reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny pewnie to pytanie nie raz się przewijało ale nie mogę znaleźć zamierzam iść na pierwsze usg w 6 tyg ciąży ale boje się ze jeszcze nic nie będzie widać a nie chce się narażać na stres bo jestem bardzo podatna na niego ale z drugiej strony chciałabym mieć to już za sobą i żeby lekarz powiedział ze wszystko jest okej w takim razie w którym tyg wy zobaczylyscie coś na usg ?
W pierwszej ciąży byłam 6+2 i już było serduszko. Teraz będę mieć usg 27.07 czyli będzie to 6+3 :)
Macie jakieś inne normy glukozy? Przeważnie w laboratorium norma jest do 100 a cukrzyca ciążowa w przypadku ponad 100 🤔 chyba że czegoś ja nie bardzo rozumiem 😉
Normalnie norma jest taka jak piszesz, ale w przypadku ciąży jest to 91/92. I jak już masz wartość 90/91/92 i powyżej, to lekarz kieruje na obciążenie glukozą :)
 
reklama
No to akurat od lekarza zależy jak liczy :) Ale generalnie jak ktoś jest np 5+2 to skończył 5. tydzień ciąży, a jest w 6. tygodniu ciąży. To tak jak dziecko, które ma półtora roku - jest w drugim roku życia, ale ma jeden rok. :) Ale nieważne, to semantyka. :)
Bardziej chodziło mi o to, że większość osób używa jakichś aplikacji ciążowych, a praktycznie 90% tych aplikacji liczy zaczęte tygodnie, czyli 6 tc to 5+0 do 5+6. I jak pisze się komuś, że w 6 tc będzie już serce, a on sprawdzi w aplikacji, to pójdzie pomiędzy 5+0 a 5+6 i bardzo się zdziwi i może się mega martwić. Dlatego o to mi chodziło. Że lepiej precyzować i pisać np.: jak pójdziesz po skończonym 6 tygodniu ciąży, to wtedy będzie serduszko :)
Tak, jak mówi @Nelaton , nigdy nie spotkałam się z lekarzem liczącym zaczęte tygodnie. To raczej standardowy system liczenia.

Inna sprawa, że tak, jest to mylące 🤷‍♀️
 
Nie uznała tak, nie wiem skąd taka myśl. Uznała że 1 dzień ciąży to 1 dzień ostatniej miesiączki, czyli u niej 10 czerwca, dokładnie tak samo jak u mnie. Jak poszła do lekarza to z OM wychodziło jest 4+6, a na USG wyszło 5+6 i dlatego się dziwiła. Źle tutaj coś rozumiesz
Boże dziękuję, ktoś mnie rozumie 😁🥰😂
 
Nie uznała tak, nie wiem skąd taka myśl. Uznała że 1 dzień ciąży to 1 dzień ostatniej miesiączki, czyli u niej 10 czerwca, dokładnie tak samo jak u mnie. Jak poszła do lekarza to z OM wychodziło jest 4+6, a na USG wyszło 5+6 i dlatego się dziwiła. Źle tutaj coś rozumiesz
Chyba ominęłaś jeden komentarz, w którym Alanyaaa pisała, że skoro ciąża jest starsza i według USG miała 5+6, to musiała mieć owulację jeszcze przed okresem, który był 10 czerwca. Pierwszy dzień ciąży uznała za dzień zapłodnienia, a w momencie zapłodnienia ciąża ma już 14 dni. Stąd całe zamieszanie.
 
W pierwszej ciąży byłam 6+2 i już było serduszko. Teraz będę mieć usg 27.07 czyli będzie to 6+3 :)

Normalnie norma jest taka jak piszesz, ale w przypadku ciąży jest to 91/92. I jak już masz wartość 90/91/92 i powyżej, to lekarz kieruje na obciążenie glukozą :)
No właśnie ja tez chce iść 6+3 mam nadzieje ze coś będzie widać
 
reklama
Tak, jak mówi @Nelaton , nigdy nie spotkałam się z lekarzem liczącym zaczęte tygodnie. To raczej standardowy system liczenia.

Inna sprawa, że tak, jest to mylące 🤷‍♀️
No właśnie o to generalnie mi chodzi, że to mylące i lepiej pisać tak, by kogoś niechcący w błąd nie wprowadzić, bo nie każdy jest lekarzem. Jak ktos opiera swoją wiedzę na np. aplikacji ciążowej, to dla niego 6 tc to 5+0 - 5+6 i może się zdziwić :)
 
Do góry