reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja akurat nie musze niczego unikać, ale np jedną porcja jedzenia oprocz glownych posiłków tych co 2 h są np. 2 płaskie łyżeczki cukru albo pół kawałka ciasta, z owoców to np 6 mandarynek albo 2 pomarańcze, szklanka soku porańczowego itp. Ja od dobrych kilku lat wogole nie słodzę herbaty a moje główne picie w ciągu dnia to woda i w ciąży tez mi to odpowiada😉ale myślę że jak po łączysz sok z wodą to będzie ok.☺
No to zacznę tak sobie to regulować sama 😀
 
reklama
Wasi mężowie/partnerzy będą brali urlop po narodzinach czy opiekę czy w ogóle wracają do pracy?

Po pierwszym porodzie mój był że mną miesiąc, 2 tyg opieki i 2 tyg urlopu. Ojcowksiego nie brał, bo ojcowski to jest 14 dni kalendarzowych (można podzielić na pół) ale jak wypadną w tym czasie jakieś dni świąteczne to te dni też się liczą. U nas by to wypadło na majówkę, więc bardziej się opłacało wziąć urlop a ojcowski w innym terminie.
Teraz też będziemy chcieli miesiąc. Po cesarce od razu w szpitalu dają 2 tyg opieki dla tatusia, po SN trzeba samemu załatwiać u lekarza rodzinnego. Najlepiej powiedzieć o trudnym porodzie, osłabieniu żony itp.

A dziewczyny kupujecie smoczki i butelki do szpitala ? Jeśli tak to jakieś marki?

Moja pierwsza latorośl bezsmoczkowa i bezbutelkowa, nawet mojego odciąganego z butelki nie chciała 😂
Na większości oddziałów położniczych są próbki mm w jednorazowych butelkach oraz same jednorazowe butelki i laktatory, więc raczej nie ma sensu tego brać do szpitala. U mnie w szpitalach dają też jednorazowe nakładki do laktatora albo można je kupić w szpitalu. No i teraz większość oddziałów ma też certyfikowanych doradców laktacyjnych (oczywiście ich jakość jest różna, warto poczytać opinie na forach), więc pomagają rozkręcić laktacja przy kp.
Popytaj znajome, które rodziły w szpitalu przez ciebie wybranym czy tam są te opcje albo poczytaj na różnych grupach na fb.
 
Cześć wszystkim:) We wtorek kończę 31 tydz. ciąży (termin na 9.03), ale dopiero znalazłam forum ;D Chętnie doczytam i dowiem się jak u Was mija ten ciążowy czas. P.S. pozdrawiam wszystkie walczące z glukometrem i dietą ;)
Hej hej 😉 Ja w środę zaczynam 30 tydzień, termin na 18.03 😁 na forum też późno dotarłam, bo dopiero kilka dni temu, ale fajne są tu dziewczyny i jak tylko masz jakieś pytania to śmiało pisz i nie jedna tutaj coś napisze jak to u niej wygląda 😄 Cukrzycy ciążowej nie mam wykrytej bo nie przeszłam dwa razy krzywej cukrowej, bo dwa razy zwymiotowałam glukozą 🤮 Więc dostałam glukometr i sama mierze cukier, ale też tutaj dziewczyn pytałam o dietę itp, żeby mieć cukier cały czas w normie i dostałam dużo wskazówek 😊 dosłownie kilka stron wcześniej 😉
 
No ja mam właśnie wizytę 11.01 i od razu trzecie prenatalne, więc zobaczę ile mała będzie ważyć, oby była w normie.
Ja mam 18.01,ostatnio ważyła 1280gr w 27plus 5.to jest w normie lekarka wypełniała tabelkę do diabetologa.
W środę mam diabetologa i zobaczymy czy insulinę mi zleci czy nie.
Moje cukry czasem na czczo wyżej a teraz ostatnio po sniadaniu 1h wyżej a na czczo ok🙉idzie oszaleć.
 
Ja mam 18.01,ostatnio ważyła 1280gr w 27plus 5.to jest w normie lekarka wypełniała tabelkę do diabetologa.
W środę mam diabetologa i zobaczymy czy insulinę mi zleci czy nie.
Moje cukry czasem na czczo wyżej a teraz ostatnio po sniadaniu 1h wyżej a na czczo ok🙉idzie oszaleć.
No właśnie, z tymi cukrami to jest jakiś misz masz 🤦‍♀️😝 No ja miałam wizytę 3.12 to był 25 tydzień ( 24+1) to mała ważyła 738g, gin mówił, że o 3 dni za mało waży, ale generalnie jest w normie.
 
No właśnie, z tymi cukrami to jest jakiś misz masz 🤦‍♀️😝 No ja miałam wizytę 3.12 to był 25 tydzień ( 24+1) to mała ważyła 738g, gin mówił, że o 3 dni za mało waży, ale generalnie jest w normie.
Ja teraz mam takie cukry ze zastanawiam się czy mam cukrzyce heh🙂może to się normuje jakoś po prostu
 
reklama
Do góry