reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Cześć dziewczyny!
Ja póki co nieśmiało się witam. Test wyszedł mi pozytywny już w niedzielę, dwa dni przed @. Poroniłam w 8tc w marcu i to był mój pierwszy cykl kiedy postanowiliśmy znowu się starać. Bardzo mnie zaskoczyło, że pyklo już za pierwszym razem bo o poprzednia ciążę Staraliśmy się rok.
Jest strasznie dużo obaw, że znowu będzie poronienie, jakoś strasznie na zimno to przyjmuje i w ogóle cieszyć się nie umiem. Tzn ucieszyłam się jak dwie kreski zobaczyłam, ale ciągle są obawy ze i tym razem nie wyjdzie.

Dzisiaj postanowiłam do was dołączyć bo przyrost bety po 48h jest prawidłowy - chociaż tutaj też się obawiam bo wyszło tylko 93% przyrostu. A tutaj widzę niektórym i po 180% wzrasta.
Progesteron miałam najpierw 23, a dzisiaj po 48h już 20 czyli spada. Oprócz tego 2 dni temu miałam jakieś brunatne plamienia, jednorazowe. Ja widzę wszystko już w tak czarnych barwach, że aż jestem sama sobą przerażona.

Myślicie żeby duphaston wziąć na ten progesteron? Do lekarza idę dopiero w poniedziałek.
U mnie dzisiaj 4+3 więc ciąża bardzo młoda

Wybaczcie, że mój pierwszy post tutaj i już od razu smęty, ale dzisiaj chyba mam jakiś gorszy dzień pełen obaw 😉

No i gratuluję wam wszystkim i życzę nam abyśmy wszystkie przeżyły 9 nudnych miesięcy ❤️
Kochana, moim zdaniem koniecznie weź progesteron jakiś jak masz. Może być duphaston. Szczególnie, że masz plamienia. Trzymam mocno kciuki.
 
Ja wróciłam od lekarza. Ogólnie jest dobrze, obraz USG idealnie się pokrywa z OM (nic dziwnego, bo wiem, kiedy była owu przecież). Nie ma jeszcze zarodka i serduszka, ale to wszystko póki co prawidłowe. Oczywiście do kolejnego USG będę i tak się stresować. :)
Na USG nic w sumie jeszcze nie ma, bo za wcześnie na zarodek i serduszko. Tzn. pęcherzyk jest!

Pan doktor powiedział, że jako, że się długo staraliśmy, to na wszelki wypadek będziemy traktować tą ciążę jako ciążę podwyższonego ryzyka i będziemy na mnie chuchać. Dostałam duphaston, jakby się coś działo mam brać więcej i dzwonić. Zero seksu. Chciał mi dać zwolnienie. Mam się nie męczyć, nie dźwigać, chuchać i dmuchać na siebie. :) Dostałam zlecenie, jakie badania mam zrobić i w sumie chyba tyle. :)

Dziś rano robiłam betę (8331) i proga (28.8).
 
Ja wróciłam od lekarza. Ogólnie jest dobrze, obraz USG idealnie się pokrywa z OM (nic dziwnego, bo wiem, kiedy była owu przecież). Nie ma jeszcze zarodka i serduszka, ale to wszystko póki co prawidłowe. Oczywiście do kolejnego USG będę i tak się stresować. :)
Na USG nic w sumie jeszcze nie ma, bo za wcześnie na zarodek i serduszko. Tzn. pęcherzyk jest!

Pan doktor powiedział, że jako, że się długo staraliśmy, to na wszelki wypadek będziemy traktować tą ciążę jako ciążę podwyższonego ryzyka i będziemy na mnie chuchać. Dostałam duphaston, jakby się coś działo mam brać więcej i dzwonić. Zero seksu. Chciał mi dać zwolnienie. Mam się nie męczyć, nie dźwigać, chuchać i dmuchać na siebie. :) Dostałam zlecenie, jakie badania mam zrobić i w sumie chyba tyle. :)

Dziś rano robiłam betę (8331) i proga (28.8).
No i ekstra i wszystko idzie w dobra stronę 😊 Kochana trzymaj się zaleceń swojego lekarza i odpoczywaj ile się da bo za pare miesięcy o takim luksusie będziesz mogła tylko pomarzyć 😀
 
Ja wróciłam od lekarza. Ogólnie jest dobrze, obraz USG idealnie się pokrywa z OM (nic dziwnego, bo wiem, kiedy była owu przecież). Nie ma jeszcze zarodka i serduszka, ale to wszystko póki co prawidłowe. Oczywiście do kolejnego USG będę i tak się stresować. :)
Na USG nic w sumie jeszcze nie ma, bo za wcześnie na zarodek i serduszko. Tzn. pęcherzyk jest!

