reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Kochane jak to jest z tym progesteronem ?
w poniedziałek miałam 17 a w środę 14.
mam duphoston 2x1, dziś doktorka kazała zwiększyć 3x1 :( mam dość ze już będzie coś nie tak :(
Czu nie dostałaś luteiny dopochwowo? To jest najlepiej przyswajalny progesteron, faktycznie jest niski. Zadzwoniłabym do lekarza z prośbą o zmianę leku.
W którym Tc jesteś?
Ja mam progesteron 67 i lekarz nie pozwolił odstawić luteiny, chce żeby wszystko było ok 🙂 tobie życzę żeby wszystko szybko się unormowało.
 
Dzisiaj 7+2 chyba. Ja nie biorę nic i dlatego się martwię, że może powinnam. Ale czytałam, że dziewczyny jednego dnia miały 30, a dwa tyg później 17 i wszystko się dobrze skończyło. Zawsze badania rano robię, a wczoraj zrobiłam po południu i może tu też różnica się pokazała.
Ja tez tak mam jak czytam że wy wszystkie macie jakieś leki, a ja nic to się stresuje biorac pod uwagę, ze w kwietniu poroniłam (no ale trzeba być dobrej myśli i nie nakręcać sie niepotrzebnie 😘)
 
reklama
dziewczyny, ja bym tez tak nie szalała z tym dodatkowym progesteronem. W fizjologicznej ciązy naprawdę on jest niepotrzebny i wbrew pozorom zalecenie jego podawania jest w nielicznych przypadkach. Niektórzy lekarze podają go kobietom w ciązy jak cukierki bez potrzeby.

Nawet jeśli jesteście po poronieniu, to jeśli nie macie niedomogi lutealnej, to progesteron jest Wam niepotrzebny.
Progesteron jest potrzeby zwłaszcza do 8 Tc do podtrzymania ciąży póki łożysko nie zacznie się tworzyć więc nie wiem skąd masz takie info 😉
 
Do góry