reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Przy 6+5 rzeczywiście raczej już powinno być serduszko, ale wiele zależy od sprzętu. Z czym masz konkretnie problem? Jak wpisujesz "badania prenatalne miasto X" to nic Ci nie znajduje?
no właśnie prowadził mi już dwie ciąże. Ma dobry sprzęt. Patrzyłam i w jednej ciąży było bijące serduszko w 6+1, w kolejnej 6+6.

Zapytałam go czy powinno bić już serce bo w poprzednich ciążach już biło w tym czasie, a mam raczej regularne miesiączki. Powiedział, że zarodek jest mały i ma czas. On raczej jest z tych co myśli powoztywnie więc może nie chciał mnie straszyć.

Z tym wyszukiwaniem to dokładnie tak wpisuje "usg prenatalne Miasto X" i nic się nie znajduje 🤔

Dziewczyny u nas nie ma prywatnych Ginekologow. Byłabym szybciej ale no zwyczajnie nie będzie mnie w kraju więc nie mógł mnie zapisać szybciej 🙈

@KaśkaLi95 no właśnie tu u nas jest tak samo (mieszkam w Niemczech) mogę wykupić usg na każdej wizycie ale wizyty są co 4-6 tyg. Jak wypada że nie można przyjść to nikt nie biczuje. Oczywiście w zdrowej ciąży
 
reklama
Nie wierzę, że to się znowu dzieje. Lekarz stwierdził "nie widzę ciąży". Pytałam, co w takim razie się dzieje, czy to poronienie czy pozamaciczna, a on ciągle "nie widzę ciąży" i tak po prostu stwierdził, że mnie skieruje do szpitala na laparoskopię. Jak mu powiedziałam, że 2 tygodnie temu miałam betę 282 i 48h później 707 to stwierdził, że taka mała beta nic nie znaczy. Po prostu ***** mam dość
O matko! Nawet nie mów! Jak możesz to sprawdź betę i idz na konsultacje do kogoś innego. No nie wierzę 😪 widzisz ja przy becie 3600 tez brak oznaków ciąży. To nie oznacza że jej nie ma. Może jest po prostu wczesna. Może sprzęt ma do dupy.... prywatnie byłaś?
 
Jestem w 6+5 wg OM. Byłam na NFZ, właśnie jadę prywatnie do innej lekarki. Jeśli beta rosła tak ładnie od tamtego czasu, to dzisiaj już na pewno powinna być powyżej 10 000... Ale nie wierzę, że drugi raz ciąża pozamaciczna...
 
Nie wierzę, że to się znowu dzieje. Lekarz stwierdził "nie widzę ciąży". Pytałam, co w takim razie się dzieje, czy to poronienie czy pozamaciczna, a on ciągle "nie widzę ciąży" i tak po prostu stwierdził, że mnie skieruje do szpitala na laparoskopię. Jak mu powiedziałam, że 2 tygodnie temu miałam betę 282 i 48h później 707 to stwierdził, że taka mała beta nic nie znaczy. Po prostu ***** mam dość
Na spokojnie. Lekarze nie są nieomylni. Masz możliwość zrobienia jeszcze raz bety, albo najlepiej pójść na wizytę do innego ginekologa?
 
Jestem w 6+5 wg OM. Byłam na NFZ, właśnie jadę prywatnie do innej lekarki. Jeśli beta rosła tak ładnie od tamtego czasu, to dzisiaj już na pewno powinna być powyżej 10 000... Ale nie wierzę, że drugi raz ciąża pozamaciczna...
Na NFZ to w większości konowały z kiepskim sprzętem. Dobrze ze jedziesz prywatnie, odezwij się koniecznie po wizycie. Spokojnie- będzie dobrze.
 
Jestem w 6+5 wg OM. Byłam na NFZ, właśnie jadę prywatnie do innej lekarki. Jeśli beta rosła tak ładnie od tamtego czasu, to dzisiaj już na pewno powinna być powyżej 10 000... Ale nie wierzę, że drugi raz ciąża pozamaciczna...
Daj znać co po wizycie u innej lekarki. Planujesz zrobić betę jeszcze dziś lub jutro? Teoretycznie moze jeszcze być mniejsza od 10 000, bo potem zwalnia przyrost. Może być tak, że jak pójdziesz np. za 3 dni to już będzie 10 000, ale generalnie na pewno masz powyżej 1 000, więc powinna chocia ż pęcherzyk znaleźć w macicy... Na NFZ róznie ze sprzętem... dobrze, ze jedziesz prywatnie do innego ginekologa!!
Daj znać koniecznie po.
No i w dobrym szpitalu też na pewno Ci usg zrobią i się 3 razy upewnią...
 
Jestem w 6+5 wg OM. Byłam na NFZ, właśnie jadę prywatnie do innej lekarki. Jeśli beta rosła tak ładnie od tamtego czasu, to dzisiaj już na pewno powinna być powyżej 10 000... Ale nie wierzę, że drugi raz ciąża pozamaciczna...
W tym momencie na 100% powinien być pęcherzyk jak nie już bijące serce...
 
no właśnie prowadził mi już dwie ciąże. Ma dobry sprzęt. Patrzyłam i w jednej ciąży było bijące serduszko w 6+1, w kolejnej 6+6.

Zapytałam go czy powinno bić już serce bo w poprzednich ciążach już biło w tym czasie, a mam raczej regularne miesiączki. Powiedział, że zarodek jest mały i ma czas. On raczej jest z tych co myśli powoztywnie więc może nie chciał mnie straszyć.

Z tym wyszukiwaniem to dokładnie tak wpisuje "usg prenatalne Miasto X" i nic się nie znajduje 🤔

Dziewczyny u nas nie ma prywatnych Ginekologow. Byłabym szybciej ale no zwyczajnie nie będzie mnie w kraju więc nie mógł mnie zapisać szybciej 🙈

@KaśkaLi95 no właśnie tu u nas jest tak samo (mieszkam w Niemczech) mogę wykupić usg na każdej wizycie ale wizyty są co 4-6 tyg. Jak wypada że nie można przyjść to nikt nie biczuje. Oczywiście w zdrowej ciąży
Poszukaj USG genetyczne i ustaw w ustawieniach google zeby wyszukiwalo Ci wyniki w Polsce. Ja w 10 tygodniu z uwagi na wiek bede robic tez NIPT Harmony, badanie genetyczne z krwi.
 
reklama
Jestem w 6+5 wg OM. Byłam na NFZ, właśnie jadę prywatnie do innej lekarki. Jeśli beta rosła tak ładnie od tamtego czasu, to dzisiaj już na pewno powinna być powyżej 10 000... Ale nie wierzę, że drugi raz ciąża pozamaciczna...
Dobrze, że jedziesz gdzieś do prywatnego gabinetu. Jeżeli chodzi o NFZ, to mój lekarz kiedyś nic nie widział jak byłam w 7+ tygodniu ciąży (prywatnie ciąża potwierdzona była już tydzień temu z zarodkiem). Wierzę, że będzie dobrze i to pewnie wina sprzętu... trzymam kciuki! ❤
 
Do góry