reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Robimy komplet, Bexsero (B) i Nimenrix (A, C, W, Y) jednocześnie, plus Infanrix Hexa i synflorix - pneumo tych płatnych już nie ogarnę. No i rota, ale to doustne, więc nie liczymy. Dobrusia też była szczepiona Bexsero i Nimenrix, teraz ma do powtórki Bexsero właśnie. Wy z wcześniakiem to chyba będziecie miec sporo bezplatnie? Na pewno skojarzone są, tylko nie wiem czy 5w1 czy 6w1.

A jaki koszt szczepionki na meningokoki? Myślę żeby zaczepić. Rota od tego roku dla naszych pociech są bezpłatne 😄 się załapałyśmy
 
reklama
oj ja to dzisiaj zupa pomidorowa z makaronem do tego kulki małe mozzarelli wszamaliśmy z M i pycha 🤗 tak miałam ochotę na jakąś zupę przy tej beznadziejnej ponurej pogodzie 🥱, mały u mnie też marudny właśnie mi usnął i oczywiście na co bym nie wpadła w dostawce bo w łóżeczku nie chciał ot tak dzisiaj dla odmiany🙄
a nie zamknięte do 25.04 coś mi się o uszy obiło
no mamy rocznik pandemiczny mam nadzieję, że to się skończy bo ja nie wiem jak ten rocznik się odchowa,
sąsiadka się śmiała że chów klatkowy ale jak tak dalej pójdzie to chyba tak będzie...🥶
U nas też dzisiaj pomidorowa z makaronem. Kocham tą zupę seriooo
 
Karmię piersią i będę się szczepić. Nie ma przeciwwskazań przy karmieniu. To są martwe szczepionki i z informacji o składnikach oraz działania wiadomo, że są bezpieczne. Polskie Towarzystwo Wakcynologii zaleca szczepienia i w ciąży i przy karmieniu. Dodatkowo Pfizer i Moderna przeprowadziły wstępne badania na karmiących na rynku USA i okazuje się, że podczas karmienia przekazywane są przeciwciała w mleku. Oczywiście nadal w ChPL jest napisane, że nie było badań, bo rzeczywiście nie było, i żeby rozważyć korzyści nad ryzykiem. Więc nie ma przeciwwskazania, jednak lekarz musi poinformować i wraz z pacjentką powinien być bilans zrobiony. Ja akurat znam za i przeciw i właściwie jestem zdania, że nie ma przeciw, rozmawiałam też z naszą pediatrą i z moją lekarką POZ, żadna nie ma obiekcji.
Pogadam z moją ginekolog i też będę się szczepić w takim razie.
A Ty masz już, wyznaczony termin szczepionki?
 
Dzis gadałam z lekarką to zostaje pod obserwacją i będzie wolno schodzić bo karmię piersią.


Wspolczuje, a dawałaś jakieś kropelki typu espumisan?
U nas zatwardzenia ale nic zbytnio z tym nie można zrobić w ostateczności mam małej czopka zapodać.


My walczymy z pleśniawki, fioletem smaruje i powoli to złazi. I cycki też fioletem robię
Kochana co to fiolet? Ja nie kumata chyba 🤣ja mam nastyne przepisana dla, małej do buzi na język ale jak to smarować jezyk🙈cycki też nastyna.
Ja się po porodzie mega pocę w nocy, wycieram się ciągle mokrymi husteczkami, prysznic dwa razy dziennie lub wanna dwa razy dziennie🤣🤣ale to może od tego pocenia się te pleśniawki, ale co zrobić hormony po porodzie u mnie jeszcze nie wróciły do normy.
 
Ostatnia edycja:
Dzis gadałam z lekarką to zostaje pod obserwacją i będzie wolno schodzić bo karmię piersią.


Wspolczuje, a dawałaś jakieś kropelki typu espumisan?
U nas zatwardzenia ale nic zbytnio z tym nie można zrobić w ostateczności mam małej czopka zapodać.


