reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

z tego co piszesz wynika ewidentnie że nie wiesz jak się liczy ciaze , z Twoich obliczeń wynika ze 1 dzien ciazy to zaplodniene ale tak nie jest 😂 Nie mogłaś zajść przed okresem w 58 dniu tylko okolo 14 dni później ponieważ wiek ciazy to zawsze 14 dni przed owulacja. Dlatego uśredniając podaję się datę ostatniej miesiaczki bo przy "normalnym" cyklu który trwa 28 dni owulacja powinna być właśnie w dniu 14. Jeśli u Ciebie np owulacja była w 2 lub 4 dniu cyklu to wiek ciazy będzie od dnia owulacji - zaplodnienia + 14 dni . Myślę że nie trudno to ogarnąć
Ale ty jesteś miła 🤨 ja dziękuję za takie porady. "Myślę że nie trudno to ogarnąć" to według ciebie wsparcie?
 
reklama
No właśnie jedni piszą, że bezpieczny, inni że nie. Oszaleć można. Swoją drogą, jak można do witamin dla ciężarnych dawać coś, co potencjalnie może być niebezpieczne?!
Nie mam pojęcia jak to jest ale jeśli mam coś brać to wolę mieć coś sprawdzonego niż coś co potencjalnie jest podejrzane 🙂 no niestety ale mam już jakieś opory
 
z dzisiejszym humorem i czarnymi myślami pójdę do lekarza chyba w ten poniedziałek..
Bo wizytę mam w kolejny dopiero 26..
Fatalny mam dziś dzień.. dramat
Cały czas po tym zaśniadzie wydaje mi się ze sytuacja się powtórzy. Takie miałam nastawienie pozytywne od początku a dziś to po prostu dramat
Ciąża to ciężki okres zwłaszcza że przeszłaś ciężkie chwile. Rozumiem Cię i jeśli to ma cię uspokoić to oczywiście idź do lekarza. Ja też mam wizytę 26-go ale chciałam iść wcześniej ze względu na brak zarodka przy wysokiej becie... Ale postanowiłam zaczekać.
Trzymam kciuki za ciebie żebyś w poniedziałek wróciła spokojna i szczęśliwa 😃❤ Odezwij się po wizycie 🙂
 
Ale tu na serio nie trzeba wielkiej wiedzy.
Po zlokalizowaniu zarodka lekarz zaznacza 2 punkty i USG samo wylicza wiek ciąży.
przy tak niestandardowych cyklach jak tu opisane tydzień różnicy to nie jest nic niespotykanego wymagającego profesury z ginekologii i usg.
Dokładnie ;)
 
dokładnie tak jak piszą dziewczyny. Jak mają wyjść, to wyjdą. Ja uniknęłam ich w pierwszej ciąży, zobaczymy jak teraz.
Z synem dostałam zestaw z BioOil i z Mustelli. Bardziej przypasował mi bioOil, ale jego można używać chyba powyżej 10tyg 🤔


Jej! Cudowna wiadomość! :)
Zgadzam się z tobą odnośnie rozstępów - jak mają być to będą. Smarowałam się całą ciążę I nie miałam ani jednego- po cesarce na drugi dzień miałam setki 😪 Oczywiście to nie oznacza że wszystkie będziemy mieć 😉 ja mam predyspozycje...
@godzbal Dobrze Ci się sprawdził BioOil? Ja go używałam na istniejące rozstępy ale niestety nie pomógł.
 
Ciąża to ciężki okres zwłaszcza że przeszłaś ciężkie chwile. Rozumiem Cię i jeśli to ma cię uspokoić to oczywiście idź do lekarza. Ja też mam wizytę 26-go ale chciałam iść wcześniej ze względu na brak zarodka przy wysokiej becie... Ale postanowiłam zaczekać.
Trzymam kciuki za ciebie żebyś w poniedziałek wróciła spokojna i szczęśliwa 😃❤ Odezwij się po wizycie 🙂
Może mi się odmieni i wytrzymam do kolejnego poniedziałku.. ale dziś dzień mam straszny :( jak pójdę to się odezwę i dziękuje za wsparcie ❤️
 
Dziewczyny, mój lekarz na ostatniej wizycie powiedział żeby zaczęła sparować brzuch, pośladki i uda żeby zapobiec rozstępom.
😉😜🙂🌷😜😉🙂
Czy macie jakiś sprawdzony krem, balsam na rozstępy?
PS. Dodam że to moja pierwsza ciąża a rozstępy mam od dzieciństwa mimo że jestem szczupła więc moje ciało jest bardzo podatne 😒😕😣
Ja kupilam bio-oil, ponoc rewelacja, ale zaleca sie od drugiego trymestru dopiero. Zamowie jeszcze mustelle, a poki co stosuje zwykle oliwki i balsamy, najwazniejszy jest i tak masaz.
 
Zgadzam się z tobą odnośnie rozstępów - jak mają być to będą. Smarowałam się całą ciążę I nie miałam ani jednego- po cesarce na drugi dzień miałam setki 😪 Oczywiście to nie oznacza że wszystkie będziemy mieć 😉 ja mam predyspozycje...
@godzbal Dobrze Ci się sprawdził BioOil? Ja go używałam na istniejące rozstępy ale niestety nie pomógł.
Dla mnie był super. Skóra była taka miła i przyjemna w dotyku. No i dla mnie super pachniał :) ale czy to on zdziałał cuda, że nic mi nie wyszło, to chyba wątpię :D

Ja kupilam bio-oil, ponoc rewelacja, ale zaleca sie od drugiego trymestru dopiero. Zamowie jeszcze mustelle, a poki co stosuje zwykle oliwki i balsamy, najwazniejszy jest i tak masaz.
Ja byłam zadowolona z bioOil i teraz też mam zamiar stosować właśnie od 2 trym. Mustella dla mnie śmierdziała i bardzo wolno się wchłaniała. Ale to moja opinia, bo koleżanka akurat była zadowolona :)
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi związane z pielęgnacja w trakcie ciąży. Poczytam sobie o kosmetykach które wymieniłyście. Jednak wolę coś robić niż nic nie robić i później mieć do siebie pretensje ze mam rozstępy
😁😘😉

Mam jeszcze jedno pytanie związane z suplementacją, aktualnie biorę PRENATAL UNO i teraz się zastanawiam jak to jest w tymi kwasami DHA. Czy Wy je bierzecie dodatkowo? Czy to jest potrzebne? 😉
Ja biore dodatkowo to od kilku miesiecy.
 

Załączniki

  • 4E533536-2814-40F8-8BD2-6E8C8C824871.jpeg
    4E533536-2814-40F8-8BD2-6E8C8C824871.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 30
Do góry