reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Z tym założeniem karty ciąży to wiecie, że musicie mieć do 10 tc założoną żeby dostać jakże wysokie, niezbędne do przeżycia becikowe? 😄

Ja mam jutro wizytę, w końcu!
To wg OM będzie 8+5,ale że mam młodszą ciążę to wg USG będzie 7+0. Na tym etapie już chyba serce powinno być co?
Acha... Becikowe😂 chyba że się zarobkowo nie łapiesz w progach😁
 
reklama
A na którą masz wizytę?
Na 9.40
Właśnie sobie z ciekawości sprawdziłam, becikowe nie należy się każdemu, dochód w rodzinie nie może przekraczać 1922 zł na osobę 🤦🏻‍♀️ myślałam że to każdemu przysługuje
Niee becikowe 1000 zł dają wszystkim, bez względu na dochody. Dzwoniłam już dawno do gminy i pytałam. Są tylko jeszcze jakieś becikowe samorządowe czy jakoś tak, ale nie u wszystkich, i tam już musisz mieć odpowiednio niski dochód
 
Na 9.40

Niee becikowe 1000 zł dają wszystkim, bez względu na dochody. Dzwoniłam już dawno do gminy i pytałam. Są tylko jeszcze jakieś becikowe samorządowe czy jakoś tak, ale nie u wszystkich, i tam już musisz mieć odpowiednio niski dochód
A nie, faktycznie! Na stronie gov jest o tym 1992! Ale lipa, idioci🤦‍♀️
 
Z tym założeniem karty ciąży to wiecie, że musicie mieć do 10 tc założoną żeby dostać jakże wysokie, niezbędne do przeżycia becikowe? 😄

Ja mam jutro wizytę, w końcu!
To wg OM będzie 8+5,ale że mam młodszą ciążę to wg USG będzie 7+0. Na tym etapie już chyba serce powinno być co?
Jeszcze trzeba się zmieścić w progu dochodowym 🙈 Dla mnie to już śmieszne, bo im więcej płacisz podatków tym mniej odzyskasz 😂
Co do serduszka, to myślę, że już będzie ;)
 
O matko, to Ty też tam się masz 😪 Właśnie z tym denerwowaniem, wiesz, że nie możesz i nie ma co bo nie jest warto... Ale czasem nie wychodzi, jak ma się do czynienia z bandą 🤬 Ja wzięłam wcześniej tylko na tydzień zwolnienie i rzeczywiście główny powód dla którego wróciłam, to żeby zastąpić koleżankę przez te dwa tygodnie. Chcialam w sumie dopiero od września i po prenatalnych pojsc na l4, ale mi sie plan na to zmienił 😊Pracodawcy powiedziałam w zeszłym tygodniu, bo już mu też kręciłam od 2 tyg, ze tu tydzien zwolnienie, w ciagu dnia wcześniej często zdarzalo sie, ze do lekarza musialam wyjść, więc zdecydowałam, że powiem jasno o co chodzi, żeby się nie czepiali, już nie pytali, żyć dali 😛 I powiem Ci mój bezpośredni przełożony to super zareagował, ale drugi ten nad nim, to tak niby pogratulował, ale slyszalam, ze to takie bardziej wymuszone bylo i "grzecznościowe", dziwne teksty w ogole padaly w trakcie rozmowy... :/ Dlatego właśnie stwierdziłam, że to serio jest czas żeby myśleć tylko o sobie, dziecku, nie przejmować się praca i pójdę jak najszybciej w sierpniu na zwolnienie, bo chce mieć wolną głowę od zmartwień 🥰
Mam takie same przemyślenia jak Ty! :)
 
reklama
Dzień dobry- ja tylko chce życzyć spokojnego dnia i samych cudownych nowin. Będę w przerwie w pracy czytać relacje z wizyt 🙂
1. Blanny o 10 ciąża 7+4
2. Oliwia. o 11 ciąża 8+1
3. smerfetka90 o 11 ciąża 6+4
4. Asjunia o 16.10 ciąża 7+4
5. sylwia210295 17.40 ciąża 7+5
6. Alanyaaa o 18 ciąża 6+6
Mnie też możesz dopisać ;) wizyta dziś o 12:40, ciąża 6+2
 
Do góry