reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

No niespodzianka i stres jak nie wiem co... Ale jest już po i będzie tylko lepiej. 2 dni przed moimi urodzinami mi prezent zrobiła, ale ja wiedziałam coś czułam że urodzę ją szybciej niż mi ten termin ustalą 🙈
A czemu nie mogłaś SN przy braku oryginału grupy krwi? Cc tez jest zagrażające o utratę dużych ilości krwi 🤷‍♀️ Oni mega dziwnie patrzą na te grupy, ja kiedyś wylądowałam na patologi i pytali jaką mam grupę jak im pokazałam z zeszłego roku świstek to powiedzieli ze nie ważny 🤷‍♀️ To ja nie wiem grupa krwi może się zmienić? Dziwne to jest
 
reklama
Mam już wynik - negatywny ☺️ jestem zdrowa więc dzięki szczepieniu automatycznie nie mam kwarantanny. Ulżyło mi bo się martwiłam że nie pojadę na kontrolę 🙈
Mąż miał w nocy w czwartek ponad 39, w ciągu kolejnego dnia 37. Aktualnie 36,4 i żadnych innych objawów. No ale niestety test pozytywny

Spróbuj wypić rumianek, mi na problemy z żołądkiem bardzo pomaga. Ostatnio często mi coś dokucza więc pije regularnie. Poza działaniem na żołądek ma dużo innych pozytywów ☺️

Mam wrażenie że mi się dziecko odwróciło 😕 czkawkę czuje pod żebrami a stopy na pęcherzu jakby 🙈 mam nadzieję że tylko mi się zdaje
ja czkawke czuje w okolicy pępka lub nad. Nogi czuje wszedzie, w zebrach, po boku i rowniez. Pamietaj, ze on moze miec stopy tam gdzie glowa 🙈 dzievikai sa juz duze i musza sie tam jakos pomiescic.
Moje informacje odnośnie obrotu dziecka w Pl pochodzą tylko z internetu i od znajomych, rodziny rodzących w Pl. Mogę się mylić ☺️ Zaskoczyłaś mnie mimo wszystko, bo nikt z mojego grona znajomych nawet o tym zabiegu nie słyszał. Tutaj też się to wykonuje najwcześniej w 37 tygodniu, kiedy dziecko ma jeszcze możliwość takiego obrotu..No zobaczymy. Może bobek sam się zreliga 😊
to ppdobnie jak ja. Tez mam te onformacje z Internetu, ale pochodza z grupy w ktorej udzielaka sie mamy po cesarce ktore marza o porodzie silami natury. Niestety wielu lekarzy w Polsce po porostu nie potrafi tego zabiegu wykonac stad pewnie mały odsetek tych zabiegow, bo kobiety muszą uprawiac turystyke. Ale to tak samo z porodami Vbac. W Europie zach i krajach Skandynawii to norma ze jak kobieta nie ma wskazan do ciecia to rodzi naturalnie bo przebyta cesarka nie jest takim wskazaniem.

@Magda933 ale niespodzianke wam zrobila. Cudnownie, duzo mleczka i zdrowka dla was. Szkoda tylko, ze ten covid pozytywny, ale i to jakos minie.
No niespodzianka i stres jak nie wiem co... Ale jest już po i będzie tylko lepiej. 2 dni przed moimi urodzinami mi prezent zrobiła, ale ja wiedziałam coś czułam że urodzę ją szybciej niż mi ten termin ustalą 🙈
O, a ja mam urodziny 14.02 wiec moze tez dostane prezent w okolicy urodzin 😍😍
A czemu nie mogłaś SN przy braku oryginału grupy krwi? Cc tez jest zagrażające o utratę dużych ilości krwi 🤷‍♀️ Oni mega dziwnie patrzą na te grupy, ja kiedyś wylądowałam na patologi i pytali jaką mam grupę jak im pokazałam z zeszłego roku świstek to powiedzieli ze nie ważny 🤷‍♀️ To ja nie wiem grupa krwi może się zmienić? Dziwne to jest
grupa krwi sie nie zmienia. W Polsce jest takie zalecenie, ze trzeba miec zrobiane dwa razy grupe krwi i musi nyc oficjalnie przez laboratorium okreslona. Nie moze byc jakikolwiek papierek. Ale czy musi byc robiona w kazdej ciazy to nie wiem juz 🤷‍♀️
 
Hej :) Ja przychodzę do was z takimi wieściami...Moja mała Elena postanowiła przyjść na świat wczoraj...wody mi odeszły, wiec szybko do samochodu i do szpitala....mialam wykonane cięcie cesarskie pod narkozą bo nie miałam oryginału grupy krwi.... Mam nadzieję że już najgorsze jest za nami....
Mała urodziła się w 35 tyg I 4 dni, miała problem z oddechem na początku, nie było jej łatwo, napiła się też dużo wód płodowych.... Ale ustabilizował się jej stan. Jak dostałam zdjęcia to się popłakałam, bo myślałam ze znacznie gorzej będzie wyglądała...dodatkowo mi wyszedł test na covid dodatni 🤦‍♀️i mamy izolacje 7 dni. Jestem mega sali z 3 innymi dziewczynami.
Trzymajcie kciuki za nas żeby było tylko lepiej
Gratulacje! Jaka cudna 🥰 Prędka akcja :-))
 
