reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Wracając do tematu pleśniawek...
@karoo-kp dzięki serdeczne za radę! Byłam pewna, że mała ma te pleśniawki, mama w PL już kilka preparatów kupiła... Zaczęłam przecierać język małej wilgotna pieluszka i wychodzi na to, że to był nalot z mleczka 🤗 język nie jest już cały biały!
Jeszcze raz dzięki! 😘
Nie ma za co!!
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie jak to u was z okresem po porodzie🙂 ja nie karmie piersią i trochę podplamiłam ostatnio ale okresem bym tego nie nazwała
Po pierwszym porodzie po 6 miesiącach, a teraz dostałam okres 6 tygodni po porodzie ;) mimo wyłącznego karmienia piersią i bez smoczka 🤷‍♀️
Ale baaaardzo obfity, tak że poleciałam do szpitala po konsultacji telefonicznej z moim ginekologiem... dostałam tabletki przeciwkrwotoczne, bo momentami się lało... ciekawe jaki będzie następny...
 
Podobno przy różnicy wieku 2,5+ jest ok, przy mojej dwulatce muszę założyć, że pierwsze miesiące będą trudne. Ale mam nadzieję, że później będą mieć super kontakt 😊
U mnie różnica 2lata i 4 miesiące. Momentami trzeba się rozdwoić jak młodsza chce noszenia, a starszy idzie na nocnik albo kibelek... z zadroscią póki co nie ma problemu, ale pewnie się pojawi ;) czekam z niecierpliwością na wrzesień jak starszy pojdzie do przedszkola ;)
 
Hej dziewczyny, nie odzywałam się długo, miałam wypadek tz. Mój pies pogryzł się z innym, byłam na, spacerze z małą w wózku i moja suczka Jack Russell terier i była bez smyczy niestety, na chwilę ja puściłam i pech że spotkałyśmy psa z, którym się nie cierpi.
Z 3 razy większy od mojej (która waży 6,8kg) .tam ta suka chwyciła moja za szyję a ja nie patrząc na nic chwyciłam za paszcze tam tej i otworzyłam ja żeby puściła moja.
Masakra, mam zerwane ścięgno kciuka prawej ręki.
Mojej suczce nic się nie stało z ran krwawych tylko w środku obolała na szyi,nie wiem jakby się skończyło jakby tak nie zrobiła.
Ja mam kciuka szytego w środku sciagno, i usztywnionego,a szkoda gadać ale dobrze ze nie skończyło się to gorzej.
To było 10dniu temu już, bralam tydzień amokcycyline a karmie😩oprócz tego szczepionka na tężec.
Dziewczyny mam pytanie szczepicie się karmiac ba Covid?.
Bo ma termin 24.05 (Pfizera) i karmie nie już nie wiem?

O rety, współczuję stresu i bólu!

Ja mam w piątek szczepienie, mój mąż już zaszczepiony pierwsza dawka więc teraz moja kolej. Też Pfizer 😉

U mnie różnica 2lata i 4 miesiące. Momentami trzeba się rozdwoić jak młodsza chce noszenia, a starszy idzie na nocnik albo kibelek... z zadroscią póki co nie ma problemu, ale pewnie się pojawi ;) czekam z niecierpliwością na wrzesień jak starszy pojdzie do przedszkola ;)

Może was ominie zazdrość skoro jeszcze nic nie było.
U nas zazdrość jest tylko w nocy, w dzień jest ok, nawet starsza wybiera ubranka dla dzidziusia. Nie wiem czy ta zazdrość nie jest o cycka, bo ja starsza karmiłam do końca 5 miesiąca ciąży a potem ona jak usypiala to musiała trzymać mnie za cycka. I cały czas powtarzała, że 'cycy jest do nocy'... Eh, mam nadzieję że szybko to minie 😉
 
Dziewczyny mam pytanie jak to u was z okresem po porodzie🙂 ja nie karmie piersią i trochę podplamiłam ostatnio ale okresem bym tego nie nazwała
Ja dostałam równo po 8 tyg normalny okres tyle, że bardziej obfity. Teraz już czuję, że mam owulację i jestem przed kolejnym okresem, czyli szybko wszystko wróciło do normy.
 
U mnie różnica 2lata i 4 miesiące. Momentami trzeba się rozdwoić jak młodsza chce noszenia, a starszy idzie na nocnik albo kibelek... z zadroscią póki co nie ma problemu, ale pewnie się pojawi ;) czekam z niecierpliwością na wrzesień jak starszy pojdzie do przedszkola ;)
Ja nie narzekam syn 3,5 lat córka 2 lata 1 kwietnia skończyła i teraz syn 9 tyg i w ogóle zazdrości nie ma z chęcią pomagają a jak młody daje czadu to idą do swojego pokoju bo ich uszy bolą 😁 lubią się razem bawić i ja mogę skoncentrować się nad najmłodszym wtedy 😁
 
Rozumiem, że z małą się tyle nabiegasz po specjalistach, że o sobie zapomniałaś 😅😉
Dokładnie tak, nie miałam na to za dużo czasu a też jestem uzależniona od narzeczonego, bo jak ma zmiany od 10-18 to nie mam kiedy iść w ciągu dnia bo nie mam jak małej i z kim zostawić, bo reszta też pracuje, a jak się kp to też za długo nie mogę, bo w każdej chwili może zacząć jej się chcieć jeść i będzie płacz i co ja zrobię 😅
 
Dziewczyny, jakie jesteście w stanie polecić Pampersy oprócz pampersa, aby były szczelne? Obecnie używamy pampers premium care i przez nogawki wszystko przeleci. Miałam zwykłe active baby to one też przepuszczają plus jak dziecko narobi to śmierdzą. Najlepsze były sleep&play. Lecz zależałoby mi by były mega szczelne bo pampers niestety taki nie jest. (Dada niestety córkę odparzyła)
 
reklama
O rety, współczuję stresu i bólu!

Ja mam w piątek szczepienie, mój mąż już zaszczepiony pierwsza dawka więc teraz moja kolej. Też Pfizer 😉



Może was ominie zazdrość skoro jeszcze nic nie było.
U nas zazdrość jest tylko w nocy, w dzień jest ok, nawet starsza wybiera ubranka dla dzidziusia. Nie wiem czy ta zazdrość nie jest o cycka, bo ja starsza karmiłam do końca 5 miesiąca ciąży a potem ona jak usypiala to musiała trzymać mnie za cycka. I cały czas powtarzała, że 'cycy jest do nocy'... Eh, mam nadzieję że szybko to minie 😉
A karmisz piersią?????
 
Do góry