reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

No ja bym nie chciała wozić młodej po teściowych, mamach ,bo teściowa będzie robić wszystko by się uciszyła (jeszcze wymysli by jej podać krowie mleko), a moja mama nie ma już cierpliwości do takich maluchów więc wolę sama sobie gdzieś jechać. Mąż jak może to zostaje na krotko ale ja bym chciała ja zabrać do np galerii ( oczywiście w poniedziałek najlepiej z rana na otwarcie - pracowałam kupę lat w galeriach handlowych i to są godziny gdzie ludzi nie ma i są pustki i wiem że nikt nie będzie się pchał na wózek) ale z drugiej strony boje się tego wszystkiego tych patogenów ale przecież dziecka przed wszystkim nie ochronie a w domu zaraz oszaleje.
Nie no, ja to rozumiem, naprawdę. Ja teściom takiego malucha nie zostawię, już pominę, że na początku wysyłałam zdjęcia ale przestałam, żadnego pytania, telefonu czy smsa. Oczywiście to działa w dwie strony, ale z mojej duzo prob było a żadnej odpowiedzi. A moja mama mieszka za daleko niestety.
 
reklama
No ja bym nie chciała wozić młodej po teściowych, mamach ,bo teściowa będzie robić wszystko by się uciszyła (jeszcze wymysli by jej podać krowie mleko), a moja mama nie ma już cierpliwości do takich maluchów więc wolę sama sobie gdzieś jechać. Mąż jak może to zostaje na krotko ale ja bym chciała ja zabrać do np galerii ( oczywiście w poniedziałek najlepiej z rana na otwarcie - pracowałam kupę lat w galeriach handlowych i to są godziny gdzie ludzi nie ma i są pustki i wiem że nikt nie będzie się pchał na wózek) ale z drugiej strony boje się tego wszystkiego tych patogenów ale przecież dziecka przed wszystkim nie ochronie a w domu zaraz oszaleje.
Jak mam z kim zostawić to jadę sama a tak to zabieram😉
Tesciowej też bym nie zostawila😂😉relacje mamy ok. ale to już wolę z moja mamą zostawić 😉
 
Ostatnia edycja:
a bycie jedynakiem to gorzej🤔 mój Mąż jak opowiada to tyle samo miał wrażeń na trzepaku co ja z rodzeństwem na podwórku🤣 on się wychował w blokowiskach warszawskich a ja na wsi gdzie większość moich przyjemności to były obowiązki także tak myślę, że moje dziecko będzie miało inaczej niż ja🤣🤣🤣
Ja tez jestem jedynaczką mąż ma rodzeństwo i mimo że kontaktów za dobrych nie ma to oboje chcemy jeszcze jedno dziecko 🙂 kto wie może się uda 🙂
 
Laski głupie pytanie, czy któraś juz zabrała dziecko do sklepu na zakupy. Man dylemat bo nie bardzo mam z kim zostawić młoda a bym chciała juz gdzieś się z nią ruszyć i nie tylko do lekarza czy na spacer.
Ja na szczęście mam małą z kim zostawić bo jak sobie pomyślę żeby targać na zakupach nosidełko to mi się odechciewa😜jak nie będę miała wyjścia to jak najbardziej będę ją zabierać, ale narazie sama ogarniam a z małą zostaje moja mama albo mąż 😍🙂
 
No ja bym nie chciała wozić młodej po teściowych, mamach ,bo teściowa będzie robić wszystko by się uciszyła (jeszcze wymysli by jej podać krowie mleko), a moja mama nie ma już cierpliwości do takich maluchów więc wolę sama sobie gdzieś jechać. Mąż jak może to zostaje na krotko ale ja bym chciała ja zabrać do np galerii ( oczywiście w poniedziałek najlepiej z rana na otwarcie - pracowałam kupę lat w galeriach handlowych i to są godziny gdzie ludzi nie ma i są pustki i wiem że nikt nie będzie się pchał na wózek) ale z drugiej strony boje się tego wszystkiego tych patogenów ale przecież dziecka przed wszystkim nie ochronie a w domu zaraz oszaleje.
Spróbuj pojechac na godzinkę- dwie i zobaczysz jak wam pójdzie 🙂i to prawda że jej od wszystkiego nie ochronisz wiec nie martw się
 
Nie no, ja to rozumiem, naprawdę. Ja teściom takiego malucha nie zostawię, już pominę, że na początku wysyłałam zdjęcia ale przestałam, żadnego pytania, telefonu czy smsa. Oczywiście to działa w dwie strony, ale z mojej duzo prob było a żadnej odpowiedzi. A moja mama mieszka za daleko niestety.
Dzisiaj macie szczepienie na meningokoki? Podawalas coś przeciwgoraczkowego przed szczepieniem? Bo ostatnio czytałam, że właśnie przed Bexsero zaleca się dac profilaktycznie. Z jednej strony nie ma co ładować leków jak się nic nie dzieje ale z drugiej gsyby można było uniknąć tego wrzasku i marudzenia w domu po szczepieniu to może warto😉
 
Ja na szczęście mam małą z kim zostawić bo jak sobie pomyślę żeby targać na zakupach nosidełko to mi się odechciewa😜jak nie będę miała wyjścia to jak najbardziej będę ją zabierać, ale narazie sama ogarniam a z małą zostaje moja mama albo mąż 😍🙂
Ja po cc to mówiąc szczerze jeszcze boję się nosić razem z małym, wiec albo mi ktoś pomaga albo wyciągam go i biorę na ręce 😅
 
Dzisiaj macie szczepienie na meningokoki? Podawalas coś przeciwgoraczkowego przed szczepieniem? Bo ostatnio czytałam, że właśnie przed Bexsero zaleca się dac profilaktycznie. Z jednej strony nie ma co ładować leków jak się nic nie dzieje ale z drugiej gsyby można było uniknąć tego wrzasku i marudzenia w domu po szczepieniu to może warto😉

Ja dawałam jak zaczęła mi temperatura iść do góry i mała krzyczała aż, bo już widziałam ze cos ją boli. I u nas już później gorączki nie było.
 
Dzisiaj macie szczepienie na meningokoki? Podawalas coś przeciwgoraczkowego przed szczepieniem? Bo ostatnio czytałam, że właśnie przed Bexsero zaleca się dac profilaktycznie. Z jednej strony nie ma co ładować leków jak się nic nie dzieje ale z drugiej gsyby można było uniknąć tego wrzasku i marudzenia w domu po szczepieniu to może warto😉
Tak, zalecają przy Bexsero, ja dałam Pedicetamol tydzień temu, bo miała mieć tych szczepień więcej razem z Bexsero (a tego konkretnie nie dostała w końcu), ale nie miała nawet śladu na nóżce ani żadnych NOPów więc teraz odpuściłam. Na razie śpi intensywnie, ale i tamte szczepienia odsypiała. Wrzasków i goraczki brak 😉
 
reklama
Laski głupie pytanie, czy któraś juz zabrała dziecko do sklepu na zakupy. Man dylemat bo nie bardzo mam z kim zostawić młoda a bym chciała juz gdzieś się z nią ruszyć i nie tylko do lekarza czy na spacer.
Oczywiście, ja często zachodze do sklepu np. kupic coś na obiad, na szczęście często przepuszczają mnie w kolejce 😁
 
Do góry