reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Ja już nawet pytałam położnej czy przejmować się bardzo tym spaniem to odpowiedziała, że mam spać tak jak mi wygodnie, że nie da rady spać, leżeć ciągle na lewym boku bo się jakichś problemów z kręgosłupem, stawami można nabawić. Więc przynajmniej w dzień leżąc sobie przed tv staram się pilnować tego lewego boku a spanie to już niestety ale tak jak uda mi się zasnąć :)
Otóż to, kiedyś jakoś nie mówili kobietą na jakim boku spać i jakoś nic im się nie stało. Czytałam kiedyś o spaniu na plecach ze uciska niby w ciazy i dla dziecka jest niebezpieczne ale ze organizm sam da znać jak będzie coś gdzieś uciskać i nie będzie wygodne dla dziecka 😃 zreszta ogólnie w ciazy znaleźć dobrą pozycje to jest sukces 😂
 
reklama
Otóż to, kiedyś jakoś nie mówili kobietą na jakim boku spać i jakoś nic im się nie stało. Czytałam kiedyś o spaniu na plecach ze uciska niby w ciazy i dla dziecka jest niebezpieczne ale ze organizm sam da znać jak będzie coś gdzieś uciskać i nie będzie wygodne dla dziecka 😃 zreszta ogólnie w ciazy znaleźć dobrą pozycje to jest sukces 😂
Właśnie coraz gorzej. U mnie jeszcze mała leży poprzecznie i jak coś wypycha to właśnie na boki. A jeszcze tyle do końca :(
Ale grunt, że tak samo jak bólu porodowego to i tego okresu się za bardzo nie pamięta potem :D bo już sama nie wiem jak to przy pierwszym dziecku miałam.
 
Właśnie coraz gorzej. U mnie jeszcze mała leży poprzecznie i jak coś wypycha to właśnie na boki. A jeszcze tyle do końca :(
Ale grunt, że tak samo jak bólu porodowego to i tego okresu się za bardzo nie pamięta potem :D bo już sama nie wiem jak to przy pierwszym dziecku miałam.
To rzeczywiście musi być ból jak poprzecznie, u mnie dwójka i pupą w dół…ale po umyciu tak się rozpychają bliżej żeber myśle ze głowami, to ból jest dość silny i brzuchu wyglada jak w tych filmach o obcych 😂
 
Czesc wszystkim. Właśnie jestem na badaniu glukozy i po wypiciu musze odczekać godzinę. Trochę się stresowałam ze będzie ciężko wypić ale nawet gładko poszło😉 Ja lubię bardzo słodycze wiec pewnie to mi ułatwiło sprawę. Oby tylko wynik był dobry.
 
A mi znowu najlepiej jest na plecach spać ale staram się na lewą stronę ale długo jakoś nie dam rady, wcześniej to na lewej stronie uwielbiałam spać a teraz nie wiem jakoś mi nie pasuje. W nocy raz na prawej raz na lewej raz na prosto bo od boków to kark mnie boli czasem. No nie wiadomo jak się ułożyć heh. Mi np ciężko jest się przekręcać z boku na bok to w nocy to jest wyczyn hehe
 
A mi znowu najlepiej jest na plecach spać ale staram się na lewą stronę ale długo jakoś nie dam rady, wcześniej to na lewej stronie uwielbiałam spać a teraz nie wiem jakoś mi nie pasuje. W nocy raz na prawej raz na lewej raz na prosto bo od boków to kark mnie boli czasem. No nie wiadomo jak się ułożyć heh. Mi np ciężko jest się przekręcać z boku na bok to w nocy to jest wyczyn hehe
Mam dokładnie tak samo. Staram się zasypiać na lewym lub prawym boku a i tak budzę się na plecach. To dopiero 26 tygodni a mi już bardzo ciężko się obrócić. Co to będzie później🙃
 
