reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Powiedzcie mi czy muszę mieć skierowanie na krzywa cukrową jeśli robię ją prywatnie? To jest badanie z obciążeniem i nie wiem czy nie potrzebuje jakiegoś dokumentu. Mam tylko badanie z wtorku glukozy na czczo, rozmawiałam rozmawiałam endokrynologiem przeł tel i kazał juz zrobić. Dzisiaj zaczynam 7tyg.
Zależy od laboratorium, najlepiej dowiedzieć się w konkretnej placówce.
 
Ja się trochę uspokoiłam, bo już od kilku wizyt w toalecie jest czysto, na wkładce też nic nie ma. Brzuch od czasu do czasu zakłuje tak jak zawsze do tej pory. No i mam ciągle moje dolegliwości ciążowe. Byłam przed chwilą w Lidlu i miałam wrażenie, że każdy facet w promieniu 3 metrów nie mył się od tygodnia 🤢
 
Ja się trochę uspokoiłam, bo już od kilku wizyt w toalecie jest czysto, na wkładce też nic nie ma. Brzuch od czasu do czasu zakłuje tak jak zawsze do tej pory. No i mam ciągle moje dolegliwości ciążowe. Byłam przed chwilą w Lidlu i miałam wrażenie, że każdy facet w promieniu 3 metrów nie mył się od tygodnia 🤢
Cieszę się bardzo ❤️ mi dzień po największych plamieniach kolejny pęcherzyk się pokazał 😋😋🤫🤫
 
U mnie w okolicy wszędzie na krzywą trzeba mieć skierowanie, więc dla mnie szok jest w drugą stronę 😅 Wyjątkiem jest właśnie nasza placówka, bo robimy bez skierowania ale najpierw jest kontrola glikemii na glukometrze i musi być mniej niż 125, powyżej też już tylko ze skierowaniem.
 
reklama
A bralas heparyne? Chodziło mi o to czy ona jest bezpieczna?i czy bierze sie ja do konca.dzis na wizycie lekarz mowil ze mozna ja odstawic w zaleznosci jak dziecko sie bedzie rozwijalo i czy wszystko bedzie ok☺dlatego zmienilam lekarza bo nie chce juz tego przezywac znowu... Nie moge sobie pozwolic zeby byc krolikiem doswiadczalnym,chce sie zabezpieczyc juz na full...Pewnie przez dobre wyniki zastrzykow bym nie dostala a ten lekarz nawet zalecil bo uwaza ze po poronieniach to noe zaszkodzi a moze pomoc.
Kochana, no ja akurat heparyny nie biorę i nigdy nie brałam, ale wiem, że dużo kobiet, także tu na forum, bierze lub brało i dzięki temu utrzymało ciążę.
Powiedzcie mi czy muszę mieć skierowanie na krzywa cukrową jeśli robię ją prywatnie? To jest badanie z obciążeniem i nie wiem czy nie potrzebuje jakiegoś dokumentu. Mam tylko badanie z wtorku glukozy na czczo, rozmawiałam rozmawiałam endokrynologiem przeł tel i kazał juz zrobić. Dzisiaj zaczynam 7tyg.
Zgadzam się z Paulą. Większość labo prywatnie i tak wymaga skierowania na krzywą cukrową/insulinową. Niektóre robią bez, ale rzadko. Wcześniej sprawdzają z palca cukier i jak jest powyżej ileś tam (zależy od labo ile), to nie zrobią.
 
Do góry