reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja przed ciążą już trzymałam dietę ze względu na chorobę Hashimoto (wyeliminowałam z diety produkty przetworzone oraz z białym cukrem w składzie i gluten-po którym miałam problemy gastryczne) oraz alergie pokarmowe (na laktozę oraz jaja kurze). Jadłam o wiele więcej owoców, dużo mniej warzyw, o wiele więcej tłustych potraw (uwielbiałam np. smalec czy domowej produkcji wędzony boczek)😋. W ogóle nie jadałam wieczorami - często ostatnim posiłkiem był dla mnie obiad - jakoś przeważnie nie byłam potem głodna. Obecnie ostatni posiłek jem przeważnie do godz. 22:00-same warzywa, na przedostatni posiłek jem warzywa z kaszą gryczaną (lub owsianą) - rano mam cukier w normie 😁 Miałabym wielki problem z jedzeniem stricte w nocy i cieszę się, że nie muszę😄 Musiałam zapanować nad cukrem, bo groziło mi przyjmowanie insuliny (właśnie przez wysokie wartości poranne)😒
A białe pieczywo?zupełnie nie jesz?
Pytam bo wolę ciemne ale w niemczach ogólnie tragedia z dobrym chlebem😩😩bialego wiecej
 
Ostatnia edycja:
reklama
A białe pieczywo?zupełnie nie jesz?
Pytam bo wolę ciemne ale w niemczach ogólnie tragedia z dobrym chlebem😩😩bialego wiecej
Mam o tyle szczęście, że moja mama (po zobaczeniu składu chleba bezglutenowego ze sklepu) piecze mi bułki wielozbożowe 😄 ale często też zastępuje pieczywo kaszą - głównie gryczaną😄jest szybka w przygotowaniu i mi przynajmniej, nie działa źle na poziom cukru😁
 
Byłam dziś u ortopedy i zmierzył mi spojenie łonowe, bo na tyle mnie ostatnio bolało, że ledwo chodziłam, nie mówiąc o przekręcaniu się w nocy z boku na bok. Rozeszło się na 8mm, a dopuszczalne jest max 10mm...Jestem w 27 tygodniu, czyli jeszcze 3 miesiące, a już prawie jestem przy tym maxie 😩
 
Byłam dziś u ortopedy i zmierzył mi spojenie łonowe, bo na tyle mnie ostatnio bolało, że ledwo chodziłam, nie mówiąc o przekręcaniu się w nocy z boku na bok. Rozeszło się na 8mm, a dopuszczalne jest max 10mm...Jestem w 27 tygodniu, czyli jeszcze 3 miesiące, a już prawie jestem przy tym maxie 😩
Kochana współczuję tego bólu. I co Ci ortopeda zlecił??
 
@Mary2094 Ty kiedyś pisałaś o jakiś czopkach nie clortimazolum(mam uczulenie) na grzybice pochwy?
Nie mogę tego posta znalesc możesz mi podać nazwę co Ci pomogło, za dużego wyboru w ciąży chyba nie ma.
A ja znowu chyba mam bo swędzenie, sama masc nie pomaga 😩
Nawet jak na receptę to. Podaj nazwę powiem lekarzowi,zeby mi wypisal.
 
@Mary2094 Ty kiedyś pisałaś o jakiś czopkach nie clortimazolum(mam uczulenie) na grzybice pochwy?
Nie mogę tego posta znalesc możesz mi podać nazwę co Ci pomogło, za dużego wyboru w ciąży chyba nie ma.
A ja znowu chyba mam bo swędzenie, sama masc nie pomaga 😩
Nawet jak na receptę to. Podaj nazwę powiem lekarzowi,zeby mi wypisal.
Gynazol - krem dopochwowy, aplikujesz aplikatorem do środka i to tam sobie działa :-)
 
@Mary2094 Ty kiedyś pisałaś o jakiś czopkach nie clortimazolum(mam uczulenie) na grzybice pochwy?
Nie mogę tego posta znalesc możesz mi podać nazwę co Ci pomogło, za dużego wyboru w ciąży chyba nie ma.
A ja znowu chyba mam bo swędzenie, sama masc nie pomaga 😩
Nawet jak na receptę to. Podaj nazwę powiem lekarzowi,zeby mi wypisal.
A jak Twój cukier?😉
 
Kochana współczuję tego bólu. I co Ci ortopeda zlecił??
Ćwiczenia dla ciężarnych na rwę kulszową i bóle miednicy zmniejszają mi bóle, więc mam je wykonywać, ale jeżeli spojenie łonowe nie przestanie boleć, lub nagle zacznie bardziej doskwierać mam zgłosić się na pomiar i polegiwać.
Niestety nikt mi nie powie, czy rozeszło mi się na te 8mm i już tak zostanie, czy będzie się systematycznie powiększało...
 
reklama
A moj cukier nisko, na czczo 77, 1h po wypiciu - 120 a 2h - 86. Więc na tyle dobrze ze chociaz nie mam cukrzycy. Ale za to hurtowe ilości magnezu przyjmuje, jest różnica bo nie biore przez to żadnych rozkurczowych i brzucho jest ok
To super z cukrem😃 nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tym brzuchem, mi też co jakiś czas robi się twardy ale nic mnie nie boli, więc w sumie nic nie biore oprócz witamin ciążowych. A Ty miałaś jakieś bóle?
 
Do góry