reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Witam, chciałabym zapytać czy któraś z Was podaję sobie zastrzyki clexane. Czy można dezynfekować skórę octeniseptem? Zapomniałam zapytać lekarza:) pozdrawiam cieplutko
 
@KaśkaLi95 jeszcze sie moze obrocic glowa w dol nawet do 37tc takze nie stresuj sie. Ale mozesz tez oswajac glowe z mysla, ze moze zakonczyc sie cc bo tak w zyciu roznie bywa. Ja poerwszego syna tez urodzilam cc mimo 9h porodu bo na partych sie nie wstawial w kanal 🤷‍♀️

Ja jakos przy mojej gromadce czasmai zapominam wejsc na forum.
Wczoraj bylam na wizycie leci nam 28tydzien syn podobnie jak rodzenstwo do malych nie nalezy. Wyobrazice sobie, ze juz 1200gr i 38cm 😱😱😱 lezy ciagle glowka do dolu i pewnie juz tak zostanie do porodu. Nie dal sobie zrobic ladnego zdjecia bo zaslaniam sie reka i ciagle odwracal glowe. Jak tak go ogladam na usg to jestem go strasznoe ciekawa jaki on bedzie. Czy podobmy do ktorego z rodzeństwa czy zupelnie inny. Hmm
Ja pamietam, ze z corka w poprzedniej ciazy sie bardzo pilnowalam co do slodyczy i kalorii, ale teraz jakos olalam i faktycznie waga szaleje. Niestety nie mam juz 24 lat jak w pierwszej ciazy i widze, ze moze sie nie skonczyc niskim przyrostem. Chyba, ze sie ogarne i troche ogranicze. Ciezki wybor 😁😁
No i zaczynami ostatni trymestr dziewczunki. Juz blizej niz dalej do rozwiazania. A ja mam jeszcze problem bo musze znalesc sobie bowego ginekologa. Moj wieloletni odvhodiz od stycznia na zasluzona emeryture. Boje sie troche nieznanego, ale trzeba sie kontrolować. No i u nas trzeba miec akierowanie na porodowke jak juz porod sie rozpocznie hihi
 
Hej!
U mnie tez leniwe chwile 😁 odliczam czas do mojej wizyty we wtorek. Mój pierwszy rekord odległości między wizytami, bo 3 tygodnie 🙆‍♀️ zwykle chodziłam co dwa, a teraz gin zachorował i mam nadzieję, że na wtorek już będzie przyjmował 🤗

Trochę się obkupiłam na Black friday, nosidełko z ISOFIX już do nas przyjechało, wózek ma przyjechać, łóżeczko już czeka na składanie 😁 i jakoś tak leci dzień za dniem 🥰

Ja obecnie 26 plus 6 i waga poszła w górę - niestety tak mnie ciągnie do słodyczy i nie jestem w stanie sobie odmówić.

Pozdrawiam Was cieplutko 🤩
 
@KaśkaLi95 jeszcze sie moze obrocic glowa w dol nawet do 37tc takze nie stresuj sie. Ale mozesz tez oswajac glowe z mysla, ze moze zakonczyc sie cc bo tak w zyciu roznie bywa. Ja poerwszego syna tez urodzilam cc mimo 9h porodu bo na partych sie nie wstawial w kanal 🤷‍♀️

Ja jakos przy mojej gromadce czasmai zapominam wejsc na forum.
Wczoraj bylam na wizycie leci nam 28tydzien syn podobnie jak rodzenstwo do malych nie nalezy. Wyobrazice sobie, ze juz 1200gr i 38cm 😱😱😱 lezy ciagle glowka do dolu i pewnie juz tak zostanie do porodu. Nie dal sobie zrobic ladnego zdjecia bo zaslaniam sie reka i ciagle odwracal glowe. Jak tak go ogladam na usg to jestem go strasznoe ciekawa jaki on bedzie. Czy podobmy do ktorego z rodzeństwa czy zupelnie inny. Hmm
Ja pamietam, ze z corka w poprzedniej ciazy sie bardzo pilnowalam co do slodyczy i kalorii, ale teraz jakos olalam i faktycznie waga szaleje. Niestety nie mam juz 24 lat jak w pierwszej ciazy i widze, ze moze sie nie skonczyc niskim przyrostem. Chyba, ze sie ogarne i troche ogranicze. Ciezki wybor 😁😁
No i zaczynami ostatni trymestr dziewczunki. Juz blizej niz dalej do rozwiazania. A ja mam jeszcze problem bo musze znalesc sobie bowego ginekologa. Moj wieloletni odvhodiz od stycznia na zasluzona emeryture. Boje sie troche nieznanego, ale trzeba sie kontrolować. No i u nas trzeba miec akierowanie na porodowke jak juz porod sie rozpocznie hihi
martwic się jakoś nie martwię bo jeszcze dużo czasu przed nami zwłaszcza, że mama mówiła, że ja się obróciłam dopiero 4 dni przed porodem a tak to byłam wypięta dupką na świat :)
u nas też teraz zaczyna się ciężko z porodami nawet nie pod względem skierowania bo u nas nie praktykują czegoś takiego ale nagle przyjęta pacjentka z dodatnim wynikiem i postępującą akcją porodową zamyka cały oddział i można się odbić od drzwi

