reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

To muszę zakupić witaminę c na ten nalot na języku bo może jej przeszkadza . No niestety finanse to zmora wszystkich . A mąż może dogada się z kontrahentem jak wie że to dla niego na korzyść. A z tą wagą to mam wrażenie ze jej w sam raz ale każdy kto ją widzi ale już duza i te policzki takie pełne 😄
Nie przejmuj sie Mój waży mniej niż wasze dziewczynki a też wszyscy mówią jaki duży i jakie policzki pełne, więc to chyba o wszystkich tak mówią 😂😉chociaż faktycznie policzki ma jak chomik 😃
 
reklama
my nie dostaliśmy finansowania bo ja amh miałam za niskie 😕
kompletnie nie myślę o dalszych dzieciach po prędzej nie stać mnie na ich wychowanie, po drugie ja jestem z rodziny wielodzietnej i na nic nie było nas stać wszystko miałam po siostrach a i tak czasy takie że nic nie było 😉
maz jest jedynakiem i nigdy nie narzekał ma wszystko 😃 no i po trzecie moje ciało i praca też jestem człowiekiem i chce swoje przeżyć i się dalej realizować zawodowo 😜.
Wyznaje zasadę trzeba mierzyć siły na zamiary jak ktoś chce proszę bardzo ja wybieram pragmatyzm😍.
Super, że wiesz czego chcesz😉
A bo widzisz ja to już się zrealizowalam zawodowo swoje przezylismy bez dzieci wiec teraz się realizuje w byciu matką i póki co nie śpieszy mi się do czego innego 😂hormony namieszaly mi w glowie😜
Pewnie ze bez rodzeństwa można dobrze żyć ale z rodzeństwem jest ciekawiej 😅
 
No właśnie dała profilaktycznie bo nie była pewna🤔 język po leku dalej był biały. U nas jest 9 tydzień i w sumie jest lepiej nic tydzień temu . Będę czekać na 18 urodziny wtedy będzie lepiej haha
Kochana teraz wsadzisz w wózek i jedziesz a jak będzie 18 nastka to dopiero będzie jazda😂😂😂powiedzą nam że jesteśmy stare i na niczym się nieznamy😂😂😂
 
To muszę zakupić witaminę c na ten nalot na języku bo może jej przeszkadza . No niestety finanse to zmora wszystkich . A mąż może dogada się z kontrahentem jak wie że to dla niego na korzyść. A z tą wagą to mam wrażenie ze jej w sam raz ale każdy kto ją widzi ale już duza i te policzki takie pełne 😄
A te pućki dzieckowe to cudowne są. W ogóle to sprawdziłam Dobruśkę i ta to w ogóle klocek była, na 7 tygodni ważyła 5.75 kg 🙈🙈🤣

my nie dostaliśmy finansowania bo ja amh miałam za niskie 😕
kompletnie nie myślę o dalszych dzieciach po prędzej nie stać mnie na ich wychowanie, po drugie ja jestem z rodziny wielodzietnej i na nic nie było nas stać wszystko miałam po siostrach a i tak czasy takie że nic nie było 😉
maz jest jedynakiem i nigdy nie narzekał ma wszystko 😃 no i po trzecie moje ciało i praca też jestem człowiekiem i chce swoje przeżyć i się dalej realizować zawodowo 😜.
Wyznaje zasadę trzeba mierzyć siły na zamiary jak ktoś chce proszę bardzo ja wybieram pragmatyzm😍.
A to chyba człowiek dla swoich dzieci chce inaczej niż dla siebie 🙈🙈
Ja jedynaczka ale córka samotnej matki, nie przelewało się i marzyłam o rodzeństwie. Mój mąż jednak mimo olbrzymiej ilości rodzeństwa chciał więcej dzieci, tak trójkę, ich była 10.

Moja mała też ma biały język. To raczej pleśniawki. W sobotę pediatra powiedział, żeby nic nie stosować, że samo z czasem zniknie 🤷‍♀️
Jakbyśmy bardzo chcieli to może nam dać receptę na lek ale on odradza, bo jest zdania, że jeśli nie jest to konieczne to lepiej nie dawać dziecku leków.
A też mi mama ciągle jakieś sposoby wymyśla i tylko słyszę 'jejku jaki biały jezyczek'...
Biały język to może być nalot od mleczka. Spróbuj przetrzeć wilgotną pieluszką to będziesz wiedziała 😁

Super, że wiesz czego chcesz😉
A bo widzisz ja to już się zrealizowalam zawodowo swoje przezylismy bez dzieci wiec teraz się realizuje w byciu matką i póki co nie śpieszy mi się do czego innego 😂hormony namieszaly mi w glowie😜
Pewnie ze bez rodzeństwa można dobrze żyć ale z rodzeństwem jest ciekawiej 😅
No ja nie znam życia z rodzeństwem niestety i bardzo żałowałam, że Jagoda nie miała długo.
 