Nie dziwie ci się, ja bym tak samo zareagowała tym bardziej ze zrobiła ci niespodziankę 😃 A izolacje zrobili sami, czy ty powiedziałaś ze wolisz izolacje? Bo czytałam ze niby pytają o to czy się chce w razie pozytywnego testu na covid 🤷‍♀️
Myślę, że u wcześniaka gdzie leży na oddziale wiadomo, że nie wpuszczą dodatniej mamy 😊
No dzisiaj już oddycha samodzielnie, je smoczkiem więc chyba najgorsze mamy za sobą i będzie tylko lepiej ❤ niech ten tydzień szybko minie 🙏🙏
Gratuluję maluszka. Na pewno będzie wszystko dobrze ! Dużo sił i zdrówka dla was ! ❤️
Jeden poród mam za sobą, podłączony stale pod ktg bo przy oxy musiałam mieć i leżeć. To pamiętam jak tętno spadało kazali mi się obracać z boku na bok 🙈 a ja miałam takie bóle, że nie czułam pupy już.
No tak, przy oksy zapis musi być stały. A z tymi bokami to pewnie dlatego, że sprawdzali czy to zespół żyły głównej powoduje spadki tętna. 😊
 
Myślę, że u wcześniaka gdzie leży na oddziale wiadomo, że nie wpuszczą dodatniej mamy 😊

Gratuluję maluszka. Na pewno będzie wszystko dobrze ! Dużo sił i zdrówka dla was ! ❤️

No tak, przy oksy zapis musi być stały. A z tymi bokami to pewnie dlatego, że sprawdzali czy to zespół żyły głównej powoduje spadki tętna. 😊
Z tym przebywaniem z dzieckiem to szpitale różnie praktykują, ja czytałam, że w Warszawie np można przebywać jak się jest dodatnią z ujemnym dzieckiem, wymagają tylko higieny i maseczki. Ale tu jednak wcześniaczek to samemu trzeba się zastanowić czy chce się go narażać. Zainfekować ledwo co wykształcone płucka. Ciężko mamy teraz rodzić w tym czasie covidu :(
 
Z tym przebywaniem z dzieckiem to szpitale różnie praktykują, ja czytałam, że w Warszawie np można przebywać jak się jest dodatnią z ujemnym dzieckiem, wymagają tylko higieny i maseczki. Ale tu jednak wcześniaczek to samemu trzeba się zastanowić czy chce się go narażać. Zainfekować ledwo co wykształcone płucka. Ciężko mamy teraz rodzić w tym czasie covidu :(

Jasne, przy donoszony dziecku to zupełnie coś innego.
Jednak myśle, że zdanie lekarza tu jest ważniejsze niż zastanawianie mamy 🤷🏻‍♀️
To niecały 36 tc, nikt na sale nie da dziecka z takiego tygodnia ciąży ;) - tym bardziej jak był na nieinwazyjnym wspomaganiu oddechu. 😊
 
Z tym przebywaniem z dzieckiem to szpitale różnie praktykują, ja czytałam, że w Warszawie np można przebywać jak się jest dodatnią z ujemnym dzieckiem, wymagają tylko higieny i maseczki. Ale tu jednak wcześniaczek to samemu trzeba się zastanowić czy chce się go narażać. Zainfekować ledwo co wykształcone płucka. Ciężko mamy teraz rodzić w tym czasie covidu :(
Covid zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Miejmy nadzieje, że jakoś w końcu to wszystko się unormuje
 
A czemu nie mogłaś SN przy braku oryginału grupy krwi? Cc tez jest zagrażające o utratę dużych ilości krwi 🤷‍♀️ Oni mega dziwnie patrzą na te grupy, ja kiedyś wylądowałam na patologi i pytali jaką mam grupę jak im pokazałam z zeszłego roku świstek to powiedzieli ze nie ważny 🤷‍♀️ To ja nie wiem grupa krwi może się zmienić? Dziwne to jest
Te wymagania szpitali to są naprawdę czasami z kosmosu. Mi gin każe teraz powtarzać test na HIV, bo mówi, że też wymagają do porodu "świeżego". A w pierwszym trymestrze miałam obowiązkowo robione. Ja rozumiem zrobić raz, bo to poważna sprawa. Dla dobra dziecka i personelu medycznego. Ale dwa razy? Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale chyba największe ryzyko zakażenia jest przez przygodne kontakty seksualne i ładowanie w żyłę? Czyli ostatnie rzeczy, które na które normalna kobieta w ciąży ma ochotę...
 
reklama
Hej :) Ja przychodzę do was z takimi wieściami...Moja mała Elena postanowiła przyjść na świat wczoraj...wody mi odeszły, wiec szybko do samochodu i do szpitala....mialam wykonane cięcie cesarskie pod narkozą bo nie miałam oryginału grupy krwi.... Mam nadzieję że już najgorsze jest za nami....
Mała urodziła się w 35 tyg I 4 dni, miała problem z oddechem na początku, nie było jej łatwo, napiła się też dużo wód płodowych.... Ale ustabilizował się jej stan. Jak dostałam zdjęcia to się popłakałam, bo myślałam ze znacznie gorzej będzie wyglądała...dodatkowo mi wyszedł test na covid dodatni 🤦‍♀️i mamy izolacje 7 dni. Jestem mega sali z 3 innymi dziewczynami.
Trzymajcie kciuki za nas żeby było tylko lepiej
Jakie Maleństwo 😍 Gratulacje! Dużo zdrówka 🥰
🥰
 
Do góry