reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Mamy 9tygodni na liczniku i 5,1 kg i nie chce je „utuczyć” ale już karmie jak jest głodna 🙂
Moja ma ponad 5,5 i 8 tygodni, nie odczuwam "utuczenia". Poza tym dzieci zaczynają gubić jak zaczynają się ruszać

A to witamina C w płynie jest?
Tak, maluszkom się podaje w kropelkach jeśli jest taka konieczność, z tego co wiem to między innymi jest Cebion i Cevikap na przyklad (na pewno tych dwóch używałam z dziewczynkami moimi), pewnie są też inne, ale Cebion taki najbardziej rozpowszechniony.
Ja wywalilam ostatnio dwa opakowania, bo się przeterminowały. Tak.samo jak apapy juniory i ibumy, masakra, tyle kasy w błoto wywaliłam przy okazji 🙈🙈

Uff, u nas nadal pięknie ciepło, a ja nie mogę się zmobilizować do wyjścia z łóżka, a co dopiero z domu, na 15 jadę do urofizjoterapeutki ale niestety z racji finansów nie pozwolę sobie na kolejne wizyty 🤬🤬
Mam dość, a jeszcze mój mąż skłocił się z jedynym kontrahentem, dzięki któremu w ogóle funkcjonuje moja firma, jak go nie będzie to masakra... (pozostali są przy okazji, a ten to obsługa stała, a co za tym idzie stała kasa).
 
Mamy 9tygodni na liczniku i 5,1 kg i nie chce je „utuczyć” ale już karmie jak jest głodna 🙂
Wiem, że dziecka nie głodzisz, tylko informacyjnie 😉
 
Wcześniej naturalnie 2 poronienia a potem 3 razy IVF i poszło chyba dzieki pandemia pracowałam z domu na wszystko miałam czas 😜 a kasy to już nie liczę...☹️ wy w jakiej klinice my w Invicta.
Tak magiczny czas pandemii i zawieszenie wizyt w klinice ale to była zalamka🙈my w takiej małej klinice "zdrówko " z polecenia lekarza, nie w tych ogólnopolskich, oczywiście bez refundacji bo nie jestem mieszkanką żadnego miasta które refunduje koszty. Na początku zaczęłam pisać sobie koszty ale szybko skończyłam😂juz nie chciałam wiedzieć, ważne było żeby je zdobyć 😅nie myślisz czasem o rodzenstwie dla synusia? 😅bo mnie komplikacje porodowe trochę zniecheciły. W sumie po cc to i tak trzeba odczekać. Wolalabym żeby nie był jedynakiem...... ale z drugiej strony..... stwierdzilismy ze po tym roku zdecydujemy bo najpierw trzeba się nastawic psychicznie potem finansowo i jeszcze musi się udać a ja coraz starsza😂😉
 
Ja to chyba nie widzę u małego tych skoków sama nie wiem, jak tak piszecie to nieraz się zastanawiam 😅fakt ze coraz mniej śpi w dzień, ale ma dni ze sporo 😅ja to mam wrażenie że po tych 3 miesiącach jeszcze mniej będzie spał i mniej czasu będzie na cokolwiek poza opieką😉
 
Moja ma ponad 5,5 i 8 tygodni, nie odczuwam "utuczenia". Poza tym dzieci zaczynają gubić jak zaczynają się ruszać


Tak, maluszkom się podaje w kropelkach jeśli jest taka konieczność, z tego co wiem to między innymi jest Cebion i Cevikap na przyklad (na pewno tych dwóch używałam z dziewczynkami moimi), pewnie są też inne, ale Cebion taki najbardziej rozpowszechniony.
Ja wywalilam ostatnio dwa opakowania, bo się przeterminowały. Tak.samo jak apapy juniory i ibumy, masakra, tyle kasy w błoto wywaliłam przy okazji 🙈🙈

