reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

@KaśkaLi95 ja mam ułożenie poprzeczne miednicowe ale 25tc wiec jeszcze mam nadzieję na obrocik :) jak nie to będzie CC bo łożysko jest niskoschodzace ale tez moze sie podnieść
szyjka 4.56cm to naprawdę ładnie. Ja donosiłam ciaze do 36tc z szyjka od 20tc na 1.8 a przed porodem byla 0.8cm także tym się nie martw. Gorzej z tym łożyskiem bo wiem ze przodujące jest nuedobre.. ja mam niskoschodzace ale nie zachodzi na przodujące i tez mamy to obserwować. Nie pozostaje nic innego jak leżeć. Rzeczywiście leżenie plus leki typu nospa magnez i luteina wyciszają brzuch :)


Tak. Trzecie badanie nie jest refundowane i niejako lekarze juz go az tak nie zlecają jak dwa wcześniejsze, no chyba ze jest potrzeba. :) mysle że jak miałaś w szpitalu to nic nowego ono nie wniesie chyba ze chcesz dxidziusia widzieć w 3D lub 4D 😊
Trzecie prenatalne jest refundowane, ale echo tylko jeśli coś wyjdzie nie tak.
A co do częstych skutczy bh- może więcej magnezu pomoże?
 
reklama
Jest, ja jestem w poradni na NFZ, z wyznaczonym terminem na po świętach. Są 4 usg refundowane- potwierdzające ciaze (ok8 tygodnia) plus 3 prenatalne(1,2 i właśnie 3 trymestru). Tak mam to rozpisane.
To może zależne od wieku czy wyników badań jakie wyszły?

Ja akurat dzisiaj zapisywałam się na trzecie i powiedziała w recepcji ze trzecie jest płatne, tak samo miałam napisane na wynikach z pierwszego i drugiego prenatalnego które miałam na NFZ bo przysługiwały mi bo mam ciąże bliźniaczą
 
To może zależne od wieku czy wyników badań jakie wyszły?

Ja akurat dzisiaj zapisywałam się na trzecie i powiedziała w recepcji ze trzecie jest płatne, tak samo miałam napisane na wynikach z pierwszego i drugiego prenatalnego które miałam na NFZ bo przysługiwały mi bo mam ciąże bliźniaczą
Co Ty mówisz??? Straszne trochę..
Ja jestem przed 35 rokiem życia i badania mam póki co wszystko idealne..
Może to faktycznie zależy też np od Ośrodka..
Ale nie powinno tak byc! Bo na pewno zalecenia są takie, żeby to 3 prenatakne też było refundowane. No i u mnie tak jest. Inna sprawa, że nawet połówkowe było robione "średnio profesjonalnie", więc już się umówiłam na prywatna powtórkę.. :/
 
Trzecie nie jest refundowane bynajmniej ja będę miała 3stycznia i już mówili mi że tylko dwa pierwsze są bezpłatne jak ma się skierowanie z nfz a trzecie już dodatkowo płatne
 
Nie poddawaj się, myśl pozytywnie. Trzymam kciuki by wszystko było dobrze. Zaufaj lekarzowi, lepiej trochę poleżeć i będzie dobrze, leżenie czasem dużo daje. Ale popytaj się na tym następnym badaniu może Ci ktoś to lepiej wyjaśni.

Z szyjka powiem Ci ze u mnie w 22/23 tyg się skróciła do 2cm, z lejek wewnętrznym. Po około 2tyg miała już 3 cm, I lekko ponad 3 cm więc byłam zadowolona ze leki luteina magnez pomogły, brzuch też mu twardnieje czasem ale to jest sporadyczne i sekundowe do kilku sekund czasem nawet nie czuje. I mi o takim czymś ze przez twardnienia może się łożysko oderwać nikt nie mówił, ja mam łożysko na przedniej ścianie ale wysoko. Zawsze mi sprawdzają i jest wszystko okej.

Z ta szyjka miałam jak najwięcej leżeć nic nie robić, teraz mogę troszkę coś robić pochodzić do sklepu iść idp byle nie na za długo i więcej leżeć wiec tak robie, ale wczoraj jak byłam to szyjka ma 27mm więc jakby ciutke się skróciła więc leżę jak najwięcej choć to ciężkie bo mam nadźgane wiele wizyt akurat teraz to ciężko jest leżeć nonstop. 3 stycznia mam kolejna wizytę u swojej Gin więc mam nadzieję że do tego czasu się nie skróci bardziej. Byle do końca stycznia potem mogę iść do szpitala leżeć bo i tak termin mam na początek marca a jak będzie cesarka to wypadnie w lutym więc łudze się że jakoś już to przetrwam.
Staram się myśleć pozytywnie.


A 3cie badanie prenatalne to jest to połączone z echem ? Czy jak... na patologi jak pytałam to powiedzieli że oni nie robią 3ciego bo jest nierefundowane, umówiłam się prywatnie I rejestratorka coś mówiła że to jest echo serduszka dziecka...A ja już miałam to na patologi. I teraz nie wiem.
Ja byłam wczoraj na dodatkowej wizycie u lekarza tam gdzie również wykonują prenatalbe i echo serca, to lekarz pomimo że mam badanie prenatalne te ostatnie trzecie zalecił mi echo serca jest to osobne badanie bo mam w inny dzień niz te 3prenatalne, u mnie zalecenie że względu na cukrzycę ciazowa
 
To może zależne od wieku czy wyników badań jakie wyszły?

Ja akurat dzisiaj zapisywałam się na trzecie i powiedziała w recepcji ze trzecie jest płatne, tak samo miałam napisane na wynikach z pierwszego i drugiego prenatalnego które miałam na NFZ bo przysługiwały mi bo mam ciąże bliźniaczą
Tez miałam na pierwszym i drugim tak napisane dlatego udzielałam odpowiedzi ale byc moze to zależy od ośrodka choc wierzyć mi się nie do końca chce bo.. moja gin by mnie wyslala jakby migla (tak mi się zdaje). Po pierwsze straciłam 4 ciaze a po drugie mam 39lat a po trzecie syn miał ryzyko 1:35 trisomi 21 i niedomykalność zastawki.
Także jest tak jak jest. @Elencza ciesz się że masz :) bo jak widzisz większość z nas nie ma :) magne b6 biore 3x2tab. ale jest lepiej tylko zmniejszyłam obroty :) wzielam się za przedświąteczne porządki to teraz mam ;) i jedne chodza kilometrami a inne tulko siusiu. Cel mamy jeden :)
 
reklama
Trzecie prenatalne jest refundowane, ale echo tylko jeśli coś wyjdzie nie tak.
A co do częstych skutczy bh- może więcej magnezu pomoże?
Szczerze już nie wiem jaka dawkę brać, mój gin zamiast dać mi więcej to mi zmniejsza. Brałam 3x2 Magne B6 to zamienił mi kiedyś na 4 x 2 Asmag Forte a teraz kazał 3x2 Asmag i 3x1 Aspargin, gdzie finalnie jonów magnezu jest mniej 😑 jak byłam na samym asmagu to zaczęło mi drżeć oko i brwi czego na magne nie miałam więc i tak biorę to magne.
 
Do góry