Moja mała też ma biały język. To raczej pleśniawki. W sobotę pediatra powiedział, żeby nic nie stosować, że samo z czasem zniknie 🤷‍♀️
Jakbyśmy bardzo chcieli to może nam dać receptę na lek ale on odradza, bo jest zdania, że jeśli nie jest to konieczne to lepiej nie dawać dziecku leków.
A też mi mama ciągle jakieś sposoby wymyśla i tylko słyszę 'jejku jaki biały jezyczek'...
Hmm ja bym jednak chociaż tą witaminą C smarowała, jak pleśniawki się ugoszczą na dobre to dziecko będzie bolało podczas jedzenia i albo będzie wrzask, albo nie będzie jadło i będzie wrzask, bo głodne 🤷🏼‍♀️

Nam pediatra przepisała nystatynę a i tak nie było łatwo się ich pozbyć.
 
Super, że wiesz czego chcesz😉
A bo widzisz ja to już się zrealizowalam zawodowo swoje przezylismy bez dzieci wiec teraz się realizuje w byciu matką i póki co nie śpieszy mi się do czego innego 😂hormony namieszaly mi w glowie😜
Pewnie ze bez rodzeństwa można dobrze żyć ale z rodzeństwem jest ciekawiej 😅
i każdy robi co lubi, chce i jakie ma marzenia🥰
 
A te pućki dzieckowe to cudowne są. W ogóle to sprawdziłam Dobruśkę i ta to w ogóle klocek była, na 7 tygodni ważyła 5.75 kg 🙈🙈🤣


A to chyba człowiek dla swoich dzieci chce inaczej niż dla siebie 🙈🙈
Ja jedynaczka ale córka samotnej matki, nie przelewało się i marzyłam o rodzeństwie. Mój mąż jednak mimo olbrzymiej ilości rodzeństwa chciał więcej dzieci, tak trójkę, ich była 10.


Biały język to może być nalot od mleczka. Spróbuj przetrzeć wilgotną pieluszką to będziesz wiedziała 😁


No ja nie znam życia z rodzeństwem niestety i bardzo żałowałam, że Jagoda nie miała długo.
a bycie jedynakiem to gorzej🤔 mój Mąż jak opowiada to tyle samo miał wrażeń na trzepaku co ja z rodzeństwem na podwórku🤣 on się wychował w blokowiskach warszawskich a ja na wsi gdzie większość moich przyjemności to były obowiązki także tak myślę, że moje dziecko będzie miało inaczej niż ja🤣🤣🤣
 
reklama
Moja ma ponad 5,5 i 8 tygodni, nie odczuwam "utuczenia". Poza tym dzieci zaczynają gubić jak zaczynają się ruszać


Tak, maluszkom się podaje w kropelkach jeśli jest taka konieczność, z tego co wiem to między innymi jest Cebion i Cevikap na przyklad (na pewno tych dwóch używałam z dziewczynkami moimi), pewnie są też inne, ale Cebion taki najbardziej rozpowszechniony.
Ja wywalilam ostatnio dwa opakowania, bo się przeterminowały. Tak.samo jak apapy juniory i ibumy, masakra, tyle kasy w błoto wywaliłam przy okazji 🙈🙈

Uff, u nas nadal pięknie ciepło, a ja nie mogę się zmobilizować do wyjścia z łóżka, a co dopiero z domu, na 15 jadę do urofizjoterapeutki ale niestety z racji finansów nie pozwolę sobie na kolejne wizyty 🤬🤬
Mam dość, a jeszcze mój mąż skłocił się z jedynym kontrahentem, dzięki któremu w ogóle funkcjonuje moja firma, jak go nie będzie to masakra... (pozostali są przy okazji, a ten to obsługa stała, a co za tym idzie stała kasa).

To mój przebija wszystko - 5 tyg i 5.4kg 😂 dzisiaj nawet położna była pod wrażeniem jak on przybiera na wadze 😂 ale jest też długi. Dopiero co przeszliśmy na rozmiar 62 i już mam wrażenie, że jest na styk 🙈

Tak magiczny czas pandemii i zawieszenie wizyt w klinice ale to była zalamka🙈my w takiej małej klinice "zdrówko " z polecenia lekarza, nie w tych ogólnopolskich, oczywiście bez refundacji bo nie jestem mieszkanką żadnego miasta które refunduje koszty. Na początku zaczęłam pisać sobie koszty ale szybko skończyłam😂juz nie chciałam wiedzieć, ważne było żeby je zdobyć 😅nie myślisz czasem o rodzenstwie dla synusia? 😅bo mnie komplikacje porodowe trochę zniecheciły. W sumie po cc to i tak trzeba odczekać. Wolalabym żeby nie był jedynakiem...... ale z drugiej strony..... stwierdzilismy ze po tym roku zdecydujemy bo najpierw trzeba się nastawic psychicznie potem finansowo i jeszcze musi się udać a ja coraz starsza😂😉

Ej tam, nie narzekaj na wiek 😜
Ja też z tych niemłodych, a jeszcze będę wracać po swojego pingwinka. Jak się uda to będę rodzić przed 40 😉

Tym razem będę chciała mieć większą różnice wieku niż 2 lata, bo wieczory i nocki są ciężkie. Starsza ciągle boi się jak Bartuś płaczę i też płacze, wola 'mamuś przytul mnie, ja chce do mamy'. I kończy się tym, że ja śpię w pokoju ze starszą a mąż z młodym i tylko mi go przynosi na karmienie albo ja idę do nich. Plus taki, że on w nocy ogarnia wszelkie zmiany pieluszek, odbijania, masaże brzuszka itp. 😉
 
Do góry