reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

My dziś 4 dzień gorączki, dziś byłam z młodym na wynikach 8 okazuje się, że to zapalenie układu moczowego. Mamy antybiotyk włączony 😐Choć jutro mam jeszcze powtórzyć ten mocz ale lekarz kazał aby młody nasikał prosto do kubeczka. No już to widzę..... Dziś do woreczka trwało to 2 godziny 🙄
 
reklama
My dziś 4 dzień gorączki, dziś byłam z młodym na wynikach 8 okazuje się, że to zapalenie układu moczowego. Mamy antybiotyk włączony 😐Choć jutro mam jeszcze powtórzyć ten mocz ale lekarz kazał aby młody nasikał prosto do kubeczka. No już to widzę..... Dziś do woreczka trwało to 2 godziny 🙄
Ech biedny ale dobrze że znacie już przyczynę tej gorączki po antybiotyku pewnie raz dwa mu minie😉 Mój to sika jak chodzi boso po płytkach ale też nie wyobrażam sobie jak zdążyć to złapać 🤔
 
O szalona:)To bierz dziada za rogi i wio do łóżka...niech czyni swoją powinność i zaspokoi potrzeby swojej damy:)


Moja na jednej drzemce od listopada i wtedy trwała ona od godz do 1, 5 a teraz jest lepiej bo potrafi i z 2,5 godz pociągnąć i bardzo mi to pasuje:)


Hehe no musi "nektar do powstania pisklaka" oddać małżonce a tutaj byłoby jednak lepiej aby była świadomość owej czynności🤣

A dlaczegóż nie z lutego?


Właśnie tych dziadów to ja się boję najbardziej....:oops:
Pytałam dzisiaj lekarki na szczepienie na odkleszczowe zapalenie ale ona mówi , że tak mało osób choruje na to że ona zaleca wszystkie szczepienia i jeśli chcemy to oczywiście możemy ale ona uważa , że lepiej zaszczepić na ospę niż na to...i teraz już nie wiem...szczepi ktoś na ospę????

Jak dziecko chodzi do żłobka to szczepienie na ospę jest za free, trzeba miec tylko zaświadczenie ze żłobka.
Ja szczepiłam starsza córkę, Bartka zaszczepię jak pójdzie do żłobka. Teraz ibtak befzie kluty, bo beda ostatnie dawki meningokokow plus będę chciala jesienia go na grypę zaszczepić.

My dziś 4 dzień gorączki, dziś byłam z młodym na wynikach 8 okazuje się, że to zapalenie układu moczowego. Mamy antybiotyk włączony 😐Choć jutro mam jeszcze powtórzyć ten mocz ale lekarz kazał aby młody nasikał prosto do kubeczka. No już to widzę..... Dziś do woreczka trwało to 2 godziny 🙄

Oj, szybkiego powrotu do zdrowia!
Spróbuj go rozebrać i zamocz mu stópki w chodniejszej wodzie na max minutę. Chlodniejsza to tak ok 35 stopni, zeby go nie wychlodzic.
 
O szalona:)To bierz dziada za rogi i wio do łóżka...niech czyni swoją powinność i zaspokoi potrzeby swojej damy:)


Moja na jednej drzemce od listopada i wtedy trwała ona od godz do 1, 5 a teraz jest lepiej bo potrafi i z 2,5 godz pociągnąć i bardzo mi to pasuje:)


Hehe no musi "nektar do powstania pisklaka" oddać małżonce a tutaj byłoby jednak lepiej aby była świadomość owej czynności🤣

A dlaczegóż nie z lutego?


Właśnie tych dziadów to ja się boję najbardziej....:oops:
Pytałam dzisiaj lekarki na szczepienie na odkleszczowe zapalenie ale ona mówi , że tak mało osób choruje na to że ona zaleca wszystkie szczepienia i jeśli chcemy to oczywiście możemy ale ona uważa , że lepiej zaszczepić na ospę niż na to...i teraz już nie wiem...szczepi ktoś na ospę????
Tomka zaszczepilam na ospe, bo dzieci z AZS mogą duzo ciezej przechodzić chorobę z dużo gorszymi zmianami skórnymi, albo po prostu mogą czuć większy świąd i bardziej się drapać, co prowadzi do blizn. Szczepionka należy do tych wrednych, bo jest żywa i do kilku dni po podaniu może spowodować nawet powstanie paru ospowych chrostek, ale to rzadkie i niegroźne. Za to ceny powalają, bo kosztują ok. 230zł za dawkę, a dawki są dwie. Dla żlobkowych i przedszkolnych dzieci są za darmoszkę.
Tomek w dniu szczepienia tak po 3-4h był meeeega ospały i nie dało się go obudzić z drzemki, przelewał się na rękach jak zflaczały balon z wodą, na drugi dzień był jeszcze bardzo płaczliwy i strasznie dużo spał.
 