My walczymy z pleśniawki, fioletem smaruje i powoli to złazi. I cycki też fioletem robię
Najważniejsze, że schodzi, jutro lub pojutrze też jedziemy na pobranie.
A jaki koszt szczepionki na meningokoki? Myślę żeby zaczepić. Rota od tego roku dla naszych pociech są bezpłatne 😄 się załapałyśmy
Bexsero 3 dawki każda około 360, Nimenrix 2 dawki, każda około 200. Największa ilość zachorowań jest na meningokoki typu B czyli Bexsero. Dzieci powyżej 2go roku szczepi się 2 dawkami Bexsero i jedną Nimenrix, z Dobrusią wyszło dzięki temu trochę taniej. Ale i tak z 6w1 na koniec kwietnia i poczatek maja żeby obie zaszczepić muszę wyskoczyć z 1100 zeta 😳😳😳

Pogadam z moją ginekolog i też będę się szczepić w takim razie.
A Ty masz już, wyznaczony termin szczepionki?
Tak, mam szczepienie 5go maja 😁😁 a mój mąż 13go.
Wiem, że część lekarzy nie zna aktualnych wytycznych więc różnie mogą mówić. A Twój mąż to lekarz, tak? Co on na to?
 
Robimy komplet, Bexsero (B) i Nimenrix (A, C, W, Y) jednocześnie, plus Infanrix Hexa i synflorix - pneumo tych płatnych już nie ogarnę. No i rota, ale to doustne, więc nie liczymy. Dobrusia też była szczepiona Bexsero i Nimenrix, teraz ma do powtórki Bexsero właśnie. Wy z wcześniakiem to chyba będziecie miec sporo bezplatnie? Na pewno skojarzone są, tylko nie wiem czy 5w1 czy 6w1.
no my już właśnie po szczepieniach 5w1-pentaxim, pneumokoki - Prevenar PCV13 i rota - Rotateq - wszystko za free
i właśnie zastanawiam się nad meningokokami bo właściwie powinien w 2 ms zacząć ale podobno może w każdej chwili
chce wysłać małego napewno po 1 r.z do żłobka a to czytam właśnie że duże ryzyko. Jak Marcysia to przechodzi w sensie czy dobrze się czuje?
my z rota mamy biegunki i jest rozdrażniony ale nie ma temp więc jest narazie ok
Kurde nie wiem to wcześniactwo dużo komplikuje..😟
jeszcze pod koniec kwietnia mamy usg serca i rtg płuc jeżeli się okaże jakiś problem to będziemy musieli od października do lutego podawać przeciwciała RSV bo ten wirus właśnie wcześniaki atakuje koszmarek 5 dawek jedna 5 tyś 😫 ja nie wiem kto może sobie na to pozwolić🤷‍♀️.
 
Robimy komplet, Bexsero (B) i Nimenrix (A, C, W, Y) jednocześnie, plus Infanrix Hexa i synflorix - pneumo tych płatnych już nie ogarnę. No i rota, ale to doustne, więc nie liczymy. Dobrusia też była szczepiona Bexsero i Nimenrix, teraz ma do powtórki Bexsero właśnie. Wy z wcześniakiem to chyba będziecie miec sporo bezplatnie? Na pewno skojarzone są, tylko nie wiem czy 5w1 czy

Najważniejsze, że schodzi, jutro lub pojutrze też jedziemy na pobranie.

Bexsero 3 dawki każda około 360, Nimenrix 2 dawki, każda około 200. Największa ilość zachorowań jest na meningokoki typu B czyli Bexsero. Dzieci powyżej 2go roku szczepi się 2 dawkami Bexsero i jedną Nimenrix, z Dobrusią wyszło dzięki temu trochę taniej. Ale i tak z 6w1 na koniec kwietnia i poczatek maja żeby obie zaszczepić muszę wyskoczyć z 1100 zeta 😳😳😳


Tak, mam szczepienie 5go maja 😁😁 a mój mąż 13go.
Wiem, że część lekarzy nie zna aktualnych wytycznych więc różnie mogą mówić. A Twój mąż to lekarz, tak? Co on na to?
Tak mój mąż jest lekarzem ortopeda, on jest za szczepionka dla mnie,zapytam jeszcze moja ginekolog za tydzień mam 1 kontrolę po porodzie.
Ja nawet będę mogła wybrać szczepionke czy Pfizera czy Moderne bo bralam heparyne podczas ciąży. Ja, jeszcze się nie umawiałam na termin ponieważ nie wiedziałam czy podczas karmienia można.
U nas 5maja szczepię mała przeciwko rota wirusowi.
A też mam pytanie bo wcześniej pisałaś o szczepionkach małej, szczepisz rota w dniu kiedy te pozostałe skojarzone, czy osobno?
W Berlinie mogę tak albo tak.
W końcu umówilam się na rota na, 5maja a te pozostałe skojarzone pneumokoki itd za dwa tyg od rota.
 