Pan doktor powiedział, że jako, że się długo staraliśmy, to na wszelki wypadek będziemy traktować tą ciążę jako ciążę podwyższonego ryzyka i będziemy na mnie chuchać. Dostałam duphaston, jakby się coś działo mam brać więcej i dzwonić. Zero seksu. Chciał mi dać zwolnienie. Mam się nie męczyć, nie dźwigać, chuchać i dmuchać na siebie. :) Dostałam zlecenie, jakie badania mam zrobić i w sumie chyba tyle. :)

Dziś rano robiłam betę (8331) i proga (28.8).
Gratulacje! Bardzo, bardzo się cieszę że dobrze poszła wizyta ❤ podniosłaś mnie też na duchu bo może i ja przy becie ponad 8000 zobaczę pęcherzyk.
Bardzo dobrze że tak o ciebie dba. Niech chucha jak najwięcej i ty sama na siebie też. Pamiętam że w poprzedniej ciąży oglądałam nastoletnie matki żeby się zrelaksować 😂 także polecam 😉
Odpoczywaj! 😃 A kolejna wizyta kiedy?
 
Gratulacje! Bardzo, bardzo się cieszę że dobrze poszła wizyta ❤ podniosłaś mnie też na duchu bo może i ja przy becie ponad 8000 zobaczę pęcherzyk.
Bardzo dobrze że tak o ciebie dba. Niech chucha jak najwięcej i ty sama na siebie też. Pamiętam że w poprzedniej ciąży oglądałam nastoletnie matki żeby się zrelaksować 😂 także polecam 😉
Odpoczywaj! 😃 A kolejna wizyta kiedy?
Ja też ostatnie dni spędziłam na nastoletnich matkach ewentualnie licealnych ciążach i naprawdę pomaga 😀😀
 
Natasza, to tak jak u mnie, wkladka caly czas czysta. Mowisz, ze to od nadzerki? Ja zaczelam plamic niedlugo po tym jak zmierzylam temperature dopochwowo. O tym czy mam nadzerke nic mi nie wiadomo, a tutaj w ciazy lekarze nie badaja szyjki macicy :/
Nie mam pojęcia. Ale chyba nie. Mam nadzieję, że przejdzie [emoji120] a u Ciebie to chwilowe czy już dłużej trwa?
 
No i ekstra i wszystko idzie w dobra stronę 😊 Kochana trzymaj się zaleceń swojego lekarza i odpoczywaj ile się da bo za pare miesięcy o takim luksusie będziesz mogła tylko pomarzyć 😀
Haha, mam w domu nadpobudliwe pięcioletnie dziecię, mogę pomarzyć o odpoczynku 😂🙈 Nie wiem co to będzie jak urodzę, ale naiwnie jestem nawet nie aż tak pesymistycznie nastawiona 🙈😂😂 Dziękuję!
Gratulacje! Bardzo, bardzo się cieszę że dobrze poszła wizyta ❤ podniosłaś mnie też na duchu bo może i ja przy becie ponad 8000 zobaczę pęcherzyk.
Bardzo dobrze że tak o ciebie dba. Niech chucha jak najwięcej i ty sama na siebie też. Pamiętam że w poprzedniej ciąży oglądałam nastoletnie matki żeby się zrelaksować 😂 także polecam 😉
Odpoczywaj! 😃 A kolejna wizyta kiedy?
Na pewno przy będzie ponad 8000 będziesz już miała pęcherzyk. A powyżej 10000 już często jest zarodek. :) Na pewno będzie dobrze!
Ja wizytę mam kolejna 27.07 jak mój lekarz wróci z urlopu. Ale 20.07 jestem na NFZ zapisana dodatkowo. :)
 
Dziewczyny, a powiedzcie mi, bo badałam trzy razy HCG, zawsze po 72h i za każdym razem mam przyrost 400%. To normalne jest w ogóle? Niby na beta kalkulatorze wychodzi zupełnie normalnie, ale jak norma jest 115%, a ja mam 400, to trochę się zaczynam martwić🙄 może to jakiś zaśniad czy coś?
Screenshot_2021-07-08-17-54-56-197_com.android.chrome.jpg
 
reklama
Dziewczyny, a powiedzcie mi, bo badałam trzy razy HCG, zawsze po 72h i za każdym razem mam przyrost 400%. To normalne jest w ogóle? Niby na beta kalkulatorze wychodzi zupełnie normalnie, ale jak norma jest 115%, a ja mam 400, to trochę się zaczynam martwić🙄 może to jakiś zaśniad czy coś?Zobacz załącznik 1292033
Albo bliźniaki 😀 ja po 48h miałam 188%
 
Do góry