Ja też rozważam szczepienie chociaż zawsze myślałam , że ospę każde dziecko powinno przejść i już.
Receptę na szczepienie mam wypisaną...więc muszę przemyśleć co tutaj robić.
Hmmm no ja się zastanawiam czy nie zaczekać do czasu aż pójdzie do przedszkola🤔 czy naprawdę teraz jak jesteśmy z dziećmi w domu to jest az takie duże ryzyko zachorowania?🤔 wiadomo że przy kontakcie z jakimś chorym dzieckiem , tego się nie przewidzi😉
 
Hmmm no ja się zastanawiam czy nie zaczekać do czasu aż pójdzie do przedszkola🤔 czy naprawdę teraz jak jesteśmy z dziećmi w domu to jest az takie duże ryzyko zachorowania?🤔 wiadomo że przy kontakcie z jakimś chorym dzieckiem , tego się nie przewidzi😉
Ja zaszczepilam z tego względu, że sporo z małym się plątam, bo biorę go i na zakupy, i do parku między dzieci, i na place zabaw, i po znajomych jeździmy, i do nas przyjeżdzają też małe dzieci.
 
Moja też ma codziennie kontakt z kuzynkami przedszkolnymi i szkolnymi i one przechodziły już ospę ale kto wie co przyniosą ze sobą z tego przedszkola/szkoły. Na plac zabaw też chodzimy i ostatnio były też dzieci z Ukrainy a wiadomo że tam kuleje system szczepień....no mam do myślenia...ale mam jeszcze czas bo recepta ważna 30 dni a po wczorajszym szczepieniu i tak musimy czekać min 4 tyg.

@Fabryczna jak tam postępy z moją ozdobą???Żeby nie było że pospieszam, pytam z ciekawości kiedy zaplanować mycie okna:)
Już bym skonczyla gdyby nie to ze pogoda ladna za oknem 😬 chmurki mam, tecze koncze 😅
 
Ja zaszczepilam z tego względu, że sporo z małym się plątam, bo biorę go i na zakupy, i do parku między dzieci, i na place zabaw, i po znajomych jeździmy, i do nas przyjeżdzają też małe dzieci.
Moja też ma codziennie kontakt z kuzynkami przedszkolnymi i szkolnymi i one przechodziły już ospę ale kto wie co przyniosą ze sobą z tego przedszkola/szkoły. Na plac zabaw też chodzimy i ostatnio były też dzieci z Ukrainy a wiadomo że tam kuleje system szczepień....no mam do myślenia...ale mam jeszcze czas bo recepta ważna 30 dni a po wczorajszym szczepieniu i tak musimy czekać min 4 tyg.

@Fabryczna jak tam postępy z moją ozdobą???Żeby nie było że pospieszam, pytam z ciekawości kiedy zaplanować mycie okna:)
A nie no takie kontakty to my też mamy moze oprócz dzieci z Ukrainy 😉
 
Uwielbiam być mamą i uczyć moje dziecko jak wygląda i działa świat. Zdjęcie nie jest idealne, bo może za bardzo z boku, ale bałam się lepiej ustawić, że "spłoszę chwilę". Oto mina Tomka po zobaczeniu pierwszy raz na żywo i z baaardzo bliska...motyla 😁
Konkretnie był to Osadnik egeria, bardzo ładnie zachowany, świeży, bez oznak zlatania, nówka nieśmigana. Siedział sobie na szerokim liściu i ogrzewał w ostatnich promieniach zachodzącego słońca, wyglądał jakby miał kolory podkręcone filtrami z telefonu 😁
Później złapałam go i pokazałam małemu z całkiem bliska, ale trwało to chwileczkę, bo wyrwał się z uścisku i pofrunął hen 😁

Tomek trochę boi się lasów i gestej roślinności, sprawia wrażenie jakby przytłaczała go taka sceneria, dlatego małymi kroczkami oswajamy się z okolicznymi zagajnikami. Dzisiaj był przełom, bo spodobały mu się robaczki, które pokazywałam wkoło, więc następnym razem oprócz siatki na motyle wezmę więcej sprzętu i zrobię tak, by mógł wziąć motyla na rękę, przyjrzeć się z bliska na spokojnie 😊 więcej sprzętu, oznacza więcej czasu Tomka na ziemi i własnych nogach, a mniej na moich rękach i dlatego to oswojenie go jest mi potrzebne 😅
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tomek przeszedł na jedną drzemke w ciagu dnia, nagle i niespodziewanie 😁 nie mógł wytrzymać bez drzemki przed poludniem, aż tu nagle pewnego dnia zaczal miec trudnosci z zasypianiem, wiec ustawilam mu jedną drzemke o 12:00 i działa to 😁 spi tak juz chyba czwarty dzien, nie ma go przez 2,5-3h. To jest duzo wygodniejsze niz dwie drzemki po 1h, mozna lepiej zaplanowac jakies wyjscie z domu, wycieczke, spacer, a nawet obiad 😁
Melania ma też (podobno) taką długą drzemkę do 2-2,5 h.
I to mnie irytuje (😅) , bo chodzę do pracy gdzie halas i 100pytań do... I ciągle ruch... , a ona budzi się z tych drzemek właśnie gdy przekraczam próg domu.
Zadowolony Tatuś lub Babcia oświadczają, że "pięknie pospała" i jest znów gotowa odkrywać świat, ale od teraz to wyłącznie z mamą i to najlepiej z wysokości 160cm lub jeśli na wolnym powietrzu to w tempie biegowym.....

Oj, padam na pysk.

Byle do wakacji 😆
 
Do góry