reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Cześć dziewczyny. Nie zaglądałam kilka dni i dzisiaj nadrobiłam. Fajnie i dużo u Was się dzieje. Mój rośnie, przybiera na wadze, rozmawia, ale do pełzania i tych innych aktywności jest leniwy. Owszem jest energiczny macha strasznie nogami i rączkami, noszony na rękach obraca się lewo prawo jak szalony.
Jesteśmy w trakcie rozszerzenia diety i idzie nam to super, chętnie je, otwiera buźkę i mało co wypluwa 😉
Wybraliśmy się na wakacje, choć długo zastanawiałam się czy mały da radę, ale się zdecydowałam i właśnie jesteśmy w Chorwacji 🌞.
Młody spisał się na medal, marudził tylko jak zbliżała się pora karmienia, a tak to spał i rozmawiał. Nawet udało mi się sensownie spakować 💪 co nie ukrywam nie było łatwe 🙈
Zazdroszczę wakacji w Chorwacji. Pewnie cieplutko 😉 miłego wypoczynku
 
Wgl jajko jestem ciekawa w jakiej formie podać takiemu malcowi jak za jakiś czas ma spróbować. Ja liczę że w 7 miesiącu chociaż usiądzie w krzesełku aby spróbować BLW
U nas najczęściej chyba jajo na twardo było pokrojone na kawałki. No BLW absolutnie obowiązkowo dla mnie, bo ma dwa plusy - pierwszy to uczy samodzielnego jedzenia w bardzo szybkim tempie - w przedszkolu Dobrusia była jedynym dzieckiem, które od początku i bez problemu jadło samo - bez pomocy zupełnie, po drugie - różnorodność faktur jedzenia. Choć nie uważam, żeby tego drugiego nie dało się osiągnąć karmieniem dziecka, bo przecież jak się karmi łyżeczką to nie tylko papki.
PS: a wszystko z lenistwa, bo nie chciało mi się dziecku szuflować łyżeczką 🤣🤣🙈🙈 ale teraz BLW jest już moim świadomym wyborem.

Ja szpinak to mogłabym codziennie jeść, taki uduszony na patelni z czosnkiem i serem żółtym, omg kocham 😍😍
O rany, szok, bo bardzo mało osòb chce jeść szpinak, ja jeszcze do tego daję śmietanę kwaśną. A naleśniki ze szpinakiem, czosnkiem i fetą pycha!! Zupa szpinakowa z jajkiem mniam... Mnóstwo osób ma złe doświadczenia z przedszkola/szkoły.
 
Noo, bardzo się cieszę, że tak ładnie przybiera 😄 No przez pierwsze 3 Msc dużo ulewała i powoli przybierała na wadze, a od dwóch miesięcy ładnie leci. Urodziła się 3880g, w ciągu 5 Msc przybrała 3800 czyli jeszcze raz tyle, więc dobrze 😁
A Wasze dzieciaki ile przybrały od masy urodzeniowej i w jakim czasie? 😁
Dominika urodziła się z masą 3150g, za 2 tyg mamy szczepienie to dokładnie dowiem się ile waży, bo na tej wadze domowej wychodzi mi 8 kg - będzie coś około 8, bo 07.07 na szczepieniu miała 6500g.
 
Mój pierwszy syn gdzieś do roku był łysy praktycznie😆 A ten już ma coraz gęstsze włosy i na dodatek ciemne mu rosną. A zawadiaka rzeczywiście i mały cwaniak ale to wydaje mi się, że wszystkie dzieciaczki w tym wieku robią się coraz cwańsze....😉
nigdy nie wiesz jakie dzieci będą miały włosy :) moja cała trójca takie same delikatne włoski jako niemowlaki a syn teraz to burza czarnych loków, to akurat po dziadku, córka proste, rude ale ma ich dużo i takie mięciutkie. ciekawe jakie Domi zostały do wyboru 😂
 
reklama
Cześć dziewczyny. Nie zaglądałam kilka dni i dzisiaj nadrobiłam. Fajnie i dużo u Was się dzieje. Mój rośnie, przybiera na wadze, rozmawia, ale do pełzania i tych innych aktywności jest leniwy. Owszem jest energiczny macha strasznie nogami i rączkami, noszony na rękach obraca się lewo prawo jak szalony.
Jesteśmy w trakcie rozszerzenia diety i idzie nam to super, chętnie je, otwiera buźkę i mało co wypluwa 😉
Wybraliśmy się na wakacje, choć długo zastanawiałam się czy mały da radę, ale się zdecydowałam i właśnie jesteśmy w Chorwacji 🌞.
Młody spisał się na medal, marudził tylko jak zbliżała się pora karmienia, a tak to spał i rozmawiał. Nawet udało mi się sensownie spakować 💪 co nie ukrywam nie było łatwe 🙈
o ja, Chorwacja...piękne klimaty. A w jakiej części jesteście? jeździlibyśmy tam częściej, nie zważając na drożyznę, gdyby nie ta odległość... bo mam całą PL do przejechania:(
 
Do góry