reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Cześć Wam, właśnie otrzymałam wiadomość od ginekologa ze wyszła mi cukrzyca ciazowa. Jutro mam udać się po skieriwanie do diabetologa po 2h obciazeniie glukoza wyszło 171 czy kto się zmaga też z cukrzycą? Bardzo się martwię
 
Wiem że napewno płatne, ja też place sobie za wszystkie. A ile u ciebie krzywa cukrowa kosztowała

No dokladnie jak mus to mus, ale później jak juz będzie można chodzić to mam nadzieję że szybko dojdę do siebie. Tyle dobrze ze teraz w grudniu dużo wizyt mnie czeka więc chociaz tyle sobie pochodzę.

Ja na krzywa cukrową ide za tydzień, tylko muszę jeszcze jakoś skierowanie zdobyć bo prywatnie ginekolog a prywatnie krzywą to też muszę mieć skierowanie, rodzinny lekarz chyba też wypisze bez problemu. Mam nadzieję że też przejdzie mi to lekko bo tak samo lubię słodkości hehe
Ja dziś dostałam informację że niestety obciążenie po 2h wynosi 171, będę powtarzać prywatnie badanie czy na prywatne też trzeba mieć skierowanie? Bo ginekolog z nfz na pewno mi nie zleci drugi raz .
 
Ja płaciłam 23 zł, już z glukozą ☺️
Właśnie dostałam wyniki. Nie wiem czy są dobre, któraś z dziewczyn wie co i jak?
Na czczo 70, po 1h - 109, po 2h - 102.
Niby są chyba jakieś normy z góry określone w ciąży ale też chyba każde laboratorium podaje swój zakres. Na czczo jest zakres taki ciążowy podobno do 92 to masz wręcz niski :) a te następne wyniki jak dla mnie też ok, niskie nawet :) bo norma chyba coś koło 180 po godzinie i 150 po dwóch. Chociaż ja pamiętam, że moje lab przy pierwszej ciąży miało zakres po glukozie do 140
 
Ja dziś dostałam informację że niestety obciążenie po 2h wynosi 171, będę powtarzać prywatnie badanie czy na prywatne też trzeba mieć skierowanie? Bo ginekolog z nfz na pewno mi nie zleci drugi raz .
Ja po USG połówkowym trochę czytałam o cukrzycy ciążowej, wpływie itd bo lekarka, że dziecko raczej z tych większych będzie a pierwsze było 4200 więc gadała, że może cukrzycę mam. To tak szczerze mówiąc to nie jest to jakieś megaaaa poważne dla dziecka. Największy wpływ to ma, że właśnie masa może być duża dziecka albo znowu z jakiegoś tam powodu bardzo malutka. A duża masa to często cięższy poród, spory ubytek krwi itd. albo ewentualnie podobno może mieć dziecko po porodzie problemy z poziomem cukru we krwi. Ale jak mama się tym zajmie, będzie pod kontrolą to nic strasznego.
 
Ja dziś dostałam informację że niestety obciążenie po 2h wynosi 171, będę powtarzać prywatnie badanie czy na prywatne też trzeba mieć skierowanie? Bo ginekolog z nfz na pewno mi nie zleci drugi raz .
I ogólnie czytałam, że nie zaleca się powtarzania tego badania bo to jednak obciążenie dla organizmu wypicie takiej dawki glukozy. Chyba że już diabetolog zleci. Albo gin.
 
reklama
Do góry