reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Hi, czy ktoraś z was umawia sie na podanie immunoglobuliny w zwiazku z Rh(-)? Na ktory tydzien ciazy macie podanie?
Ja właśnie muszę dopytać lekarza w tym tygodniu o jakieś skierowanie czy coś, bo z tego co rozumiem, to kwalifikuje się na podanie (mam grupę - i brak przeciwciał a mąż grupę +); z tego co czytałam to powinna zostać podana między 28-30 tyg
 
Hej. Ostatnio pisałam do Was o tych bakteriach w moczu które wyszły mi po badaniu moczu. Chciałam Wam dać znać bo może któraś z Was też będzie miała podobna sytuację. Otoz po zrobieniu posiewu wyszedl mi wynik ujemny, tzn. Brak bakterii w moczu. Więc tak jak kilka z Was pisało, mega ważne jest właśnie odpowiednie higieniczne pobranie tego moczu do pojemniczka. Ja za pierwszym razem nie podmylam się rano i pobrałam od razu pierwszy strumien moczu i chyba to przez to ten wynik.
 
I ogólnie czytałam, że nie zaleca się powtarzania tego badania bo to jednak obciążenie dla organizmu wypicie takiej dawki glukozy. Chyba że już diabetolog zleci. Albo gin.
Hej Wam, dziś byłam w poradni diabetologicznej u pielęgniarki dostałam glukometr do mierzenia i mam zapisywać i stosowac dietę. Wizyta u diabetologa dopiero 13grudnia. Pytałam o powtórzenie tego badania to mogę wykonać prywatnie jak chce...
 
Cześć Wam, właśnie otrzymałam wiadomość od ginekologa ze wyszła mi cukrzyca ciazowa. Jutro mam udać się po skieriwanie do diabetologa po 2h obciazeniie glukoza wyszło 171 czy kto się zmaga też z cukrzycą? Bardzo się martwię
Jasne ja walczę już od chyba 16tyg , aktualnie na insulinie nocnej:) nie stresuj się:) pamiętaj by jeść co 2h nie do syta i unikać produktów które podnoszą cukier:) da się normalnie funkcjonowac😊😉
 
Jasne ja walczę już od chyba 16tyg , aktualnie na insulinie nocnej:) nie stresuj się:) pamiętaj by jeść co 2h nie do syta i unikać produktów które podnoszą cukier:) da się normalnie funkcjonowac😊😉
Ja jestem w22 tygodniu i teraz wykonałam ta krzywa cukrowa, nie wiem czy wcześniej też tego nie miałam. Z krwi na początku ciąży bylo w normie nadczo teraz z krwi pierwsze pobranie też ok ale po godz i po dwóch godz. Za wysokie. Mi dziś powiedzieli to powinno to iść utrzymac w normie dieta. Wiesz może jak wygląda porod z cukrzycą ciazowa czy jest indukowany czy cc. Jak to wygląda ja w dalszym ciągu przerażona ta cukrzyca
... Do szpitala na patologię nie kładą z tego powodu????
 
Ja jestem w22 tygodniu i teraz wykonałam ta krzywa cukrowa, nie wiem czy wcześniej też tego nie miałam. Z krwi na początku ciąży bylo w normie nadczo teraz z krwi pierwsze pobranie też ok ale po godz i po dwóch godz. Za wysokie. Mi dziś powiedzieli to powinno to iść utrzymac w normie dieta. Wiesz może jak wygląda porod z cukrzycą ciazowa czy jest indukowany czy cc. Jak to wygląda ja w dalszym ciągu przerażona ta cukrzyca
... Do szpitala na patologię nie kładą z tego powodu????
Nieee, niczym się nie martw cukrzyca ciążowa to zupełnie inne schorzenie niż cukrzyca typu 2 czy 1. Aż 80% kobiet w ciąży ja ma :) . Porody są normalne, nie ma żadnych wskazań do hospitalizacji. Trzeba pilnowac cukrów bo w fazie wzrostu ciąży i ona potrafi bardziej dokuczać:) A to z kolei doprowadza do włączenia insuliny nocnej oraz poposilkowej:)
 
reklama
Nieee, niczym się nie martw cukrzyca ciążowa to zupełnie inne schorzenie niż cukrzyca typu 2 czy 1. Aż 80% kobiet w ciąży ja ma :) . Porody są normalne, nie ma żadnych wskazań do hospitalizacji. Trzeba pilnowac cukrów bo w fazie wzrostu ciąży i ona potrafi bardziej dokuczać:) A to z kolei doprowadza do włączenia insuliny nocnej oraz poposilkowej:)
Dzięki za wsparcie. A powtarzałaś sama ta krzywa cukrowa dla pewności? Diabetyk zlecał jakieś dodatkowe badania ja mam wizytę u diabetologa dopiero 13grudnia.
 
Do góry