reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Czytalam ze najlepiej od 15 a nawet 16 tc zaczac szukać. Bo wczesniej jest dziecko tak malutkie ze tylko farciary cos tam znajdują. I ja chyba sie do tego dostosuje. Bo niepotrzebnie stres jest tyle to wytrzymam 😜
Tez czytałam ale można tez i od 12 tc ciąży i na tym tak napisane.
Możliwe ze swoje tętno znalazłam.
Już się nie denerwuje.
@Olka2729 14 tc. Wrzucam zdjęcie
 

Załączniki

  • 418ADC26-05A0-48C7-AEAE-57D9B755ABED.jpeg
    418ADC26-05A0-48C7-AEAE-57D9B755ABED.jpeg
    40,5 KB · Wyświetleń: 46
reklama
Dziewczyny, dostałam acard na to ryzyko preeklampsji :( strasznie się zasmuciłam, bo mam wrażenie, że ten lek dosyć mocno może zaburzyć rozwój dziecka. Czy któraś z Was w poprzedniej ciąży brała acard? Pocieszcie proszę :(
Ja biorę accard 2 tabletki na noc i ufam swojemu lekarzowi skoro kazał brać nie widze sensu przejmowania się czy może zaszkodzić.
 
Wg edukatora z którym też miałam spotkania powinno się jeść najpóźniej godzinę po przebudzeniu i od tego momentu co dwie godziny. Bo inaczej wątroba sama produkuje glukoze i mamy za wysokie wartości. Przerwa nocna nie większą niż 8 godzin
O kurde, ale rozumiem że 3 główne posiłki a reszta to np mały jogurt czy jabłko? Nie wyobrażam sobie co dwie godziny jeść, ale dla Dzidziola wszystko
 
Kurcze ja muszę wybrać się na krzywa, bo wpierw na czczo wyszedł cukier 99 a potem 87 i muszę zrobić krzywa do następnej wizyty. Mam nadzieję że będzie wszystko ok
 
Dziewczyny mam głupie pytanie 😂 czy badania prenatalne mialyscie wyłącznie przez brzuch czy zdarzają się sytuacje że lekarz "dogląda" dopochwowo? Pytam bo nie mam pojęcia co założyć na badanie, wolałabym nie ubierać spodni bo czuje się w nich niekomfortowo, a nie wiem czy sukienka bedzie ok?
 
Dziewczyny, od jakiegoś tygodnia mam tzw "kapcia" W ustach, na końcu jezyka zaraz przy wędzidełku. Jakby po wymiotami ale nie wymiotuje, może że 4 razy mi się zdarzyło.
Nie jestem w stanie wypić tabletki. Tylko widzę jakaś tabletkę od razu gardło mi się zacieśnia i koniec. Nie wypije. Ledwo wypijam rano Letrox i wieczorem kwas foliowy i to tylko dlatego ze to są malutkie tabletki. Od początku ciąży piłam Femibion, od tygodnia już nie dam rady. Tylko włożę tabletkę do ust od razu ciągnie mnie na wymioty. Mam przyjmować nospe 3 razy dziennie jednak idę mi się wypić tylko pół tabletki i to popijając sokiem żeby nie czuć smaku. Od zawsze miałam problem z dużymi tabletkami ale teraz nawet tych malutkich nie jestem w stanie przełknąć. I co tu robić?
 
Dziewczyny mam głupie pytanie 😂 czy badania prenatalne mialyscie wyłącznie przez brzuch czy zdarzają się sytuacje że lekarz "dogląda" dopochwowo? Pytam bo nie mam pojęcia co założyć na badanie, wolałabym nie ubierać spodni bo czuje się w nich niekomfortowo, a nie wiem czy sukienka bedzie ok?
Przez brzuch, ale jak będzie kiepski obraz to może zrobić transwaginalne.
 
reklama
Dziewczyny mam głupie pytanie 😂 czy badania prenatalne mialyscie wyłącznie przez brzuch czy zdarzają się sytuacje że lekarz "dogląda" dopochwowo? Pytam bo nie mam pojęcia co założyć na badanie, wolałabym nie ubierać spodni bo czuje się w nich niekomfortowo, a nie wiem czy sukienka bedzie ok?
Też się ostatnio nad tym zastanawiałam 😀
 
Do góry