Mój za to nie trawi leżenia na brzuchu. No nawet minuty nie chce uleżeć a powinien, choćby ze względu na możliwość przepukliny. No już nie mam pomysłu na Niego.

Dziewczyny pomysł na jutrzejszy szybki obiad?
Wogóle jak sobie radzicie z gotowaniem przy Maluchach?

Mała od poniedziałku do przedszkola, w sumie się cieszę bo nie ma kontaktu z dziećmi. Nie wiem co z nich powyrasta jak ta cała sytuacja będzie się przeciągać 🤔😤

Mój pomysł na obiad - zaprosić babcie, która ugotuje i poprasuje kiedy ja odsypiam nockę 😂 dzisiaj w nocy spalam 3h tylko, bo na zmianę były pobudki starszej i mlodego 🥴

U nas znowu kryzys caly dzień na rękach 😳i bez snu aż się popłakałam bo ile można bujać a jutro jeszcze lekarz nas czeka ci mnie stresuje bo ona płacze na wyjazdach. Nie mam siły o obiadach już noe wspomnę ...

Tak wyglądały moje pierwsze 3 miesiące że starsza córką. Niestety musisz to przetrwać, potem będzie już lepiej. Układ pokarmowy jest jeszcze nie dojrzały. Nas ratował espumisan i sab simplex, ale też cudów nie było. Było lepiej, łatwiej jej się było odgazowac ale dopóki wszystkie bączki nie wyszły to była marudna. Jest jeszcze windi - katater rektalny - taka rurka do pupy, która ułatwia wychodzenie gazów.
 
no my już właśnie po szczepieniach 5w1-pentaxim, pneumokoki - Prevenar PCV13 i rota - Rotateq - wszystko za free
i właśnie zastanawiam się nad meningokokami bo właściwie powinien w 2 ms zacząć ale podobno może w każdej chwili
chce wysłać małego napewno po 1 r.z do żłobka a to czytam właśnie że duże ryzyko. Jak Marcysia to przechodzi w sensie czy dobrze się czuje?
my z rota mamy biegunki i jest rozdrażniony ale nie ma temp więc jest narazie ok
Kurde nie wiem to wcześniactwo dużo komplikuje..😟
jeszcze pod koniec kwietnia mamy usg serca i rtg płuc jeżeli się okaże jakiś problem to będziemy musieli od października do lutego podawać przeciwciała RSV bo ten wirus właśnie wcześniaki atakuje koszmarek 5 dawek jedna 5 tyś 😫 ja nie wiem kto może sobie na to pozwolić🤷‍♀️.
Och, tych 13walentnych na pneumokoki to zazdroszczę. No nic, zdecydowałam, że meningokoki ważniejsze a pneukokoki najwyżej uzupełnię jedną dawką po 2 roku życia. RSV to paskudztwo, Dobrusia miała 15 miesięcy i spędziliśmy przez to ***** tydzień w szpitalu. Na szczęście nic się nie wydarzyło, wszystko ogarniete było inhalacjami, ale miałam wracać do pracy, a wylądowałam na 3tygodniowym zwolnieniu. Ale aż 5 kafli jedna dawka szczepionki? 🤯🤯🤯
Meningokoki można w każdej chwili, ja po konsultacji z pediatrą zdecydowałam, że chcę wszystko na jednej wizycie żeby ograniczyć ilość stresu dla małej. Nie wiem jeszcze jak zniesie, będzie miała dopiero 6go maja, Dobrusia pierwsze dawki zniosła bez problemu, tylko opuchętą nóżkę miała a w nocy temperatura 39 przez 2 godziny, ale tak bardzo histeryzowała, że trzeba było obie podać w jedną nogę.

