reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Byla akcja bez rejestracji. W takim centeum. I wiecie co? Kolejka byla na jakies 100-200m 😱😱 no ale poszlam i zapytalam czy, moge bez kolejki skoro jestem w zaawansowanej ciąży. I udalo sie bez czekania. Lacznie. Z papierologia i czekaniem po szczepieniu zeszlo mi max 30minut.

A powiedzcie mi po jakim czasie mialyscie jakies objawy poszczepienne? Np bol reki czy cos innego? Bo nie wiem czego sie spodziewac.
Cześć :) dawno mnie tu nie było 😜 co do szczepień ja w sobotę przyjęłam druga dawkę i ani po pierwszej ani po drugiej nie miałam żadnych skutków ubocznych ani bólu ręki 🤷🙂
 
reklama
Dziewczyny byłyście jakoś teraz okolice 28/29 tc na usg? Jak pozycja maluchów? Bo u mnie ciągle bez zmian poprzeczna już nawet brzuch mam taki rozjechany bo widać ją w mojej dawnej talii (ją czyli córkę). Zastanawiam się kiedy się obróci, niby jest czas ale położna mówi, że spore dziecko i może być problem.
U mnie mała ułożona główką w dół :)
Kupowałyście jjuz łóżeczko?
 
Ja się szczepiłam az- dreszcze i bol ręki przy poerwzske dawce po jakichś 9 godzinach. Noc była ciężka, ale potem juz ok. Po drugiej nawet mnie ręka nie bolała..
Co do pozycji dzieci- moja już jest dobrze ułożona(była w zeszłym tygodniu), ale to różnie bywa. Syn ułożył się odpowiednio już ok 15 tygodnia, a teraz dopiero 25 tydzień. Do 30 tyognia jest czas a i potem są sposoby.
Nie martw się komentarzami, że duże dziecko. Ja też miałam urodzić syna ponad 4kg, a wyszedł 3,5. Także spokojnie:)
 
Tak ja kupiłam już w Ikea, akurat był wyjazd do większego miasta i skorzystałam. 2w1, ma wyjmowana przednia cześć szczebelek.
Dobrego dnia ❄️ Ja dziś wizyta. Ciekawe jak orzeszek rośnie
 
Ja łóżeczko mam po pierwszym dziecku ale praktycznie nie używane. Mała spala ze mną teraz zapieram się, że łóżeczko będzie używane ale zobaczymy :)
 
Tak ja kupiłam już w Ikea, akurat był wyjazd do większego miasta i skorzystałam. 2w1, ma wyjmowana przednia cześć szczebelek.
Dobrego dnia ❄️ Ja dziś wizyta. Ciekawe jak orzeszek rośnie
Trzymam mocno kciuki za wizytę ✊ też myślę o tym 2 w jednym bo jest najbardziej ergonomiczne natomiast zastanawiam się nad materacem czy lepszy kokosowo piankowo lateksowy czy kokosowo piankowo gryczany czy ten kokosowo piankowy🤷 za dużo ich😵 a też różne opinie są 🤔
 
A ja dziewczyny mam załamkę 😥 byłam u gina teraz, mamy 28 i 4. Szyjka w miarę trzyma, ma 4,56 cm. Aleeee mówię mojemu ginowi o tych twardnieniach brzucha od 5 wizyt i zawsze mówi mi że wszystko okej, że szyjka trzyma. Zwykle brzuch twardnieje mi tylko z prawej strony. Dziś miał jakiś taki spokojniejszy dzień i zaczął badać mi dodatkowo łożysko, które mam na przedniej ścianie. Najbardziej skupił się tam gdzie twardnieje no i mówił mi, że na razie łożysko trzyma, ale on się tych twardnień boi, że oderwią łożysko, bo dużo naczyń krwionośnych tu jest i mam się nie martwić, ale znowu tylko leżeć w łóżku, nie robić praktycznie nic. Na razie nie jest źle, ale może być źle. Mam 30 grudnia na następną wizytę iść. Podłamało mnie to 😭 na szczęście za tydzień mam 3 prenatalne to tam też zapytam o to, żeby usłyszeć opinie innej osoby, ale jakoś mi to popsuło humor 😥
 
Trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze !
Ja również jestem po wizycie i mam mieszane uczucia. Dziś 26+6, ale dzidzia ma powiększony UKM po lewej stronie. Póki co do obserwacji, a jak na kolejnej wizycie będzie to samo albo gorzej to do konsultacji i dalszej diagnostyki.
 
