reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

Pytanie do dziewczyn, które karmią wyłącznie piersią : co ile Wasze dzieci robią kupkę?
Moja córcia ma prawie 12 tyg. I ostatnia kupka była w środę; zachowuje się normalnie, jest pogodna, ma apetyt i dobrze sypia, czyli niby nie ma powodów do zmartwien....?

Mój ma 8 tyg i czasem robi co 2 dni, wcześniej robił codziennie. Ale pamiętam jeszcze po starszej córce, że i 5 dni nie robiła i było ok. Pediatra nam mówiła, że raz na siedem dni jest ok, jak nic nie boli to się nie martwić niczym 😉
 
reklama
Pytanie do dziewczyn, które karmią wyłącznie piersią : co ile Wasze dzieci robią kupkę?
Moja córcia ma prawie 12 tyg. I ostatnia kupka była w środę; zachowuje się normalnie, jest pogodna, ma apetyt i dobrze sypia, czyli niby nie ma powodów do zmartwien....?
Moja ma 10 tygodni. Na początku po urodzeniu to robiła kupkę po każdym karmieniu, kilka razy dziennie i tak było przez miesiąc, a później zaczęło się, że bączki ją męczyły, ciągle się prężyła i ewidentnie nie umiała zrobić kupki. Nie raz płakała i była marudna, bo ciągle cisła a nie mogła. Ale stosuje Espumisan od 3 tygodni i jak widzę, że ma dzień taki, że bąki ją męczą i ciągle się pręży i nie umie kupki zrobić to podaje jej kropelki przed karmieniem. Wtedy zawsze po kilku godzinach uda jej się zrobić kupkę i to taką porządną 😅 ale góra jeden dzień mi nie robiła kupki, czasem było, że właśnie co drugi dzień zrobiła. Ale to wtedy się męczyła przez gazy. A jeśli bym jej nie podała kropli to byłby płacz i ból brzuszka pewnie a jak nie to ciągle prężenie i marudzenie.
Ale położna mówiła mi, że niemowlaki karmione piersią mogą robić kupkę kilkanaście razy na dzień albo raz na tydzień i że to jest normalne. Jeśli brzuszek nie boli i sypia dobrze itp to jest ok 😊

A Wy dziewczyny stosujecie jakieś krople na brzuszek dzieciom? I jaką macie witaminę D? Z apteki w kapsułkach na bazie oleju czy w kropelkach na bazie wody?
 
Ostatnia edycja:
Ona po podcięciu może inaczej odbierać różne bodźce i teraz odreagowywać. Wędzidełko wpływa na napięcie w ciele, więc przez kilka dni może być niespokojna. Ale im szybciej to zrobione tym łatwiej dziecko się adaptuje. My przy starszej podcinalismy jak miała 14 miesięcy i to była masakra. Ale było warto.
Jak radzicie sobie z masazami?

Dopiero na wieczór zaczęłam jej robić bo ogólnie mam zalecenie żeby od jutra zacząć, ale neurologopeda powiedziała żeby spróbować jednak trochę szybciej niż zalecenia. Sądzę że da sobie tam masować. Tylko trzeba być systematycznym. Jest właśnie niespokojna, jak się zdrzemnie to budzi się z płaczem.
Pytanie do dziewczyn, które karmią wyłącznie piersią : co ile Wasze dzieci robią kupkę?
Moja córcia ma prawie 12 tyg. I ostatnia kupka była w środę; zachowuje się normalnie, jest pogodna, ma apetyt i dobrze sypia, czyli niby nie ma powodów do zmartwien....?

Mieliśmy taki epizod kupkowy ze kilka dni nie było. Ale to przejściowe było. Teraz kilka dziennie kupek jest. (Moja ma 13tyg)Więc przejdzie. Dzieciaki KP tak mają.
 
Moja ma 10 tygodni. Na początku po urodzeniu to robiła kupkę po każdym karmieniu, kilka razy dziennie i tak było przez miesiąc, a później zaczęło się, że bączki ją męczyły, ciągle się prężyła i ewidentnie nie umiała zrobić kupki. Nie raz płakała i była marudna, bo ciągle cisła a nie mogła. Ale stosuje Espumisan od 3 tygodni i jak widzę, że ma dzień taki, że bąki ją męczą i ciągle się pręży i nie umie kupki zrobić to podaje jej kropelki przed karmieniem. Wtedy zawsze po kilku godzinach uda jej się zrobić kupkę i to taką porządną 😅 ale góra jeden dzień mi nie robiła kupki, czasem było, że właśnie co drugi dzień zrobiła. Ale to wtedy się męczyła przez gazy. A jeśli bym jej nie podała kropli to byłby płacz i ból brzuszka pewnie.

