reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny, a zauważyłyście może u siebie na profilu zapis "SZEgóły konta" a nie "SZCZegóły konta" - w zakładce Moje konto jak chcecie się wylogować? taki drobny szczegół ale może zgłosić komuś (tylko komu?) żeby było poprawnie?
 
reklama
U nas najczęściej chyba jajo na twardo było pokrojone na kawałki. No BLW absolutnie obowiązkowo dla mnie, bo ma dwa plusy - pierwszy to uczy samodzielnego jedzenia w bardzo szybkim tempie - w przedszkolu Dobrusia była jedynym dzieckiem, które od początku i bez problemu jadło samo - bez pomocy zupełnie, po drugie - różnorodność faktur jedzenia. Choć nie uważam, żeby tego drugiego nie dało się osiągnąć karmieniem dziecka, bo przecież jak się karmi łyżeczką to nie tylko papki.
PS: a wszystko z lenistwa, bo nie chciało mi się dziecku szuflować łyżeczką 🤣🤣🙈🙈 ale teraz BLW jest już moim świadomym wyborem.


O rany, szok, bo bardzo mało osòb chce jeść szpinak, ja jeszcze do tego daję śmietanę kwaśną. A naleśniki ze szpinakiem, czosnkiem i fetą pycha!! Zupa szpinakowa z jajkiem mniam... Mnóstwo osób ma złe doświadczenia z przedszkola/szkoły.
No właśnie plan jest taki żeby szybko opanowała umiejętność samodzielnego jedenia bo uważam że jest to super metoda jak dla mnie. Bo byłam załamana jak ostatnio karmiłam szwagra syna a on ma 3 lata niecałe. Ale on jest wgl HNB więc temat rzeka.
 
nigdy nie wiesz jakie dzieci będą miały włosy :) moja cała trójca takie same delikatne włoski jako niemowlaki a syn teraz to burza czarnych loków, to akurat po dziadku, córka proste, rude ale ma ich dużo i takie mięciutkie. ciekawe jakie Domi zostały do wyboru 😂
Tak to prawda, pierwszy syn jak zaczęły mu rosnąć to jaśniutkie i cieniutkie a teraz na gęste i bardzo ciemne. A swoją drogą to mega podobają mi się naturalne rude włosy i zawsze zazdroszczę jak ktoś takie ma ❤️
 
Jajko - jajecznica na parze lub na wodzie (jak zwykłą jajecznicę tylko zamiast tłuszczu dajesz trochę wody). Wg obecnych wytycznych nie ma potrzeby rozdzielać na żółtko i białko jak to było robione kiedyś.

Ja ze starszą zaczynałam od papek, a blw dopiero jak nauczyla się sama siedzieć czyli ok 8.5 m-ca. Tylko u nas blw się nie sprawdziło, bo młoda miała problem z wedzidelkiem a przez lockdown nic nie mogliśmy z tym zrobić, więc do roku głównie jadła papki. Teraz 2l4m i wcina wszystko, nie ma problemu z ryba czy warzywami, więc jakoś już nie jestem tak przekonana, że to blw to jest najlepsza metoda 😉 myślę, że każde dziecko jest inne, u jednych sprawdzi się blw, u i nich system mieszany, u innych przechodzenie przez papki, grudki i dopiero kawałki. Ważna jest różnorodność na talerzu.
Dokładnie, każde dziecko inne i to zależy co przypasuje. Moja 7 letnia siostra nie była na blw, karmiliśmy ją z łyżeczki i teraz je dosłownie wszystko, nawet oliwki lubi 😁 Gdzie ja kompletnie oliwek nie znoszę 🤮
U nas najczęściej chyba jajo na twardo było pokrojone na kawałki. No BLW absolutnie obowiązkowo dla mnie, bo ma dwa plusy - pierwszy to uczy samodzielnego jedzenia w bardzo szybkim tempie - w przedszkolu Dobrusia była jedynym dzieckiem, które od początku i bez problemu jadło samo - bez pomocy zupełnie, po drugie - różnorodność faktur jedzenia. Choć nie uważam, żeby tego drugiego nie dało się osiągnąć karmieniem dziecka, bo przecież jak się karmi łyżeczką to nie tylko papki.
PS: a wszystko z lenistwa, bo nie chciało mi się dziecku szuflować łyżeczką 🤣🤣🙈🙈 ale teraz BLW jest już moim świadomym wyborem.


O rany, szok, bo bardzo mało osòb chce jeść szpinak, ja jeszcze do tego daję śmietanę kwaśną. A naleśniki ze szpinakiem, czosnkiem i fetą pycha!! Zupa szpinakowa z jajkiem mniam... Mnóstwo osób ma złe doświadczenia z przedszkola/szkoły.
No właśnie wiem, dużo osób nie lubi szpinaku ( np. Mój narzeczony) ale u nas w domu się jadło i my wszyscy uwielbiamy 😍
możesz zwinąć pieluszkę w rulonik (albo cokolwiek innego) i położyć na końcu przewijaka to zamortyzuje uderzenie o ścianę jakby się przytrafiło
Ooo, super pomysł, tak zrobię 😁
 
nigdy nie wiesz jakie dzieci będą miały włosy :) moja cała trójca takie same delikatne włoski jako niemowlaki a syn teraz to burza czarnych loków, to akurat po dziadku, córka proste, rude ale ma ich dużo i takie mięciutkie. ciekawe jakie Domi zostały do wyboru 😂
Też bardzo podobają mi się rude włosy. Po cichu liczyłam, że Melanii takie zostaną, bo urodziła się z rudymi. Teraz wyłysiała i te centymetrowe co rosną już rude nie są :(
 
reklama
my dzisiaj po echokardiografii mały ma PFO
przetrwały otwór owalny, nie jest wadą serca a pozostałością po byciu płodem. Otwór dostarcza Krew do plodu z krwiobiegu matki. Po urodzeniu zazwyczaj w pierwszym roku, otwór owalny zarasta. także będziemy jeszcze mieli po roku kontrolę ☹️
jak zostanie to nie będzie mógł min być nurkiem
dopiero jak ma się udar niedokrwienny to coś z tym robią ☹️
U nas to samo, w 9msc jeszcze się nie zamknął, jak u Was?
 
Do góry