reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Świetny patent. I świetne pomysły co maleństwu gotować. Teraz podaje pojedynczo a w jakim czasie można zacząć ze sobą produkty itd? :)
Najlepsze ze pobrałam ebooka o rozszerzaniu diety, ale jutro usiądę do tego na spokojnie.
zgodnie z wytycznymi jest to też w ebooki że wtedy kiedy jesteś przekonana że nie uczulają dwa owoce czy warzywa tj. sprobowane wcześniej i nie było reakcji alergicznej
 
reklama
To u mojej Neli to samo 😅 zawsze wieczorem po kąpieli rozczesuje jej włoski to ma takie ulizane, ale jak tylko wyschną to już loczki się robią i potem już ich nie rozczesuje kompletnie, bo jakbym to zrobiła to by miała po prostu szope jakby ją prąd kopnął, a że w loczkach wygląda cudownie i ma już ułożoną fryzurkę to nie ma problemu 😁
Po kąpieli czesze i rano. I tak później wygląda jakby piorun strzelił 😂
 
@karoo-kp jak tam sen Dobrusi dała Ci pospać u mamy czy nie bardzo?
Dzięki, ze pytasz, jest w miarę, przychodzi w nocy ale tylko się przytula i wraca do łóżka.

Świetny patent. I świetne pomysły co maleństwu gotować. Teraz podaje pojedynczo a w jakim czasie można zacząć ze sobą produkty itd? :)
Najlepsze ze pobrałam ebooka o rozszerzaniu diety, ale jutro usiądę do tego na spokojnie.
Początkowo mroziłam pojedyncze warzywa, mozesz potem odmrozić dwa i sobie połączyć przecież. A łączysz dwa jak już wiesz, że coś nie uczula. Na przykład wspomniany szpinak jest już kilkuskładnikowy. Jak wiedziałam, że śmietana, masło, ziemniak i czosnek nie uczulają, to podałam ten zestaw ze szpinakiem. Bo w ogóle to moje dzieci i my uwielbiamy szpinak!
 
Dzięki, ze pytasz, jest w miarę, przychodzi w nocy ale tylko się przytula i wraca do łóżka.


Początkowo mroziłam pojedyncze warzywa, mozesz potem odmrozić dwa i sobie połączyć przecież. A łączysz dwa jak już wiesz, że coś nie uczula. Na przykład wspomniany szpinak jest już kilkuskładnikowy. Jak wiedziałam, że śmietana, masło, ziemniak i czosnek nie uczulają, to podałam ten zestaw ze szpinakiem. Bo w ogóle to moje dzieci i my uwielbiamy szpinak!
Wgl jajko jestem ciekawa w jakiej formie podać takiemu malcowi jak za jakiś czas ma spróbować. Ja liczę że w 7 miesiącu chociaż usiądzie w krzesełku aby spróbować BLW
 
Wgl jajko jestem ciekawa w jakiej formie podać takiemu malcowi jak za jakiś czas ma spróbować. Ja liczę że w 7 miesiącu chociaż usiądzie w krzesełku aby spróbować BLW

Jajko - jajecznica na parze lub na wodzie (jak zwykłą jajecznicę tylko zamiast tłuszczu dajesz trochę wody). Wg obecnych wytycznych nie ma potrzeby rozdzielać na żółtko i białko jak to było robione kiedyś.

Ja ze starszą zaczynałam od papek, a blw dopiero jak nauczyla się sama siedzieć czyli ok 8.5 m-ca. Tylko u nas blw się nie sprawdziło, bo młoda miała problem z wedzidelkiem a przez lockdown nic nie mogliśmy z tym zrobić, więc do roku głównie jadła papki. Teraz 2l4m i wcina wszystko, nie ma problemu z ryba czy warzywami, więc jakoś już nie jestem tak przekonana, że to blw to jest najlepsza metoda 😉 myślę, że każde dziecko jest inne, u jednych sprawdzi się blw, u i nich system mieszany, u innych przechodzenie przez papki, grudki i dopiero kawałki. Ważna jest różnorodność na talerzu.
 
Cześć dziewczyny. Nie zaglądałam kilka dni i dzisiaj nadrobiłam. Fajnie i dużo u Was się dzieje. Mój rośnie, przybiera na wadze, rozmawia, ale do pełzania i tych innych aktywności jest leniwy. Owszem jest energiczny macha strasznie nogami i rączkami, noszony na rękach obraca się lewo prawo jak szalony.
Jesteśmy w trakcie rozszerzenia diety i idzie nam to super, chętnie je, otwiera buźkę i mało co wypluwa 😉
Wybraliśmy się na wakacje, choć długo zastanawiałam się czy mały da radę, ale się zdecydowałam i właśnie jesteśmy w Chorwacji 🌞.
Młody spisał się na medal, marudził tylko jak zbliżała się pora karmienia, a tak to spał i rozmawiał. Nawet udało mi się sensownie spakować 💪 co nie ukrywam nie było łatwe 🙈
 
Dzięki, ze pytasz, jest w miarę, przychodzi w nocy ale tylko się przytula i wraca do łóżka.


Początkowo mroziłam pojedyncze warzywa, mozesz potem odmrozić dwa i sobie połączyć przecież. A łączysz dwa jak już wiesz, że coś nie uczula. Na przykład wspomniany szpinak jest już kilkuskładnikowy. Jak wiedziałam, że śmietana, masło, ziemniak i czosnek nie uczulają, to podałam ten zestaw ze szpinakiem. Bo w ogóle to moje dzieci i my uwielbiamy szpinak!
Ja szpinak to mogłabym codziennie jeść, taki uduszony na patelni z czosnkiem i serem żółtym, omg kocham 😍😍
 
reklama
Wodę mojej dopiero będę podawała jak skończy 6 Msc i chyba z bboxa tylko, o ile załapie, a nie weźmie słomki jako gryzak, bo ona nigdy z butelki nie piła ( oprócz 2 pierwszych dni w szpitalu po urodzeniu). Z tego kubeczka doidy jakoś boję się dawać, żeby się nie zachlysnela, ale też jakiś kupię, najlepiej taki niekapek chyba. Albo też widziałam bbox 4w1, z 4 zakrętkami i tam jest to z słomką, z smoczkiem jako butelka, potem jako kubek niekapek i z pokrywką do normalnego picia. Co o nim myślicie? Bo w sumie wszystko w jednym jest.

no fajny ten kubek, na pewno jakaś wersja jej podpasuje. W domu może pić normalnie jak z kubka a na wyjście słomka lub niekapek. Mając starsze dzieci mogę podpowiedzieć, żeby na początku uczyć od razu z kubka, szklanki, jak już będzie ładnie pić (a to będzie b.szybko bo dzieci szybko uczą się) to wszystkie inne wersje ogarnie w mig
 
Do góry