reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Hej, długo nie zaglądałam zaraz nadrobię . U mnie obecnie 26tc +5 , wczoraj byłam u kolejnego gina tym razem z polecenia szpitala gdzie byłam na konsultacji. Mam wrażenie że moj gin na NFZ kompletnie nie wie jak poprowadzić moj przypadek ( łożysko przodujace centralnie, macica z częściową przegrodą.) wszystko to wyszło na połówkowych. Wszyscy straszą żeby być na wsxystko przygotowanym.. w dodatku wczoraj po wizycie lekarz podejrzewa ze łożysko jest wrastające w macice, I chce mnie w 30 tc polozyc do szpitala by to sprawdzić. Z malutką na razie wszystko super , rozwija się idealnie ma 1000gr. Myślałam ze wrastanie łożyska przytrafia się tylko po cesarkach, a okazuje się ,że od jakiegoś czasu odkryli że nie. Wariuje nie mogę w nocy spać bo się boje że krwotok zacznie się w nocy i się nie obudzę,
 
reklama
Trzecie nie jest refundowane bynajmniej ja będę miała 3stycznia i już mówili mi że tylko dwa pierwsze są bezpłatne jak ma się skierowanie z nfz a trzecie już dodatkowo płatne
Właśnie pisalam już wcześniej, ja już jestem umówiona i mam normalnie, na nfz.. Może to zależy od miejsca, w którym jesteśmy pod opieką... Nie wiem. Ja w każdym razie mam je zaplanowane, tak samo jak poprzednie- bezpłatnie.
 
Tez miałam na pierwszym i drugim tak napisane dlatego udzielałam odpowiedzi ale byc moze to zależy od ośrodka choc wierzyć mi się nie do końca chce bo.. moja gin by mnie wyslala jakby migla (tak mi się zdaje). Po pierwsze straciłam 4 ciaze a po drugie mam 39lat a po trzecie syn miał ryzyko 1:35 trisomi 21 i niedomykalność zastawki.
Także jest tak jak jest. @Elencza ciesz się że masz :) bo jak widzisz większość z nas nie ma :) magne b6 biore 3x2tab. ale jest lepiej tylko zmniejszyłam obroty :) wzielam się za przedświąteczne porządki to teraz mam ;) i jedne chodza kilometrami a inne tulko siusiu. Cel mamy jeden :)
Ja jestem pod opieką Ośrodka, który jest jakby przyszpitalny. Tam tam lekarza prowadzącego i wszystkie badania tam są na nfz (krew, mocz, kdswa itp), oraz 4 badania usg na całą ciążę. Ja miałam więcej, bo mi nie sprawdzali lozyska, wiec jakieś tam dodatkowe 2, samego lozyska. Dodatkowo chodzę prywatnie i tam już place za wszystko. Może to właśnie od tego zależy..
 
Jest, ja jestem w poradni na NFZ, z wyznaczonym terminem na po świętach. Są 4 usg refundowane- potwierdzające ciaze (ok8 tygodnia) plus 3 prenatalne(1,2 i właśnie 3 trymestru). Tak mam to rozpisane.
Tez tak mam, również prowadzę już drugą ciążę na NFZ i będę miała usg w 31+6. Moja ciąża jest bez powikłań więc to jest standardowa procedura.
 
Co Ty mówisz??? Straszne trochę..
Ja jestem przed 35 rokiem życia i badania mam póki co wszystko idealne..
Może to faktycznie zależy też np od Ośrodka..
Ale nie powinno tak byc! Bo na pewno zalecenia są takie, żeby to 3 prenatakne też było refundowane. No i u mnie tak jest. Inna sprawa, że nawet połówkowe było robione "średnio profesjonalnie", więc już się umówiłam na prywatna powtórkę.. :/
Dokładnie. Powiem ci ze oni u mnie tak te połówkowe robili na to NFZ ze nie byłam zadowolona, nic się nie dowiedziałam… coś pod nosem mówiła i szybko… ze zapisałam się na wizytę prywatnie i robiłam jeszcze raz
 
Tez miałam na pierwszym i drugim tak napisane dlatego udzielałam odpowiedzi ale byc moze to zależy od ośrodka choc wierzyć mi się nie do końca chce bo.. moja gin by mnie wyslala jakby migla (tak mi się zdaje). Po pierwsze straciłam 4 ciaze a po drugie mam 39lat a po trzecie syn miał ryzyko 1:35 trisomi 21 i niedomykalność zastawki.
Także jest tak jak jest. @Elencza ciesz się że masz :) bo jak widzisz większość z nas nie ma :) magne b6 biore 3x2tab. ale jest lepiej tylko zmniejszyłam obroty :) wzielam się za przedświąteczne porządki to teraz mam ;) i jedne chodza kilometrami a inne tulko siusiu. Cel mamy jeden :)
Ja tak samo właśnie ze względu na bliźniaczą tez bym raczej została wysłana na NFZ, tak jak na echo serca chcieli mnie wysłać właśnie na NFZ ale musiałabym jechac do innego miasta 2h wiec już wolałam iść u siebie prywatnie zapłacić bo tyle samo to ja bym na paliwo straciła w tą i z powrotem
 
Ooo super 😁 ja dzisiaj zaczynam 25 tc. Będę miała chłopaka i dziewczynkę, a Ty? Jak rodzisz? Będziesz miała cesarkę?
Ale super, parka mi się marzyła jak dowiedziałam się o bliźniakach ale u mnie jednak dwóch chłopaków 😂 będzie jazda czuje 😂😂😃 Cesarka, raczej na poród naturalny bym się nie zdecydowała przy dwójce 🙈🙉 A jak się czujesz? Ja może nie mam aż takiego brzucha ale już mi tak ciąży, od dwóch tyg ciężko mi zasnąć
 
Ale super, parka mi się marzyła jak dowiedziałam się o bliźniakach ale u mnie jednak dwóch chłopaków 😂 będzie jazda czuje 😂😂😃 Cesarka, raczej na poród naturalny bym się nie zdecydowała przy dwójce 🙈🙉 A jak się czujesz? Ja może nie mam aż takiego brzucha ale już mi tak ciąży, od dwóch tyg ciężko mi zasnąć
A ja chciałam dwóch chłopaków, bo już mam córę 😁 Czuję się ogólnie dobrze, ale ten brzuch mi już strasznie ciąży. Mam duszności i szybko się męczę. A o wygodnym ułożeniu się do spania nie ma mowy. Będzie jazda! Najbardziej mnie ciekawi, co zrobię jak będę sama w domu i zaczną płakać oba naraz hehe 😅 albo potem jak zaczną raczkować i się rozbiegać w dwie strony 😁 Ale damy radę!
 
reklama
Dziewczyny jak się czułyście po krzywej cukrowej? Ja dzisiaj miałam (bleee) i cały dzień się czuję okropnie. Kręci mi się w głowie i wymiotowałam. To przez tę glukozę na pusty żołądek? 🤔
 
Do góry