reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Witajcie oficjalnie się witam, termin z om 1 marca
IMG_20210715_111728.jpeg
 
reklama
Ale zdecydowana większość kobiet nie potrzebuje progesteronu z zewnątrz, bo sama produkuje wystarczające ilości.
Wiele kobiet niestety nie wytwarza wystarczającej ilości progesteronu dlatego jest tak wiele poronień 🙂 po co się stresować i latać na badania proga co parę dni jak można wziąć tabletkę codziennie i wiedzieć że będzie wszystko ok. Przecież to nie trucizna 🙂
 
Wiele kobiet niestety nie wytwarza wystarczającej ilości progesteronu dlatego jest tak wiele poronień 🙂 po co się stresować i latać na badania proga co parę dni jak można wziąć tabletkę codziennie i wiedzieć że będzie wszystko ok. Przecież to nie trucizna 🙂
Ja zawsze przy każdej wczesnej ciąży plamię więc mój gin od razu kazał brać Luteinę. Po co mam się stresować i czekać na ten dzień plamień, potem leżeć plackiem w łóżku aż się unormuje. Zresztą mam w domu półtoraroczne dziecko więc nie mam tego luksusu żeby leżeć i nic nie robić. Pierwszy raz biorę Luteinę od razu i liczę na to, że choć raz obejdzie się bez plamienia.
 
Wiele kobiet niestety nie wytwarza wystarczającej ilości progesteronu dlatego jest tak wiele poronień 🙂 po co się stresować i latać na badania proga co parę dni jak można wziąć tabletkę codziennie i wiedzieć że będzie wszystko ok. Przecież to nie trucizna 🙂
zdecydowana większośc poronień nie jest w ogóle powiązana z progestereonem, tylko z wadami zarodka. A w takim wypadku dodatkowy progesteron tylko przedłuża sprawę i niczego "nie podtrzyma"...

wiem, że bardzo dużo tu jest pretensji do zachodniego stylu prowadzenia ciąży (i większość pewnie w pełni uzasadnionych), ale na zachodzie nie szprycuje się 70% kobiet w ciąży w pierwszym trymestrze progesteronem, a statystyki poronień są plus, minus takie same.

poronienia w pierwszym trymestrze, w głownej mierze są naturalną selekcją, jakkolwiek brutalnie by to nie brzmiało...
 
Czu nie dostałaś luteiny dopochwowo? To jest najlepiej przyswajalny progesteron, faktycznie jest niski. Zadzwoniłabym do lekarza z prośbą o zmianę leku.
W którym Tc jesteś?
Ja mam progesteron 67 i lekarz nie pozwolił odstawić luteiny, chce żeby wszystko było ok 🙂 tobie życzę żeby wszystko szybko się unormowało.
Dziś równo 5 tydzień
 
reklama
Czu nie dostałaś luteiny dopochwowo? To jest najlepiej przyswajalny progesteron, faktycznie jest niski. Zadzwoniłabym do lekarza z prośbą o zmianę leku.
W którym Tc jesteś?
Ja mam progesteron 67 i lekarz nie pozwolił odstawić luteiny, chce żeby wszystko było ok 🙂 tobie życzę żeby wszystko szybko się unormowało.
Taki mi dała telefonicznie hmmm
 
Do góry