Uff, u nas nadal pięknie ciepło, a ja nie mogę się zmobilizować do wyjścia z łóżka, a co dopiero z domu, na 15 jadę do urofizjoterapeutki ale niestety z racji finansów nie pozwolę sobie na kolejne wizyty 🤬🤬
Mam dość, a jeszcze mój mąż skłocił się z jedynym kontrahentem, dzięki któremu w ogóle funkcjonuje moja firma, jak go nie będzie to masakra... (pozostali są przy okazji, a ten to obsługa stała, a co za tym idzie stała kasa).
To muszę zakupić witaminę c na ten nalot na języku bo może jej przeszkadza . No niestety finanse to zmora wszystkich . A mąż może dogada się z kontrahentem jak wie że to dla niego na korzyść. A z tą wagą to mam wrażenie ze jej w sam raz ale każdy kto ją widzi ale już duza i te policzki takie pełne 😄
 
Tak magiczny czas pandemii i zawieszenie wizyt w klinice ale to była zalamka🙈my w takiej małej klinice "zdrówko " z polecenia lekarza, nie w tych ogólnopolskich, oczywiście bez refundacji bo nie jestem mieszkanką żadnego miasta które refunduje koszty. Na początku zaczęłam pisać sobie koszty ale szybko skończyłam😂juz nie chciałam wiedzieć, ważne było żeby je zdobyć 😅nie myślisz czasem o rodzenstwie dla synusia? 😅bo mnie komplikacje porodowe trochę zniecheciły. W sumie po cc to i tak trzeba odczekać. Wolalabym żeby nie był jedynakiem...... ale z drugiej strony..... stwierdzilismy ze po tym roku zdecydujemy bo najpierw trzeba się nastawic psychicznie potem finansowo i jeszcze musi się udać a ja coraz starsza😂😉
my nie dostaliśmy finansowania bo ja amh miałam za niskie 😕
kompletnie nie myślę o dalszych dzieciach po prędzej nie stać mnie na ich wychowanie, po drugie ja jestem z rodziny wielodzietnej i na nic nie było nas stać wszystko miałam po siostrach a i tak czasy takie że nic nie było 😉
maz jest jedynakiem i nigdy nie narzekał ma wszystko 😃 no i po trzecie moje ciało i praca też jestem człowiekiem i chce swoje przeżyć i się dalej realizować zawodowo 😜.
Wyznaje zasadę trzeba mierzyć siły na zamiary jak ktoś chce proszę bardzo ja wybieram pragmatyzm😍.
 
No właśnie dała profilaktycznie bo nie była pewna🤔 język po leku dalej był biały. U nas jest 9 tydzień i w sumie jest lepiej nic tydzień temu . Będę czekać na 18 urodziny wtedy będzie lepiej haha
Moja mała też ma biały język. To raczej pleśniawki. W sobotę pediatra powiedział, żeby nic nie stosować, że samo z czasem zniknie 🤷‍♀️
Jakbyśmy bardzo chcieli to może nam dać receptę na lek ale on odradza, bo jest zdania, że jeśli nie jest to konieczne to lepiej nie dawać dziecku leków.
A też mi mama ciągle jakieś sposoby wymyśla i tylko słyszę 'jejku jaki biały jezyczek'...
 
reklama
Moja mała też ma biały język. To raczej pleśniawki. W sobotę pediatra powiedział, żeby nic nie stosować, że samo z czasem zniknie 🤷‍♀️
Jakbyśmy bardzo chcieli to może nam dać receptę na lek ale on odradza, bo jest zdania, że jeśli nie jest to konieczne to lepiej nie dawać dziecku leków.
A też mi mama ciągle jakieś sposoby wymyśla i tylko słyszę 'jejku jaki biały jezyczek'...

Ja to słyszę ciągle - moczem z pieluszki tetrowej nacieraj. A widzę że bez medykamentów samo schodzi a robiłam jej język fioletem gencjany i nystatyną i nic 😂. Wypróbuję Wit C bo to jej na bank nie zaszkodzi 😃
 
Do góry