Gadałam już z mężem, że musimy jechać obejrzeć inny szpital niż nasz miejscowy pod względem samego położenia bo nigdy nie byliśmy nawet nie będziemy wiedzieli w razie czego jak dojechać, którędy wejść gdzie iść itd 🙂 bo to tu podjazd do wejscia tu do soru, żeby nie błądzić
 
Hej!
U mnie tez leniwe chwile 😁 odliczam czas do mojej wizyty we wtorek. Mój pierwszy rekord odległości między wizytami, bo 3 tygodnie 🙆‍♀️ zwykle chodziłam co dwa, a teraz gin zachorował i mam nadzieję, że na wtorek już będzie przyjmował 🤗

Trochę się obkupiłam na Black friday, nosidełko z ISOFIX już do nas przyjechało, wózek ma przyjechać, łóżeczko już czeka na składanie 😁 i jakoś tak leci dzień za dniem 🥰

Ja obecnie 26 plus 6 i waga poszła w górę - niestety tak mnie ciągnie do słodyczy i nie jestem w stanie sobie odmówić.

Pozdrawiam Was cieplutko 🤩
ja dopiero we wtorek idę na obciążenie glukozą też mnie ciekawi co tam wyjdzie, cukier na czczo mam w normie ale kto wie jak organizm odpowie na dawkę glukozy, a słodycze u mnie to codzienność :D

to ja poprzynosiłam ze strychu wózek nosidełko po córce do prania, czarna magia zdjąć te wszelkie pokrowce, niczym najtrudniejsze puzzle a na dodatek starsze dziecko nagle stwierdza, że ono chce posiedzieć poleżeć w gondoli i jeszcze się mieści "do kolan"
 
ja dopiero we wtorek idę na obciążenie glukozą też mnie ciekawi co tam wyjdzie, cukier na czczo mam w normie ale kto wie jak organizm odpowie na dawkę glukozy, a słodycze u mnie to codzienność :D

to ja poprzynosiłam ze strychu wózek nosidełko po córce do prania, czarna magia zdjąć te wszelkie pokrowce, niczym najtrudniejsze puzzle a na dodatek starsze dziecko nagle stwierdza, że ono chce posiedzieć poleżeć w gondoli i jeszcze się mieści "do kolan"
Ja glukozę mam dopiero za dwa tygodnie i tez się zastanawiam jak to pójdzie. Niestety ciężko sobie czegoś odmówić a w szczególności slodyczy😐
Z rzeczy dla maluszka nie mam kompletnie nic. Pomiędzy moim synem a dzidziem będzie 11 lat różnicy i to co miałam to albo rozdałam albo wyrzuciłam a teraz tak by się przydało😉
 
reklama
Hej :) u mnie też wmiare okej :) z rzeczy dla dzidzi mam tylko do łóżeczka zestaw ale powoli już rozglądam się za łozeczkiem myślę że w tym miesiącu już stanie w swoim miejscu. Na wózek też się powoli wybieramy by był zamówiony i na styczniem żeby też już sobie stał i odpoczywał odpoczywał foli idp. Z ubranek na razie kilka kupilam od dziewczyny z vinted. Kilka mniejszych i kilka od 56cm. Na wyjście z szpitala planuje coś nowego kupić. No i się zastanawiam nad tym otulaczem do fotelika/nosidełka tym z tymi otworkami na pasy. Bo termin na początek marca a jak przyjdzie CC to będzie już w lutym pewnie jakoś i pogoda może być zimowa.

Ostatnio miałam też echokardiografię echo płodu, i mała na ten czas z serduszkiem na wszystko prawidłowo :)
Trochę mnie martwi jedno że obwód główki ma mniejszy niż na tydzień ciąży wskazuje, ale pani doktor powiedziała ze być może ma to po mnie bo ja też mam głowę małą, ja mogę czapki kupowac na dziale dziecięcym 🙊 więc mam nadzieję że to kwestia genów faktycznie, będzie filigramowa laska :)
Waży sobie 800gram :) więc ladnie przybiera, zobaczymy w poniedziałek ile przez 4dni przybrała bo mam zwykla wizyte u swojej ginekolog.

Ja póki co od ostatniej wagi przybrałam niecale 2kg mam nadzieję że nie zamało 🙈

Witam, chciałabym zapytać czy któraś z Was podaję sobie zastrzyki clexane. Czy można dezynfekować skórę octeniseptem? Zapomniałam zapytać lekarza:) pozdrawiam cieplutko
Ja wstrzykuje sobie neoparin ale wiem że to jest chyba to samo. Octenispept jest idealny do tego :) też go używałam póki nie wypsikałam całego, teraz to przeżywam sobie mydłem i lekko dezynfekuje preparatem do dłoni myślę że to to samo :) ale myślę by zakupić sobie octenisept bo wygodniejszy w użyciu:)
 
Do góry