Tak mój mąż jest lekarzem ortopeda, on jest za szczepionka dla mnie,zapytam jeszcze moja ginekolog za tydzień mam 1 kontrolę po porodzie.
Ja nawet będę mogła wybrać szczepionke czy Pfizera czy Moderne bo bralam heparyne podczas ciąży. Ja, jeszcze się nie umawiałam na termin ponieważ nie wiedziałam czy podczas karmienia można.
U nas 5maja szczepię mała przeciwko rota wirusowi.
A też mam pytanie bo wcześniej pisałaś o szczepionkach małej, szczepisz rota w dniu kiedy te pozostałe skojarzone, czy osobno?
W Berlinie mogę tak albo tak.
W końcu umówilam się na rota na, 5maja a te pozostałe skojarzone pneumokoki itd za dwa tyg od rota.
Super, w Polsce wyboru nie ma, ale akurat jak się umawiałam to był Pfizer jako pierwszy. Moderny u nas chyba w ogóle nie widziałam, ale w Polsce tej chyba najmniej było. Ogólnie mówią, że Pfizer i Moderna są bliźniacze.
Ja szczepię wszystko na raz po konsultacji z pediatrą. Czyli 6w1, pneumokoki, meningo dwa szczepienia i rotawirus.
 
reklama
Och, tych 13walentnych na pneumokoki to zazdroszczę. No nic, zdecydowałam, że meningokoki ważniejsze a pneukokoki najwyżej uzupełnię jedną dawką po 2 roku życia. RSV to paskudztwo, Dobrusia miała 15 miesięcy i spędziliśmy przez to ***** tydzień w szpitalu. Na szczęście nic się nie wydarzyło, wszystko ogarniete było inhalacjami, ale miałam wracać do pracy, a wylądowałam na 3tygodniowym zwolnieniu. Ale aż 5 kafli jedna dawka szczepionki? 🤯🤯🤯
Meningokoki można w każdej chwili, ja po konsultacji z pediatrą zdecydowałam, że chcę wszystko na jednej wizycie żeby ograniczyć ilość stresu dla małej. Nie wiem jeszcze jak zniesie, będzie miała dopiero 6go maja, Dobrusia pierwsze dawki zniosła bez problemu, tylko opuchętą nóżkę miała a w nocy temperatura 39 przez 2 godziny, ale tak bardzo histeryzowała, że trzeba było obie podać w jedną nogę.


Super, w Polsce wyboru nie ma, ale akurat jak się umawiałam to był Pfizer jako pierwszy. Moderny u nas chyba w ogóle nie widziałam, ale w Polsce tej chyba najmniej było. Ogólnie mówią, że Pfizer i Moderna są bliźniacze.
Ja szczepię wszystko na raz po konsultacji z pediatrą. Czyli 6w1, pneumokoki, meningo dwa szczepienia i rotawirus.
na rsv nie ma szczepionki można podawać tylko przeciwciała i właśnie co ms w okresie najbardziej narażonym. najbardziej dobijające jest to, że co roku dopóki nie wymyślą szczepionki no pogięło ich...
pewnie jest jak zwykle ktoś na tym kasę zarabia i za bardzo nikomu się nie śpieszy do szczepionki
u dzieci normalnie urodzonych to jest 5 na 1 tyś dzieci hospitalizowanych a u wcześniaków 69 na 1 tyś :oops: . To Wam się trafiło co za cholerstwo. Najbardziej narażone są dzieciaczki do 2 r.ż tj 50 tyś kosmos!
hmm meningokoki chyba weźmiemy zatem pogadam z neontologiem 23.04 mamy ciekawe jak to na małego potencjalnie by wpłynęło. Bo narazie po rota ma biegunki i raz na dzień wymiotuje ale bez gorączki więc twierdzą że ok.

PS a w ogóle rozmawiałam dzisiaj z neontologiem i zgadnij na kolki najlepsze chustoszenie się uśmiałam bo powiedziałam jej że ortopeda powiedział że w d... mi się poprzewracało a ona na to że chyba już czas dla niego na emeryturę i więcej mam do niego nie chodzić 🤣
 
Do góry