Ja miałam wczoraj wizytę na patologi I moja mała dalej jest pupa w dół (miednicowo) I co chwile czuje jej nogi tam w dole 😅 a jak się ułoży o pęcherz to latam do WC, no i chyba będę miała nocnego marka bo w nocy coraz częściej mnie budzi smyraniem że po prostu się boję ze się przebije 🙈. Wczoraj wagę miała 1kg i 8 gram, mam nadzieję że jeszcze nabierze do 3kg chociaż.
Ale mam taki dylemat bo wszystko jest ok z małą sie nic nie dzieje, szyjka trzyma choć teraz wyszło że ma 27mm ale łudze się też że może troszkę błąd pomiaru sam lekarz mówił że zależy od jakiego punktu się mierzy odcięcia czy coś, ale generalnie plackiem mam nie leżeć ale jak nic nie muszę robić to leżę sobie :) ale do sedna, bo pokazałam też wynik z krzywej cukrowej i mi powiedzieli że ten wynik pierwszy czyli na czczo mam zły, nie mam dużo, bo o niecałą jednostkę, do diabetologa mam termin, ale pokazałam też wyniki z glukometru bo mam zapisane na czczo i 1h po głównych posiłkach i teraz wychodzi na to że jem za mało :/ bo o ile na czczo mam dobrze to po posiłku mi mówiła że dobrze by było gdyby glukometr dawał wynik kolo 120, a mi wychodzi 108/104 idp a jem 5 posiłków, obiad jem taki solidniejszy bo nie dam rady jest małych porcji a często bo by mnie szlag trafił w kuchni... I teraz nie wiem czy nie za bardzo ograniczyłam, bo zero cukru, jedynie kupilam ksylotil do herbaty bo gorzkiej nie przełkne. Ale słodycze to odstawiłam całkiem, białe pieczywo makarony ryże zamieniłam na te brązowe o niskim indeksie, robie wszystko na prze idp I teraz tak myślę że może ta krzywą cukrową wyszla oszukana ?
Moja szwagierka jest dietetyczką gadałam z nią i ona twierdzi że przed badaniem jadłam jak zwykle ale nie zachowałam tych 8h /12h przed badaniem odstępu i ze dlayego mi taki wynik wyszedł że oszukany taki... I sama już nie wiem... powiem to też diabetologowi może karze mi powtórzyć krzywą cukrową chociaz wiem że nie chętnie chcą powtarzać że niby za duże obciążenie, no ale nie chce jeść zaś za mało bo mała może się zaś urodzic z małą wagą... i to tak z jednej skrajności w drugą...
Jest tu ktoś z cukrzycą ciązową albo miała podobnie ?
Pocieszam się że to już końcówka wzasadzie i te 2/3miesiacą jakoś wytrwam 🤦‍♀️
A po porodzie jakbym karmiła piersią to dalej się trzyma taka dietę?
 
reklama
A ja dziewczyny mam załamkę 😥 byłam u gina teraz, mamy 28 i 4. Szyjka w miarę trzyma, ma 4,56 cm. Aleeee mówię mojemu ginowi o tych twardnieniach brzucha od 5 wizyt i zawsze mówi mi że wszystko okej, że szyjka trzyma. Zwykle brzuch twardnieje mi tylko z prawej strony. Dziś miał jakiś taki spokojniejszy dzień i zaczął badać mi dodatkowo łożysko, które mam na przedniej ścianie. Najbardziej skupił się tam gdzie twardnieje no i mówił mi, że na razie łożysko trzyma, ale on się tych twardnień boi, że oderwią łożysko, bo dużo naczyń krwionośnych tu jest i mam się nie martwić, ale znowu tylko leżeć w łóżku, nie robić praktycznie nic. Na razie nie jest źle, ale może być źle. Mam 30 grudnia na następną wizytę iść. Podłamało mnie to 😭 na szczęście za tydzień mam 3 prenatalne to tam też zapytam o to, żeby usłyszeć opinie innej osoby, ale jakoś mi to popsuło humor 😥
Nie poddawaj się, myśl pozytywnie. Trzymam kciuki by wszystko było dobrze. Zaufaj lekarzowi, lepiej trochę poleżeć i będzie dobrze, leżenie czasem dużo daje. Ale popytaj się na tym następnym badaniu może Ci ktoś to lepiej wyjaśni.

Z szyjka powiem Ci ze u mnie w 22/23 tyg się skróciła do 2cm, z lejek wewnętrznym. Po około 2tyg miała już 3 cm, I lekko ponad 3 cm więc byłam zadowolona ze leki luteina magnez pomogły, brzuch też mu twardnieje czasem ale to jest sporadyczne i sekundowe do kilku sekund czasem nawet nie czuje. I mi o takim czymś ze przez twardnienia może się łożysko oderwać nikt nie mówił, ja mam łożysko na przedniej ścianie ale wysoko. Zawsze mi sprawdzają i jest wszystko okej.

Z ta szyjka miałam jak najwięcej leżeć nic nie robić, teraz mogę troszkę coś robić pochodzić do sklepu iść idp byle nie na za długo i więcej leżeć wiec tak robie, ale wczoraj jak byłam to szyjka ma 27mm więc jakby ciutke się skróciła więc leżę jak najwięcej choć to ciężkie bo mam nadźgane wiele wizyt akurat teraz to ciężko jest leżeć nonstop. 3 stycznia mam kolejna wizytę u swojej Gin więc mam nadzieję że do tego czasu się nie skróci bardziej. Byle do końca stycznia potem mogę iść do szpitala leżeć bo i tak termin mam na początek marca a jak będzie cesarka to wypadnie w lutym więc łudze się że jakoś już to przetrwam.
Staram się myśleć pozytywnie.


A 3cie badanie prenatalne to jest to połączone z echem ? Czy jak... na patologi jak pytałam to powiedzieli że oni nie robią 3ciego bo jest nierefundowane, umówiłam się prywatnie I rejestratorka coś mówiła że to jest echo serduszka dziecka...A ja już miałam to na patologi. I teraz nie wiem.
 
Do góry