reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Może coś pomieszałaś w komentarzach, ale pisałaś o tym, że owu musiałaś mieć jeszcze w poprzednim cyklu ;)

Edit: Cytuję ;)
"Czyli wychodziłoby na to w 58 dniu cyklu mialam owulację"
Dziewczyny, ok licząc ewentualne jajeczkowanie jeszcze przed okresem 10 czerwca nie dodalam dwóch tygodni. Mimo wszystko nie zgadza mi się to i tyle, szczególnie biorąc pod uwagę że miałam potwierdzona owulację 50 dnia cyklu (monitoringiem). Nie ma co , poczekam na wtorek i zobaczę co mi powie. Natura jest niezbadana 🙈
 
reklama
Dziewczyny, ok licząc ewentualne jajeczkowanie jeszcze przed okresem 10 czerwca nie dodalam dwóch tygodni. Mimo wszystko nie zgadza mi się to i tyle, szczególnie biorąc pod uwagę że miałam potwierdzona owulację 50 dnia cyklu (monitoringiem). Nie ma co , poczekam na wtorek i zobaczę co mi powie. Natura jest niezbadana 🙈
Owu w 50dc jest tak samo nie typowa jak owu w 6dc, a jednak to pierwsze Ci się zdarzyło :)
 
Dziewczyny, ok licząc ewentualne jajeczkowanie jeszcze przed okresem 10 czerwca nie dodalam dwóch tygodni. Mimo wszystko nie zgadza mi się to i tyle, szczególnie biorąc pod uwagę że miałam potwierdzona owulację 50 dnia cyklu (monitoringiem). Nie ma co , poczekam na wtorek i zobaczę co mi powie. Natura jest niezbadana 🙈
owu w 50 dc nie ma znaczenia. Liczy się nowy cykl. A w nowym miałaś owu w 6 dc na to wygląda :)
 
Jak wszystko bedzie dobrze to końcówka marca 🥰
To się jeszcze załapałaś do nas 😀
Zdziwiłabyś się ilu młodych medyków ma większą wiedzę i umiejętności od tych starszych :p
Co się zdziwiłam, w szpitalu bardzo młoda lekarka powiedziała mi w mojej 9-cio tygodniowej ciąży!!!, że widzi na usg, że to będzie syn! I miała rację! Czujecie to?! 9tc! Nie wiem jak to było możliwe (trafiłam do szpitala, bo okropnie krwawiłam, myślałam, że poroniłam), że ona to już widziała!
Kochana chyba o mnie czytałaś 😉 tak zgadza się ją poszłam w 6 tyg (według OM) beta 3600 i nie było nic widać. Lekarz stwierdził wczesną ciążę I kazał przyjść za 3 tygodnie. W sumie racja bo ja wiem że owulacja się napewno opóźniła ale nie wiem niestety ile.... poszłam do lekarza 5 dni później ( beta ponad 14 000) bo nie wytrzymałam i był już pęcherzyk 1,5 cm ale nic poza tym.... wszystko zależy jakie masz cykle i czy jesteś pewna kiedy mogła być owulacja. Ja idę znowu za tydzień byłby to wg OM 9 tydzień a będzie być może 7...
Teraz, kiedy tak piszecie zastanawiam się nad moją nie urodzoną ciążą. O co mi chodzi... Byłam u ginekologa, który widział pęcherzyk, ale miałam infekcję i lek mi nie pomógł więc poszłam do innego z tą infekcją, ten inny w 8tc stwierdził, że nie bije serce. Powiedział, że ciąża jest młodsza nic powinna być i zatrzymało się w rozwoju i tyle, a organizm dalej uznawał, że jestem w ciąży. Też lekarz wysłał mnie do szpitala na wywołanie. A teraz sobie myślę, że może wszytko było ok, tylko te głupie obliczenia lekarza. Nie domyśliłam się sama, żeby poczekać jeszcze kilka dni i pójść gdzieś indziej... Ciągle o tym myślę...
 
No to akurat od lekarza zależy jak liczy :) Ale generalnie jak ktoś jest np 5+2 to skończył 5. tydzień ciąży, a jest w 6. tygodniu ciąży. To tak jak dziecko, które ma półtora roku - jest w drugim roku życia, ale ma jeden rok. :) Ale nieważne, to semantyka. :)
Bardziej chodziło mi o to, że większość osób używa jakichś aplikacji ciążowych, a praktycznie 90% tych aplikacji liczy zaczęte tygodnie, czyli 6 tc to 5+0 do 5+6. I jak pisze się komuś, że w 6 tc będzie już serce, a on sprawdzi w aplikacji, to pójdzie pomiędzy 5+0 a 5+6 i bardzo się zdziwi i może się mega martwić. Dlatego o to mi chodziło. Że lepiej precyzować i pisać np.: jak pójdziesz po skończonym 6 tygodniu ciąży, to wtedy będzie serduszko :)
Sporo aplikacji ma już wybór czy tygodnie mają być skończone czy rozpoczęte. Także wystarczy sobie dobrze ustawić.
 
Może coś pomieszałaś w komentarzach, ale pisałaś o tym, że owu musiałaś mieć jeszcze w poprzednim cyklu ;)

Edit: Cytuję ;)
"Czyli wychodziłoby na to w 58 dniu cyklu mialam owulację"
dokladnie ! Ja tez próbowałam wytłumaczyć na podstawie tego postu a wyszłam jeszcze na nie miłą osobę 😂😂😂
 
reklama
Dziewczyny, dobra. Nie ma się co spinać. 😂 Jak tam dzisiaj wasze samopoczucie? U mnie 7+4 i ciągle czuję mdłości, wszystko mi w gardle stoi i czekam tylko jak będzie chciało wydostać się na zewnątrz 🤦 no i ból brzucha - w sumie całego. A to trochę ciągnie podbrzusze, a to zakluje jajnik, a to gdzieś w okolicach pępka albo po lewej stronie poniżej żeber...
 
Do góry