reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny, a ja mam dla Was coś przez co pożegnacie się z upierdliwą zgagą. Od miesiąca mam taką zgagę, że myślałam, se wykorkuje, szczególnie wieczorem jak się położyłam to był dramat. I tak jak wcześniej mleko mi pomagało, tak od miesiąca nie pomagało wcale. I w pondz na wizycie poprosiła lekarza o leki na zgage. Przepisał mi na receptę Lanzul ( zmniejsza kwasowość żołądka), bierze się jedna tabletkę na czczo, minimum pół godz przed posiłkiem. I co? W pierwszy dzień odkąd wzięłam tabletkę, czyli od wtorku, zero, ale to kompletne zero zgagi 🙆‍♀️🥰 I piłam słodka herbatę, jadłam słodkie ( zawsze po słodkim najgorsza zgaga) i kompletnie nic, kładę się do łóżka spokojna i nic. Jak tylko macie możliwość to poproście swojego gin o te tabletki. Ja jestem w siódmym niebie!! 😍
Jutro mam gina i napewno go poproszę 😜
 
reklama
A masz robione ktg? Ja się trochę martwię, bo chodzę prywatnie i moja gin nie ma ktg, a ponoć przy cukrzycy ciążowej powinno być co tydzień robione 😳
właśnie też o tym czytałam ale nigdy nie miałam robionego. Moja położna to chyba wogóle nie ma takiego sprzętu a ginekologa musze o to zapytać jak to ma wyglądać w tym ostatnim miesiacu.
 
Czytalam ten lanzul to prazol inaczej, mam to nawet w domu 20mg,lanzul jest 30mg?
Tez mi o tym lekarka mówiła że szpitala kiedyś ale bałam. Się to brać.
Ale teraz wezme skoro masz przepisane i pomaga😜bo ja mam okropne zgagi, cały dzień i potem przed spaniem to już masakra.
Tak, Lanzul jest 30mg. Skoro ginekolog przepisał, to znaczy, że są bezpieczne w ciąży, więc bierz śmiało 😉 no ja też cały dzień zgagi i jak tylko pieczenie szło to szybko łyk mleka, ale wieczorem to już był kosmos i już mleko nie dawało rady i aż w nocy idąc do toalety zgaga mnie chwytała.. A teraz nawet nie mam najmniejszego pieczenia. Gin powiedział od razu, że to najlepszy lek i on zadziała na pewno. No i zadziałał w pierwszy dzień 😁 Ja już trzeci dzień, leżę sobie i mam spokój bez zgagi 🥰
 
Tak, Lanzul jest 30mg. Skoro ginekolog przepisał, to znaczy, że są bezpieczne w ciąży, więc bierz śmiało 😉 no ja też cały dzień zgagi i jak tylko pieczenie szło to szybko łyk mleka, ale wieczorem to już był kosmos i już mleko nie dawało rady i aż w nocy idąc do toalety zgaga mnie chwytała.. A teraz nawet nie mam najmniejszego pieczenia. Gin powiedział od razu, że to najlepszy lek i on zadziała na pewno. No i zadziałał w pierwszy dzień 😁 Ja już trzeci dzień, leżę sobie i mam spokój bez zgagi 🥰
Boże jak Ci dobrze, zazdroszczę, ja musze poczekać do czwartek 18.02do ginekolog mojej.
Pytałam męża, on jest też lekarzem i mówię, że pantoprazol z tej samej grupy leków, zapytać lepiej ginekologa a nie ortopede🤣
Czytam że to na czczo więc dziś i tak mi nie pomoże, masakra wyżera mi przełyk. Może jak brzuch opadnie nie będzie tak to dziadostwo dokuczało.
Wezmę ten pantoprazol jutro rano na czczo bo idzie się wściec,maz mówi że mogę brać,ale jak się czyta ulotkę to nie jest to lek zbadany w ciąży.
Mnie doraźnie siemie lniane łagodzi ale ogólnie kicha mega, byle do 37tc i niech się dzieje poród bo nie mam już siły.
 
Boże jak Ci dobrze, zazdroszczę, ja musze poczekać do czwartek 18.02do ginekolog mojej.
Pytałam męża, on jest też lekarzem i mówię, że pantoprazol z tej samej grupy leków, zapytać lepiej ginekologa a nie ortopede🤣
Czytam że to na czczo więc dziś i tak mi nie pomoże, masakra wyżera mi przełyk. Może jak brzuch opadnie nie będzie tak to dziadostwo dokuczało.
Wezmę ten pantoprazol jutro rano na czczo bo idzie się wściec,maz mówi że mogę brać,ale jak się czyta ulotkę to nie jest to lek zbadany w ciąży.
Mnie doraźnie siemie lniane łagodzi ale ogólnie kicha mega, byle do 37tc i niech się dzieje poród bo nie mam już siły.

A ja zaczynam twierdzić że niech się dzieje bo jak pomyślę że chcą mnie indukować to masakra.
A dziewczyny powiedzcie jak wam się zaczynały porody, miałyście jakieś przeczucie że coś jest nie tak?
 
Boże jak Ci dobrze, zazdroszczę, ja musze poczekać do czwartek 18.02do ginekolog mojej.
Pytałam męża, on jest też lekarzem i mówię, że pantoprazol z tej samej grupy leków, zapytać lepiej ginekologa a nie ortopede🤣
Czytam że to na czczo więc dziś i tak mi nie pomoże, masakra wyżera mi przełyk. Może jak brzuch opadnie nie będzie tak to dziadostwo dokuczało.
Wezmę ten pantoprazol jutro rano na czczo bo idzie się wściec,maz mówi że mogę brać,ale jak się czyta ulotkę to nie jest to lek zbadany w ciąży.
Mnie doraźnie siemie lniane łagodzi ale ogólnie kicha mega, byle do 37tc i niech się dzieje poród bo nie mam już siły.
Ja w pierwszy dzień, we wtorek wzięłam dopiero o 15, bo narzeczony po pracy dopiero mi receptę wykupił, i zaczęło działam po kilku godzinach tak, że wieczorem już zgagi nie miałam.
W ulotce Lanzul właśnie piszę, że nie ma przeciwskazań dla ciąży, ale trzeba skonsultować się z lekarzem przed zażyciem. Te podobne o których piszecie, że to pochodne itp. to bierzecie na swoją odpowiedzialność 😅 Ja podałam strikte nazwę Lanzul w kapsułkach na receptę od ginekologa 😅 Bo one zmniejszają kwasy w żołądku, dlatego się nie cofają i zgagi nie ma. A te podobne, o których piszecie to nie wiem jakie mają zastosowanie 😉 Więc jak pisze, że nie jest zbadane w ciąży to nie ryzykowałabym.
 
Dziewczyny czujecie też takie mocne ruchy dziecka, że aż bolące, ja to czuję jakbym słonia miała w srodku🙉
Wypinanie i wyginanie🙈kompletnie nie pamiętam w poprzedniej ciąży jak to było z, tymi ruchami.
Ja jutro 34tc plus 0.Wizyte mam dopiero za tydzień. Ja, to nie mogę narzekać ze mało czuję dziecko, nie wiem kiedy spi🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ciągle się przewala, chyba mało miejsca ma.
Oj tak. Ja momentami to aż się zwijam z bólu jak mi mała wsadzi nogę pod żebro
 
reklama
Do góry