reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Mój właśnie stwierdził, że mam nie robić bety. Według niego skoro wszystko wygląda dobrze to beta nie jest potrzebna, a jeśli coś ma być nie tak to ciągłe sprawdzanie nic nie zmieni. Trochę rozumiem jego tok myślenia, a z drugiej strony jestem osobą, która nie cierpi niewiedzy i chyba jakby coś miało być źle to wolałbym wiedzieć jak najszybciej.

Co do wujków google też staram się to praktykować, ale cały dzień pracy przy komputerze i brak natłoku zadań nie pomagają :(.

Idę teraz w następny wtorek jeszcze do innego lekarza, bo i tak zastanawiałam się czy nie zmienić na czas ciąży. Z tego do którego wcześniej chodziłam byłam raczej zadowolona, ale jest stosunkowo młody (jeszcze rezydent), więc po pierwsze wolałabym chyba kogoś z większym doświadczeniem, a po drugie w razie powikłań i tak musiałby przekazać prowadzenie ciąży komuś innemu.
ja nie robiłam drugiej bety, moj lekarz mi powiedział na wizycie tydzien temu, ze jeszcze wczesnie ale wg niego wszystko jest ok i zebym przyjechała 5.08 to juz powinno byc wszystko fajnie widac, jakby sie bardzo martwiła mam zrobic betę zeby sie uspokoic albo jezeli objawy by zniknęły typu bardzo bolące piersi, zmęczenie itd. Ale nie robie bety, doszłam do wniosku, ze co ma byc to bedzie. I staram sie nie myslec za wiele co złego sie moze stać. Liczę poprostu, ze wszystko bedzie ok :)
 
reklama
Jutro o 16stej mam wizytę i mam nadzieję ,że będziemy się cieszyć :) póki co jestem dobrej myśli i nie mogę się już doczekać ...
 
Cześć
Nie było mnie kilka dni na forum. Plamienia mam do teraz ( od 5+2 do 6+1) w małej ilości. Wodniste ciemno brązowe. Pojawiają się rano przy wypróżnianiu i w ciągu dnia gdy chodzę i jestem aktywna. W dni kiedy prawie cały czas leżałam prawie ich nie było. Na początku panikowałam, płakałam a teraz myślę ze co będzie to będzie bo inaczej dziewczyny wykończymy się psychicznie i swoich mężów bo też z nami to przechodzą. Dodam, że nie mam innych dolegliwości bólowych. Lekarz powiedział mi, że lepiej żeby nie było plamień a najgorsze to są skurcze, bóle nocne, które wybudzą mnie ze snu. Wizytę mam 28 lipca. Uspakaja mnie fakt, że koleżanki mówią spoko ja też miałam przy obu ciążach. Ale też dziwi fakt, że zapobiegawczo dostajecie leki po poronieniach na start profilaktycznie a ja nie. Każdy lekarz ma swoją teorie. Mój dopiero da mi luteine na wizycie 28 lipca bo to bedzie 7 +1 bo twierdzi, że musi być wykształcone serduszko.
Hey,
Ja niestety poronilam. W niedziele 5+2 dzien dostalam bóli jak przy okresie, krwawienia i kilka godzin pózniej przeokropnych skurczy, wmiotowalam i mąż zadzwonil po karetke.
Zbadali w szpitalu HCG i bylo tylko 25 [emoji17]
Główna przyczyna poronien to niski poziom progesteronu. Robie tetaz wszystko zeby sie jakos zaopatrzyc.. W Australi nie chca mi tego lekarze przepisac, wiec sprobuje sprowadzic z PL i zamówilam tez krem z progesteronem z USA do skóry. Nie wiem co mam robic.. Normalnie mnie rozdziera ze zlości ze tu w Australii nie chca ratowac tych wczesnych ciąż. Sugerują INVitro od razu. Powiedzieli mi ze progesteron daja tylko przy INVitro.
Normlnie SZOK!!!
Musze zdobyc ten progesteron jak najszybciej bo czuje ze jedyny ratunek aby utrzymac ciążę w pierwszych tygodniach.
Poszperałam po inyernecie i to samo jest w USA, nie chca podawac lekó we na podtrzymywanie ciaży. NORMALNIE CHORE!!!
 
W drugiej ciąży zaczynałam od 4.5 wykryte w 10 tc zbite dopiero około 20 tc na 2. Zbadaj ft3 i ft4. I szybko włącz leki.
Co to jest TSH?
Sory ze tak pytam ale mieszkam w Australii, jestem po pozamcicznej i 2 poronieniach i nikt mnie tu nie chce przebadac zeby cociec przyczyny poronien..
 
Co to jest TSH?
Sory ze tak pytam ale mieszkam w Australii, jestem po pozamcicznej i 2 poronieniach i nikt mnie tu nie chce przebadac zeby cociec przyczyny poronien..

Tsh to hormon tarczycy... wychodzi tam czy masz nadczynność czy niedoczynnosc... u mnie wyszło podwyższone tsh czyli niedoczynnosc... dlatego zbadałam sobie resztę hormonów od tarczycy i tak (Ft4 i ft3 mam w normie ale anty TPO i IG mam podwyższone i to znacznie ) dlatego czeka mnie endoktynolog... tsh tez odpowiada za ciąże w pewnym sensie. Najlepiej mieć w normie.
 
Hey,
Ja niestety poronilam. W niedziele 5+2 dzien dostalam bóli jak przy okresie, krwawienia i kilka godzin pózniej przeokropnych skurczy, wmiotowalam i mąż zadzwonil po karetke.
Zbadali w szpitalu HCG i bylo tylko 25 [emoji17]
Główna przyczyna poronien to niski poziom progesteronu. Robie tetaz wszystko zeby sie jakos zaopatrzyc.. W Australi nie chca mi tego lekarze przepisac, wiec sprobuje sprowadzic z PL i zamówilam tez krem z progesteronem z USA do skóry. Nie wiem co mam robic.. Normalnie mnie rozdziera ze zlości ze tu w Australii nie chca ratowac tych wczesnych ciąż. Sugerują INVitro od razu. Powiedzieli mi ze progesteron daja tylko przy INVitro.
Normlnie SZOK!!!
Musze zdobyc ten progesteron jak najszybciej bo czuje ze jedyny ratunek aby utrzymac ciążę w pierwszych tygodniach.
Poszperałam po inyernecie i to samo jest w USA, nie chca podawac lekó we na podtrzymywanie ciaży. NORMALNIE CHORE!!!
Przykro mi bardzo 😔
 
reklama
Co to jest TSH?
Sory ze tak pytam ale mieszkam w Australii, jestem po pozamcicznej i 2 poronieniach i nikt mnie tu nie chce przebadac zeby cociec przyczyny poronien..
Tsh hormon produkowany w przysadce. Kontroluje uwalnianie ft3 i ft4. Przy staraniu się o dziecko a później przy utrzymaniu ciąży ma bardzo dużą rolę. Wyższe wartości tsh powodują poronienia dlatego jeśli kobieta ma problemy z podwyższonymi wartościami tsh i uda jej się zajść w ciążę zazwyczaj się to kończy poronieniem na wczesnym etapie.
 
Do góry