reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Potwierdzam wszystkie opinie nt progesteronu i jego wpływu na męskie hormony płodu. Też dużo o tym czytałam i też nie rozumiem, dlaczego lekarze podają go w ciemno, bez badania poziomu progesteronu jak cukierki czy witaminki. I dużo lepszym rozwiązaniem jest naturalny progesteron np luteina niż duphaston, także te które go nie biorą to się cieszcie a nie martwcie 🙂
Kurcze teraz ja się boję... Bo wszystkie dziewczyny jeśli mają progesteron to biorą Duphaston, a ja jako jedyna mam Utrogestan. I tak mam zmniejszona dawkę, bo na opakowaniu jest napisane, żeby przyjmować 2 a nawet 3 tabletki na dzień a ja mam 1 na dzień...
 
reklama
Kurcze teraz ja się boję... Bo wszystkie dziewczyny jeśli mają progesteron to biorą Duphaston, a ja jako jedyna mam Utrogestan. I tak mam zmniejszona dawkę, bo na opakowaniu jest napisane, żeby przyjmować 2 a nawet 3 tabletki na dzień a ja mam 1 na dzień...
Ja też biorę utrogestan! I też 1 na dzień. Utrogestan jest spoko bo to prawdziwy ptogesteron a nie sztuczny
 
Kurcze teraz ja się boję... Bo wszystkie dziewczyny jeśli mają progesteron to biorą Duphaston, a ja jako jedyna mam Utrogestan. I tak mam zmniejszona dawkę, bo na opakowaniu jest napisane, żeby przyjmować 2 a nawet 3 tabletki na dzień a ja mam 1 na dzień...
Ja też mam utrogestan 1x1 Więc spokojnie , lekarz napewno wie co robi a jak Mu nie ufasz to poprostu Go zmień
 
Ja też mam utrogestan 1x1 Więc spokojnie , lekarz napewno wie co robi a jak Mu nie ufasz to poprostu Go zmień
Nie chodzi o to, że nie ufam :) to moja pierwsza ciąża, pani ginekolog poznałam pierwszy raz na ostatniej wizycie, ale zmienię ją i tak bo się wyprowadzam pod koniec lipca do innego miasta więc chcąc nie chcąc będzie inny lekarz :) po prostu czuje się zielona w tych sprawach 😅 dużo dziewczyn jest już w kolejnej ciąży i opisuje swoje doświadczenia, więc mimowolnie zaczynam się porównywać do innych :)
 
reklama
Jak was teraz czytam to się zaczynam stresować, że jestem chyba jedną z niewielu, która bierze tylko witaminy i nic więcej. Fakt - śluz jest czysty i nie plamię, ale zaczynam się stresować, że może jednak coś ginekolog powinien mi przepisać. Choć sam stwierdził, że jak nie mam takich problemów to nie będzie mnie dodatkowo faszerował lekami....
 
Do góry