reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
U mojej alergiczki nastąpiło pogorszenie stanu skóry. Ma szorstką wielką łatę w zgięciu stópki i na szyi.
Bardzo ją to swędzi, rozdrapuje nawet do krwii, a to nowe zachowanie.
Jej skóra zawsze miała jakąś skazę, raz taką lub inną, na twarzy lub na ciałku, ale nie drapała się.
Teraz się drapie, a przy trudnościach z przycinaniem paznokci jest niewesoło, bo robi to także przez sen.

Tak jakby ciepła pogoda nasilała jej te zmiany, w ubiegłe lato też wyglądała fatalnie.
Jak aktualnie mają się pod tym względem Wasi alergicy?
 
U mojej alergiczki nastąpiło pogorszenie stanu skóry. Ma szorstką wielką łatę w zgięciu stópki i na szyi.
Bardzo ją to swędzi, rozdrapuje nawet do krwii, a to nowe zachowanie.
Jej skóra zawsze miała jakąś skazę, raz taką lub inną, na twarzy lub na ciałku, ale nie drapała się.
Teraz się drapie, a przy trudnościach z przycinaniem paznokci jest niewesoło, bo robi to także przez sen.

Tak jakby ciepła pogoda nasilała jej te zmiany, w ubiegłe lato też wyglądała fatalnie.
Jak aktualnie mają się pod tym względem Wasi alergicy?
U nas plamy sredniego nasilenia. Sa, ale sa intensywne na pol gwizdka. Chwilowo niczym nie smaruje, bo alergolog po 5 dniach smarowania sterydami kazala dac odpoczac organizmowi na ok 3 dni nawet jak zmiany nadal beda. Drapie sie mniej niz przed wdrozeniem leczenia, ale jednak nadal to robi. Przez sen juz przestal. Plamy z buzi wybladly i znikly, ale przy mega pogorszeniu wyjda, bo widze ze skora jest inna w tamtych miejscach.
 
Melania ma też (podobno) taką długą drzemkę do 2-2,5 h.
I to mnie irytuje (😅) , bo chodzę do pracy gdzie halas i 100pytań do... I ciągle ruch... , a ona budzi się z tych drzemek właśnie gdy przekraczam próg domu.
Zadowolony Tatuś lub Babcia oświadczają, że "pięknie pospała" i jest znów gotowa odkrywać świat, ale od teraz to wyłącznie z mamą i to najlepiej z wysokości 160cm lub jeśli na wolnym powietrzu to w tempie biegowym.....

Oj, padam na pysk.

Byle do wakacji 😆
U nas też tak jest, tatuś sobie leży a dziecko bawi się samo, wchodzi mama - dziecko w pisk i na ręce, nosić się albo chodzić po schodach za rączki :)
 
U mojej alergiczki nastąpiło pogorszenie stanu skóry. Ma szorstką wielką łatę w zgięciu stópki i na szyi.
Bardzo ją to swędzi, rozdrapuje nawet do krwii, a to nowe zachowanie.
Jej skóra zawsze miała jakąś skazę, raz taką lub inną, na twarzy lub na ciałku, ale nie drapała się.
Teraz się drapie, a przy trudnościach z przycinaniem paznokci jest niewesoło, bo robi to także przez sen.

Tak jakby ciepła pogoda nasilała jej te zmiany, w ubiegłe lato też wyglądała fatalnie.
Jak aktualnie mają się pod tym względem Wasi alergicy?
Byłam u lekarza z tym katarem (ponad 3tyg trwał) i pochwaliłam się że chyba wyrosła z alergii na mleko, a on na to że raczej pojawił się tzw marsz alergiczny i alergia pokarmowa zmieniła się na wziewną, stąd katar od miesiąca jak wszystko pyli... Tak więc moja radość zniknęła natychmiast, bo z alergii na pyłki może się zrobić potem kiedyś astma itd no ale przynajmniej dziecko sobie nabiału teraz poje :D :D
 
Uwaga! Polecanko😁moje dziecko ostatnio ma problem żeby zająć się czymś na dłużej niż na pięć minut, tzn. to nie jego problem tylko mój... Wczoraj natomiast udało mi się go zająć na dłużej niż pół godziny 😯 Potrzebna jest tylko jedna rzecz. Karton. Wycięłam w nim dziury żeby mógł wrzucać do niego kulki z basenu. Spodobało mu się. Po kilku minutach zmodyfikował jednak zabawę. Wszedł do kartonu i wyrzucał piłki tymi dziurami ale od środka. Co prawda potem było trochę sprzątania ale chwila spokoju bezcenna. 😁Polecam
 
Spyr
Uwaga! Polecanko😁moje dziecko ostatnio ma problem żeby zająć się czymś na dłużej niż na pięć minut, tzn. to nie jego problem tylko mój... Wczoraj natomiast udało mi się go zająć na dłużej niż pół godziny 😯 Potrzebna jest tylko jedna rzecz. Karton. Wycięłam w nim dziury żeby mógł wrzucać do niego kulki z basenu. Spodobało mu się. Po kilku minutach zmodyfikował jednak zabawę. Wszedł do kartonu i wyrzucał piłki tymi dziurami ale od środka. Co prawda potem było trochę sprzątania ale chwila spokoju bezcenna. 😁Polecam
Sprytnie, czyli wrzucasz dziecko do kartonowego pudła, robisz dziury na powietrze i z głowy? :D żartuję oczywscie, pomysł do wypróbowania ;)
 
reklama
Byłam u lekarza z tym katarem (ponad 3tyg trwał) i pochwaliłam się że chyba wyrosła z alergii na mleko, a on na to że raczej pojawił się tzw marsz alergiczny i alergia pokarmowa zmieniła się na wziewną, stąd katar od miesiąca jak wszystko pyli... Tak więc moja radość zniknęła natychmiast, bo z alergii na pyłki może się zrobić potem kiedyś astma itd no ale przynajmniej dziecko sobie nabiału teraz poje :D :D
Hamuj z tym nabiałem 😅 nasza alergolog powiedziała, że silne alergeny powodują, że organizm się wysila i najpewniej wtedy nastąpi wzmożenie reakcji na alergie wziewne 😅 u nas tak jest. Mleko, miód, cytrusy (orzechow jeszcze nie sprawdzalam i truskawek) powodują zaostrzenie plam na skórze. Gdyby byl uczulony na mleko to bylaby odpowiedz z ukladu pokarmowego.
 
Do góry