reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Nie no bez przesady 🙈 to co przez tyle czasu nie miała okresu i się tym nie zainteresowała? Albo dlaczego urósł jej brzuch, przez jedzenie? Takie przypadki może były za czasów naszych babć, kiedy diagnostyka, dokształcanie i ginekologia nie była jeszcze taka rozwinięta 😁 uwierzę, że ktoś dowiaduje się w 3, 4, 5 miesiącu, bo ok może całe życie miał jakieś problemy hormonalne, problemy z miesiączką, plamienia albo jej brak przez dłuższy czas i dlatego nie zwracał zbytnio uwagi, ale w 8 miesiącu w obecnych czasach, to dla mnie nie do pojęcia 🙈
Dziewczyna z mojego rocznika 🙈 Twierdziła też, że nie zajdzie w ciążę bo wysika plemniki 😂 Jak ją uświadomiłam, że pochwa i cewka moczową to nie to samo, to była w wielkim szoku. No ale jak to stwierdziła, ona miała w szkole ciekawsze zajęcia niż czytanie podręcznika z biologii. Co do okresu, to ponoć co jakiś czas plamiła, a cykle miała zawsze nieregularne.
 
reklama
No i bardzo dobrze! Ja już to mam za sobą i wiesz co usłyszałam w pracy "nie przejmuj się, musisz teraz dbać o siebie, a praca jest na drugim miejscu" 😀 A ja się tak stresowałam 🙈 Teraz przynajmniej męczę się w domu, a nie publicznie.

Super że tak zareagowali, u mnie na pewno będzie panika i pytania kiedy zamierzam iść na l4.. 🙈 i powiem że nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie bo to się zmienia jak w kalejdoskopie , czuje się dobrze w za chwilę mnie ścina wiec nie będę nic deklarować. Najważniejsze że już będą wiedzieli a wtedy jak tylko trzeba będzie to zniknę i tyle. Firma się beze mnie nie zawali, nie ma ludzi niezastąpionych 💪
 
Dziewczyna z mojego rocznika 🙈 Twierdziła też, że nie zajdzie w ciążę bo wysika plemniki 😂 Jak ją uświadomiłam, że pochwa i cewka moczową to nie to samo, to była w wielkim szoku. No ale jak to stwierdziła, ona miała w szkole ciekawsze zajęcia niż czytanie podręcznika z biologii. Co do okresu, to ponoć co jakiś czas plamiła, a cykle miała zawsze nieregularne.
Byla mocno przy kosci? Nie wyobrazam sobie jak szczupla osoba moze nie widziec brzucha ciazowego, nie da sie go pomylic z przytyciem przeciez.
 
Mi ostatnio powiedziała pewną mądrą rzecz moja kumpela z pracy - , że ciąża to niby nie choroba, ale jak co do czego by doszło, to było by gadanie dlaczego się wcześniej nie poszło na L4. Tu już nie chodzi tylko o twoje zdrowie - tu chodzi o dziecko (i tak- choć wiem, że to jest płód to mimo wszystko mówię z mężem do brzucha jakby nasza fasolka miała wszytko zrozumieć 😂) . Stres i zamartwianie się nie służy tobie a tym bardziej maluchowi.
Absolutnie się zgadzam, a jestem zestresowana nie dość że samym swoim odmiennym stanem i zmieniającym się życiem to jeszcze o robotę mam się martwić? Nie i basta 😁
 
Super że tak zareagowali, u mnie na pewno będzie panika i pytania kiedy zamierzam iść na l4.. 🙈 i powiem że nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie bo to się zmienia jak w kalejdoskopie , czuje się dobrze w za chwilę mnie ścina wiec nie będę nic deklarować. Najważniejsze że już będą wiedzieli a wtedy jak tylko trzeba będzie to zniknę i tyle. Firma się beze mnie nie zawali, nie ma ludzi niezastąpionych 💪
Wiesz, przez moje L4 jest zamknięta jedna placówka, otwarta kilka miesięcy temu, która naprawdę dobrze zaczęła i pokładali w niej spore nadzieje 🙈 Mi samej też jest szkoda, no ale dziecko jest ważniejsze. Obawiałam się, że będą mi robili wyrzuty, ale na szczęście nic z tych rzeczy. Ja nie planowałam tego L4 teraz, ale po prostu zadzwoniłam, że nie daje rady przez mdłości.
 
reklama
Czyli swój wynik mam odczytywać dla 5 tygodnia? Nie dla 6?
Przy okazji upewnię się i Was podpytam - jak powtórzę za 48 godzin, czyli we wtorek rano, to powinnam mieć minimum 2152?
Tak, 5+0-5+6 to 5 tydzien i dla tego tygodnia odczytuj normy.
Dobry przyrost bety zaczyna sie od 66%. W necie znajdziesz kalkulatory.
 
Do góry