Mam dokładnie tak samo. Staram się zasypiać na lewym lub prawym boku a i tak budzę się na plecach. To dopiero 26 tygodni a mi już bardzo ciężko się obrócić. Co to będzie później🙃
No u mnie 28tydz, wcześniej tak nie odczuwałam tego, teraz nie jest źle ale im mała cięższa tym z tygodnia na tydzień ciut czuć tą ciężkość. Mowie sobie ze to juz ostatnia prosta że po nowym roku już zleci i będziemy się tulić 🤩
 
Ja też staram się na lewym, w sumie nawet mi się to chyba udaje, bo na lewym się też budzę 😂 dziewczyny a macie pobolewania podbrzusza? Ja dziś trochę poszalałam z jedzeniem, musiała wjechać kapusta kiszona 🙊🙈 już nie wytrzymywałam bez niej, no i teraz czuje takie bóle w podbrzuszu, ale tak jakby chyba bardziej jelita. To trochę inny ból niż miesiączkowy. Chyba też brzusio zaczyna mi ciążyć.. coraz ciężej znaleźć mi teraz wygodną pozycję do leżenia 🙆‍♀️
 
Ja też staram się na lewym, w sumie nawet mi się to chyba udaje, bo na lewym się też budzę 😂 dziewczyny a macie pobolewania podbrzusza? Ja dziś trochę poszalałam z jedzeniem, musiała wjechać kapusta kiszona 🙊🙈 już nie wytrzymywałam bez niej, no i teraz czuje takie bóle w podbrzuszu, ale tak jakby chyba bardziej jelita. To trochę inny ból niż miesiączkowy. Chyba też brzusio zaczyna mi ciążyć.. coraz ciężej znaleźć mi teraz wygodną pozycję do leżenia 🙆‍♀️
U mnie tak się objawiają jakieś wzdęcia już takie napierające, że boli mnie w dole brzucha ale po bokach ale nie ma co się dziwić, nasze jelita już są ostro odsunięte na bok i ściśnięte przez lokatorów naszych :)
A co do przekręcania się itd to u mnie na szczęście bez problemu ale jakoś odczuwam nawet na plus zmianę, że mniej mnie boli kręgosłup w odcinku lędźwiowym niż na wcześniejszym etapie.
 
reklama
Ja na razie spie tak jak akurat mi wygodnie. Choc na lewym boku niestety czesto mam bol w klatce piersiowej. Natomiast obracanie sie w nocy to murowany bol spojenia lonowego, ale jeszcze znosnie. Siostra pisala, ze wysle mi poduszkę do spania bo pomaga ponoc. Ja mialam kiedys, ale jakas taka najtansza i wypelnienie w niej tak szelescilo, ze wolalam spać bez tego 🤨

Jak wasze wyprawki? Ja mialam pewne zalozenie i liste co powinnam miec z garderoby dla syna i juz wszystko mam. Sporo welny (większość z drugiej reki, ale trafily mi sie na prwade dobrze zachowane okazy), pajace na suwaki dwustronne, bodziaki kopertowe i troche leginsow plus skarpetki i welniane buciki. Zeszloroczny marzec btl chlodny i deszowy u nas wiec mysle ze sie jeszcze przydadza, no i kombinezon.
Musze kupic jeszcze Lozeczko dostawne, wybralam Chicco Magic (tez z drugiej reki bo sa ladne za pol ceny), chuste i nosidlo mam po corce na poczatek wystarczy, no i wozek wybralam Bugaboo Donkey 2 bo sa tansze niż ten najnowszy. Wozek potrzebny mi dla rodzenstwa stad ten wybor. Chociaz w wersji dla jednego dziecka tez bym go wziela bo potem mozna go rozbudowac do wersji dla rodzenstwa. Widzialam i wyglada na prawde fajbie twn wozek. No i mysle co do odkladania/spania w salonie. Kolezanka polecala Chicco Hug 4w1 ale nie jestem przekonana.
 
Do góry