reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja właśnie chyba skończę z cukrzyca ciążowa. Ma któraś już wyniki badań morfologia, mocz, tsh itd?
u mnie wysoka glukoza na czczo. [emoji849]
Ja robiłam dziś i mam 99. Tak myślałam, że będzie dużo bo mialam już wcześniej takie wyniki. Dodatkowo biorę encorton, który może podbijać glukozę.
TSH mam 1,33. Biorę Euthyrox bo mam niedoczynność.
Mocz wyszedł ok. Tylko w morfologii leukocyty mam ponad normę bo 12 (norma do 10)
Ja 7+2 i dalej nie mam objawow [emoji4] chyba jest coś ze mną nie tak [emoji16]
Ja też nie mam ;) siostra w 3 ciążach nie miała objawów, poza rosnącym brzuchem i plamieniami, które jej dokuczały.
 
reklama
z tego co piszesz wynika ewidentnie że nie wiesz jak się liczy ciaze , z Twoich obliczeń wynika ze 1 dzien ciazy to zaplodniene ale tak nie jest 😂 Nie mogłaś zajść przed okresem w 58 dniu tylko okolo 14 dni później ponieważ wiek ciazy to zawsze 14 dni przed owulacja. Dlatego uśredniając podaję się datę ostatniej miesiaczki bo przy "normalnym" cyklu który trwa 28 dni owulacja powinna być właśnie w dniu 14. Jeśli u Ciebie np owulacja była w 2 lub 4 dniu cyklu to wiek ciazy będzie od dnia owulacji - zaplodnienia + 14 dni . Myślę że nie trudno to ogarnąć
Nie, z moich obliczeń wynika że kiedy byłam u lekarza to byłam w 4+5 a wg niego 5+6. Liczac ciążę od daty ostatniej miesiączki którą miałam 10czerwca.
 
Zarodka sobie na obrazie nie wyczarował 😅
Bardzo bym chciała żeby to nie była jego nadinterpretacja 🙈 wyglądał na młodszego ode mnie , jakby dopiero co skończył studia i totalnie mnie zaskoczył wiekiem ciąży, tak więc po prostu mam nadzieję że nic mu się nie pomyliło 🙈
 
Bardzo bym chciała żeby to nie była jego nadinterpretacja 🙈 wyglądał na młodszego ode mnie , jakby dopiero co skończył studia i totalnie mnie zaskoczył wiekiem ciąży, tak więc po prostu mam nadzieję że nic mu się nie pomyliło 🙈
Zdziwiłabyś się ilu młodych medyków ma większą wiedzę i umiejętności od tych starszych :p
 
Zdziwiłabyś się ilu młodych medyków ma większą wiedzę i umiejętności od tych starszych :p
Ale tu na serio nie trzeba wielkiej wiedzy.
Po zlokalizowaniu zarodka lekarz zaznacza 2 punkty i USG samo wylicza wiek ciąży.
przy tak niestandardowych cyklach jak tu opisane tydzień różnicy to nie jest nic niespotykanego wymagającego profesury z ginekologii i usg.
 
Ja to wiem :p Chodziło mi ogólnie o ocenianie lekarza z góry na podstawie wieku.
Ale tu na serio nie trzeba wielkiej wiedzy.
Po zlokalizowaniu zarodka lekarz zaznacza 2 punkty i USG samo wylicza wiek ciąży.
przy tak niestandardowych cyklach jak tu opisane tydzień różnicy to nie jest nic niespotykanego wymagającego profesury z ginekologii i usg.
 
Ja biorę mama DHA premium bo on już ma kwasy omega :) a więc jeśli bierzesz coś, co ich nie ma, to ja bym dodatkowo suplementowała
Ktoś już tu mówił chyba że mama dha premium zawiera tlenek tytanu który jest toksyczny dla zdrowia ale nie wiem czy to prawda. Dla świętego spokoju tego nie biorę 🙂 a też chciałam mieć wszystko w jednej tabletce
 
reklama
Ktoś już tu mówił chyba że mama dha premium zawiera tlenek tytanu który jest toksyczny dla zdrowia ale nie wiem czy to prawda. Dla świętego spokoju tego nie biorę 🙂 a też chciałam mieć wszystko w jednej tabletce
No właśnie jedni piszą, że bezpieczny, inni że nie. Oszaleć można. Swoją drogą, jak można do witamin dla ciężarnych dawać coś, co potencjalnie może być niebezpieczne?!
 
Do góry