reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny jak się czułyście po krzywej cukrowej? Ja dzisiaj miałam (bleee) i cały dzień się czuję okropnie. Kręci mi się w głowie i wymiotowałam. To przez tę glukozę na pusty żołądek? 🤔
Mnie mdliło tylko chwile po wypiciu później już było okej. Ale należę też do tych co bardzo lubią słodkości i wypicie tego wcale nie było takie złe jak myślałam 😅
 
reklama
Ja byłam wczoraj na dodatkowej wizycie u lekarza tam gdzie również wykonują prenatalbe i echo serca, to lekarz pomimo że mam badanie prenatalne te ostatnie trzecie zalecił mi echo serca jest to osobne badanie bo mam w inny dzień niz te 3prenatalne, u mnie zalecenie że względu na cukrzycę ciazowa
Ja na patologi ciąży robilam wszystkie prenatalne, ale 3cie powiedzieli że oni nie robią bo nie mają refundacji, pewnie zależy od szpitala idp. Ale robilam 2gie 2 razy jedno na refundowanym a drugie prywatnie :) echo serduszka też miałam na patologi, ale 3cie ide prywatnie ale też będzie echo bo robie u specjalisty który się zajmuje wadami serca u płodów idp więc pewnie dlatego jest jakby echo plus sprawdzenie wszystkiego :) ja generalnie z poprzednich jestem zadowolona wszytko pani mówiła idp było okej więc mam nadzieję że dalej będzie okej.
Wyszła mi cukrzyca ciążowa ale wydaje mi się oszukana ale dopiero będę miała wizytę u diabetologa to się wypytam.
Dobrze ze to ostatnia prosta i mam nadzieję że więcej niespodzianek nie będzie i wszystko będzie dobrze :)
 
A ja chciałam dwóch chłopaków, bo już mam córę 😁 Czuję się ogólnie dobrze, ale ten brzuch mi już strasznie ciąży. Mam duszności i szybko się męczę. A o wygodnym ułożeniu się do spania nie ma mowy. Będzie jazda! Najbardziej mnie ciekawi, co zrobię jak będę sama w domu i zaczną płakać oba naraz hehe 😅 albo potem jak zaczną raczkować i się rozbiegać w dwie strony 😁 Ale damy radę!
O tak ja tez się tego zaczynam coraz bardziej obawiać im bliżej końca 😂 Albo na początku jak mi dadzą dwójkę i weź sobie poradź 🙉🙈 Ale myśle ze włączy się lampka i da się radę z dwójką 😂 Nie wiem jak u Ciebie ale oni mi tak naciskają na pęcherz ze ja w tej ciazy tyle razy do łazienki dziennie chodzę, ze ja juz po nocy niewyspana jestem a to tylko chodzenie do łazienki a gdzie jak dzieci będą 😂
 
Dziewczyny jak się czułyście po krzywej cukrowej? Ja dzisiaj miałam (bleee) i cały dzień się czuję okropnie. Kręci mi się w głowie i wymiotowałam. To przez tę glukozę na pusty żołądek? 🤔
Ja wypiłam i zaczęło mi się po jakichś 15 minutach robić niedobrze, gorąco. Musiałam iść skorzystać z toalety w sensie wypróżnić się bo zaczęło mi wszystko jeździć po jelitach, miałam uczucie jak po mocnej kawie takiego rozszerzenia źrenic :D ale wachlowałam się ulotką i było ok. Po godzinie już spać mi się chciało bo to wyrzut insuliny duży:) ale wyniki mam w normie. Ogólnie różnie kobiety reagują jednak nie jest to mała dawka tej słodkiej energii.
 
O tak ja tez się tego zaczynam coraz bardziej obawiać im bliżej końca 😂 Albo na początku jak mi dadzą dwójkę i weź sobie poradź 🙉🙈 Ale myśle ze włączy się lampka i da się radę z dwójką 😂 Nie wiem jak u Ciebie ale oni mi tak naciskają na pęcherz ze ja w tej ciazy tyle razy do łazienki dziennie chodzę, ze ja juz po nocy niewyspana jestem a to tylko chodzenie do łazienki a gdzie jak dzieci będą 😂
Ja mam jedno w brzuchu a wieczorem zanim zasnę to 5 razy siku chodzę :D w nocy jak się obudzę to czuję, że się chce ale wmawiam sobie, że nie wstaje i czasami się uda a czasami to już mnie brzuch boli i muszę wstać.

Jak miałam małe dziecko to nie wiedziałam co to problem z zaśnięciem. Teraz mi tego brakuje trochę. Chciałabym tak płożyć się i od tak zasnąć a czasami to leże i leże 😐
 
Ja już od kilku dni mam problemy ze Snem 😳 nie mogę zasnąć mimo że kleją mi się oczy albo zasnę i się wybudzam i już nie śpię🤷 przed ciąża cierpiałam często na bezsenność ale w pierwszym trymestrze to nadrobiłam bo przespałam praktycznie całe 3 miesiące-przez leki😜 w drugim trymestrze tez nie było źle zazwyczaj przesypiałam cała noc. Natomiast teraz to masakra zasypiam 2-4 w nocy a budzę się o9- 10🤷😳dobrze ze chociaż mogę dłużej pospać 😜
 
A zwracacie uwagę na to żeby starać się przynajmniej spać na lewym boku? Bo to niestety nie jest moja strona, nie pasuje mi i najchętniej jakby dało radę to bym nadal spała na brzuchu 😅
 
Ja mam jedno w brzuchu a wieczorem zanim zasnę to 5 razy siku chodzę :D w nocy jak się obudzę to czuję, że się chce ale wmawiam sobie, że nie wstaje i czasami się uda a czasami to już mnie brzuch boli i muszę wstać.

Jak miałam małe dziecko to nie wiedziałam co to problem z zaśnięciem. Teraz mi tego brakuje trochę. Chciałabym tak płożyć się i od tak zasnąć a czasami to leże i leże 😐
No dokładnie 😂
 
A zwracacie uwagę na to żeby starać się przynajmniej spać na lewym boku? Bo to niestety nie jest moja strona, nie pasuje mi i najchętniej jakby dało radę to bym nadal spała na brzuchu 😅
Ja próbuje na lewej, ale często zmieniam z lewej na prawą bo mnie od długiego leżenia po jednej stronie boli aż miednica
 
reklama
Ja próbuje na lewej, ale często zmieniam z lewej na prawą bo mnie od długiego leżenia po jednej stronie boli aż miednica
Ja już nawet pytałam położnej czy przejmować się bardzo tym spaniem to odpowiedziała, że mam spać tak jak mi wygodnie, że nie da rady spać, leżeć ciągle na lewym boku bo się jakichś problemów z kręgosłupem, stawami można nabawić. Więc przynajmniej w dzień leżąc sobie przed tv staram się pilnować tego lewego boku a spanie to już niestety ale tak jak uda mi się zasnąć :)
 
Do góry