reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Nie radzimy sobie z obiadami, chyba, że ktoś mi dziecko ogarnie. Ja się właśnie zastanawiam, czy puścić moją do przedszkola, czy nie zostawić jej do końca maja, wtedy będziemy już po meningokokach u Dobrusi, pierwszych szczepieniach z pneumokokami i kompletem meningokoków u Marcysi, a my z mężem po pierwszej dawce szczepionki na Covid. Z drugiej strony dziecko mi dziczeje, a ja dostaję z nią pierdolca...
Kochana karmisz piersią? Pytam bo piszesz o szczepionce na Covid?
Ja też chcę się zaszczepić najszybciej jak to możliwe ale ja karmie to się boje.
Za tydzień mam lekarza ginekologa to zapytam co myśli o szczepionce.
W sumie byłam dziś i pediatry na bilansie z, Mała moja dziś 4 tyg skończyła i nie zapytałam o to co on myśli. (teraz jak czytam że piszesz o szczepionce to przeszło mi to do głowy)
 
reklama
Mam pytanie pewnie był już ten temat ale nie czytałam, o pleśniawki?
Dziś byłam na bilansie z, mala i lekarz zobaczy w buzi biały nalot i przepisał żel nastyne.
Boże a, ja myślałam że to od mleka🙈🙉taki biały język. 🙉🙈
Czy miały Wasze dzieci te pleśniawki i czy łatwo tego się pozbyć?
Poza tym mała waży 4780gr także dobrze przybiera i rośnie.
Wszystko poza tym ok.
 
Kochana karmisz piersią? Pytam bo piszesz o szczepionce na Covid?
Ja też chcę się zaszczepić najszybciej jak to możliwe ale ja karmie to się boje.
Za tydzień mam lekarza ginekologa to zapytam co myśli o szczepionce.
W sumie byłam dziś i pediatry na bilansie z, Mała moja dziś 4 tyg skończyła i nie zapytałam o to co on myśli. (teraz jak czytam że piszesz o szczepionce to przeszło mi to do głowy)
Karmię piersią i będę się szczepić. Nie ma przeciwwskazań przy karmieniu. To są martwe szczepionki i z informacji o składnikach oraz działania wiadomo, że są bezpieczne. Polskie Towarzystwo Wakcynologii zaleca szczepienia i w ciąży i przy karmieniu. Dodatkowo Pfizer i Moderna przeprowadziły wstępne badania na karmiących na rynku USA i okazuje się, że podczas karmienia przekazywane są przeciwciała w mleku. Oczywiście nadal w ChPL jest napisane, że nie było badań, bo rzeczywiście nie było, i żeby rozważyć korzyści nad ryzykiem. Więc nie ma przeciwwskazania, jednak lekarz musi poinformować i wraz z pacjentką powinien być bilans zrobiony. Ja akurat znam za i przeciw i właściwie jestem zdania, że nie ma przeciw, rozmawiałam też z naszą pediatrą i z moją lekarką POZ, żadna nie ma obiekcji.
 
U nas w czwartek 5 tygodni i też jest jeszcze na buzi zażółcony i białka w kącikach żółte. Będę na pierwszym szczepieniu to podpytać czy robić badanie z krwi w celu sprawdzenia.

Dzis gadałam z lekarką to zostaje pod obserwacją i będzie wolno schodzić bo karmię piersią.
Tak jak do tej pory termofor pomagał to dzisiaj nawet on nie skutkuje. Pojękuje i płacze nawet otulacz nie pomógł. Ehh

Wspolczuje, a dawałaś jakieś kropelki typu espumisan?
U nas zatwardzenia ale nic zbytnio z tym nie można zrobić w ostateczności mam małej czopka zapodać.
Mam pytanie pewnie był już ten temat ale nie czytałam, o pleśniawki?
Dziś byłam na bilansie z, mala i lekarz zobaczy w buzi biały nalot i przepisał żel nastyne.
Boże a, ja myślałam że to od mleka🙈🙉taki biały język. 🙉🙈
Czy miały Wasze dzieci te pleśniawki i czy łatwo tego się pozbyć?
Poza tym mała waży 4780gr także dobrze przybiera i rośnie.
Wszystko poza tym ok.

My walczymy z pleśniawki, fioletem smaruje i powoli to złazi. I cycki też fioletem robię
 
Nie radzimy sobie z obiadami, chyba, że ktoś mi dziecko ogarnie. Ja się właśnie zastanawiam, czy puścić moją do przedszkola, czy nie zostawić jej do końca maja, wtedy będziemy już po meningokokach u Dobrusi, pierwszych szczepieniach z pneumokokami i kompletem meningokoków u Marcysi, a my z mężem po pierwszej dawce szczepionki na Covid. Z drugiej strony dziecko mi dziczeje, a ja dostaję z nią pierdolca...
na który rodzaj meningokow szczepicie Marcysię?
 
Dzis gadałam z lekarką to zostaje pod obserwacją i będzie wolno schodzić bo karmię piersią.


Wspolczuje, a dawałaś jakieś kropelki typu espumisan?
U nas zatwardzenia ale nic zbytnio z tym nie można zrobić w ostateczności mam małej czopka zapodać.


My walczymy z pleśniawki, fioletem smaruje i powoli to złazi. I cycki też fioletem robię
Daje tylko delicol i biogaia , kupa dzisiaj była , a tak z mężem na zmianę nosimy . Na chwile jest ok i znowu płacz 2 minutowy i spokoj 😳i tak cały czas. Nie wiem o co chodzi jutro mam do poradni neonatologicznej na rano i pewnie będzie płakać i będą patrzeć na mnie jak na wyrodną matkę 😔
 
Pocieszyłyście mnie z tymi obiadami, myślałam, że tylko ja tak mam.
@karoo-kp też o tym myślałam, ale Mała jest ciągle z dorosłymi i tak jak mówisz-można oszaleć pomału.
Jeszcze ogarnąć musimy jej odprowadzanie🙄
@Natulia u mnie dziś to samo, nie wiem o co chodzi. Cały dzień tulasy, bujanie i odkładanie. Dziwnie je, bo co 2 godziny i pierdki idą, kupa była ale to nic nie zmieniło. Termofor, masaże, Espumisan i boroczek płakusia😔 po kąpieli się wyciszył i teraz zasypia w łóżeczku. Sam już jest zmęczony tym dniem 😥
 
reklama
na który rodzaj meningokow szczepicie Marcysię?
Robimy komplet, Bexsero (B) i Nimenrix (A, C, W, Y) jednocześnie, plus Infanrix Hexa i synflorix - pneumo tych płatnych już nie ogarnę. No i rota, ale to doustne, więc nie liczymy. Dobrusia też była szczepiona Bexsero i Nimenrix, teraz ma do powtórki Bexsero właśnie. Wy z wcześniakiem to chyba będziecie miec sporo bezplatnie? Na pewno skojarzone są, tylko nie wiem czy 5w1 czy 6w1.
 
Do góry