A Wy dziewczyny stosujecie jakieś krople na brzuszek dzieciom? I jaką maco witaminę D? Z apteki w kapsułkach na bazie oleju czy w kropelkach na bazie wody?

My stosujemy w kapsułkach d-vitum 400j +dha, ponieważ są trójglicerydy które nie szkodzą na brzuszek.
 
My stosujemy w kapsułkach d-vitum 400j +dha, ponieważ są trójglicerydy które nie szkodzą na brzuszek.
No właśnie ja stosowałam na początku z apteki te w kapsułkach na bazie oleju, ale już kilka dziewczyn mi mówiło, że te na bazie oleju mogą powodować ból brzuszka u dzieci. Dlatego też kupiłam dwa dni temu Vigantol i podaje jej codziennie.
 
Pytanie do dziewczyn, które karmią wyłącznie piersią : co ile Wasze dzieci robią kupkę?
Moja córcia ma prawie 12 tyg. I ostatnia kupka była w środę; zachowuje się normalnie, jest pogodna, ma apetyt i dobrze sypia, czyli niby nie ma powodów do zmartwien....?
Czasami codziennie, czasami co kilka dni. To normalne, zwłaszcza jak brzuszek nie boli, nie ma się czym martwić.
Moja ma 10 tygodni. Na początku po urodzeniu to robiła kupkę po każdym karmieniu, kilka razy dziennie i tak było przez miesiąc, a później zaczęło się, że bączki ją męczyły, ciągle się prężyła i ewidentnie nie umiała zrobić kupki. Nie raz płakała i była marudna, bo ciągle cisła a nie mogła. Ale stosuje Espumisan od 3 tygodni i jak widzę, że ma dzień taki, że bąki ją męczą i ciągle się pręży i nie umie kupki zrobić to podaje jej kropelki przed karmieniem. Wtedy zawsze po kilku godzinach uda jej się zrobić kupkę i to taką porządną 😅 ale góra jeden dzień mi nie robiła kupki, czasem było, że właśnie co drugi dzień zrobiła. Ale to wtedy się męczyła przez gazy. A jeśli bym jej nie podała kropli to byłby płacz i ból brzuszka pewnie a jak nie to ciągle prężenie i marudzenie.
Ale położna mówiła mi, że niemowlaki karmione piersią mogą robić kupkę kilkanaście razy na dzień albo raz na tydzień i że to jest normalne. Jeśli brzuszek nie boli i sypia dobrze itp to jest ok 😊

A Wy dziewczyny stosujecie jakieś krople na brzuszek dzieciom? I jaką macie witaminę D? Z apteki w kapsułkach na bazie oleju czy w kropelkach na bazie wody?
Ja używam na oleju z pompką albo Vigantol. Ale Vigantol ma dawkę 500 a zalecenie mamy 400j
 
Czasami codziennie, czasami co kilka dni. To normalne, zwłaszcza jak brzuszek nie boli, nie ma się czym martwić.

Ja używam na oleju z pompką albo Vigantol. Ale Vigantol ma dawkę 500 a zalecenie mamy 400j
No wiem właśnie, ja też mam zalecane 400j, ale na ulotce pisze, że niemowlaki jedna kropla, więc tyle dajesz a i tak na łyżeczce coś zawsze zostanie, więc akurat 😁
 
Dziewczyny czy wasze dzieci też tak dużo śpią😳mój mąż to już ma mnie dość jak nie martwiłam się po płakała tak teraz martwię się bo dużo śpi. Mała wstaje zje pobawi się i śpi i tak znowu 😜i to całkiem dobre drzemki godzinne potem bawi się godzinę przebieramy pieluszkę je i dalej idzie spac. A noc tez przesypia jest tylko jedna pobudka o 4
U nas mała śpi już coraz mniej. Teraz ma 3 drzemki po 40 minut w ciągu dnia
Pytanie do dziewczyn, które karmią wyłącznie piersią : co ile Wasze dzieci robią kupkę?
Moja córcia ma prawie 12 tyg. I ostatnia kupka była w środę; zachowuje się normalnie, jest pogodna, ma apetyt i dobrze sypia, czyli niby nie ma powodów do zmartwien....?
Po karmieniu piersią kupę mamy codziennie, a nawet dwa razy dziennie
 
Pytanie do dziewczyn, które karmią wyłącznie piersią : co ile Wasze dzieci robią kupkę?
Moja córcia ma prawie 12 tyg. I ostatnia kupka była w środę; zachowuje się normalnie, jest pogodna, ma apetyt i dobrze sypia, czyli niby nie ma powodów do zmartwien....?
Moja jest też wyłącznie na piersi, ma 11tygodni i kupa zdarza się ze nie było 2 dni a potem kolejny dzień były 3 w ciągu jednego dnia i to spore.
 
reklama
Do góry