia -jak szybko zadziałał i czy plamienia calkiem ustały ? Ja biorę od piątku ,srednio sie po nim czuję,a plamienia jak byly tak są :(
Leżysz? Mi za każdym razem lekarz kazał leżeć i tylko siku do toalety. Aż minie.
Zazdroszczę Wam tych serduszek i zarodków. Ja od wczoraj z bólem gardła, a dziś obudziłam się z opryszczką w nosie. Kiedyś czytałam, ze to niby może być groźne, ale tylko gdy w ciąży pojawi się po raz pierwszy, a u mnie to normalne kilka razy w roku, wiec staram się choć w tym temacie już nie wariować :)
Wizytę u mojej gin mam dopiero 2.08, ale uznaliśmy z narzeczonym, ze jeśli coś miało się rozwinąć to od zeszłej środy napewno już się troszkę rozwinęło i zdecydowaliśmy się na wizytę jutro u innego ginekologa. Mam nadzieje, że to będzie udana wizyta..
dla przypomnienia i nowych osób powiem, ze wg OM jestem już 7+3, a w zeszłą środę z USG wyszło mi 5+5 z (pani doktor nie była w 100% pewna czy dobrze widzi) 2,5 mm zarodkiem, a na innym dostałam info, ze nic z tego i ze na 99% bedzie to puste jajo płodowe…
Dam znać jutro po wizycie, a Wy trzymajcie kciuki❤️
Co do objawów to mam chyba połączenie dwóch typów objawów, o których tu piszecie. Rano mam okropne mdłości i zawroty głowy, a później nie jestem w stanie nic jeść. O czymkolwiek pomyślę - nie przełknę. + wieczorami boli brzuch jak na okres
Mi też ciąża spadła z 7 tygodnia na 5 według usg. Mam pęcherzyk z czymś, ale lekarz nie chciał mnie jakoś za specjalnie badać, 5 sierpnia mam termin. Psychicznie nastawiam się na stratę, bo wszystkie dolegliwości ciążowe mi przeszły, zostało tylko pobolewanie podbrzusza 1-2x dziennie.
Będę pięknie zaskoczona, jeżeli będzie inaczej. Czekam... 😌
 
reklama
Co do plamienia to od środy moje ustały, w piątek byłam na usg jest serduszko i wszystko ok i po paru godzinach od badania znowu plamienia i tak trwają i czuje ból brzucha :( na usg nie było widać przyczyn plamień… jestem obstawiona progesteronem. Wizytę mam w piątek, ale martwię się…
 
Do góry