reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Jak czytam o Twojej teściowej to jakbyś o mojej pisała. Wiek ten sam i też ma syna jedynaka.
A tknęło mnie jak kiedyś pisałaś, że mówi do Staszka synku. W święta nagle wypaliła: -Ja go tak kocham, zawsze mówię na niego synek, taki mój drugi synek 😬
Nie zwróciłam na to uwagi wcześniej, choć dominującą zawsze była.
Dobre z tego to, że Medi nie przepada za babcią szczególnie ( Dziadek jest fajniejszy 😁) I nie traktuje jej jako matki absolutnie.
Teraz mam Melanię babci czasem zawozić i też obawy mam takie jak Ty 😔
U nas też dziadek fajniejszy 😜 niestety mam z tym dylemat i to mocny np w święta jak go brała na ręce to go całowała i też po cichu syneczku pamiętaj babcia Cię kocha🙄oczywiście musiałam w jej zwrócić uwagę.
Ale to jeszcze można dziecku jakoś tłumaczyć jak starsze wiadomo dziadkowie wiecznie nie żyją 🙄 ale metody też mnie wk... A dlaczego on jeszcze na nocnik nie siada, albo po jak płacze bo się uderzy to zaraz oj no co ty taki duży chłopiec i płacze 🤬jaki kuźwa duży i tak płacze bo przywalił głową hello no nie wiem męczy mnie to masakrycznie jak nie znajdę żlobka odpowiedniego to chyba niania a niech się babcie obrażają trudno moje dziecko i dziadków się ma po to żeby byli dziadkami a nie wczuwali się w rolę rodziców🤨

Wiesz też ciekawe jak brzuszek z zachwaniem po kilku razach albo pieluchach😂 moja koleżanka powiedziała że miała taka teściowa i po roku szukała żlobka bo się teściowej odwidziło😂
 
reklama
Attpiasy podobno najlepsze do pierwszego chodzenia, oczywiście na zewnątrz. W domu goła stopa. Tez będę je kupować.
U nas super się sprawdzają. Hanka moja juz biega. Dzisiaj ze starsza bylam u logopedy to super te atipaski się sprawdzaja😀 dodaje fotkę bo filmiku nie mogę 😂 bylam dzis przymierzyć jej emelki bo wyrywa się na dworze do chodzenia a jednak w tych atipas ach trochę zimno na śniegu. To nie umiała chodzic w innych, jak pokraka 😂
 

Załączniki

  • Screenshot_20220111_210611_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220111_210611_com.android.gallery3d.jpg
    384 KB · Wyświetleń: 68
Moja Nela tak samo codziennie na śniadanie je chleb z masłem, różnorodnie, raz z serkiem białym, raz z serkiem z ziołami (oczywiście troszeczkę tego jest). Ostatnio kupiłam dla niej parówki z 100% mięsa z kurczaka to bardzo jej smakowało. Tak wiem wiem, że parówki to świństwo, ale patrzę na skład czytałam dużo o tym i te dziecięce niektóre są dużo gorsze. A mi zależało by było 100% mięsa.
Dawała któraś już parówkę swoim?
U nas problem taki, że Neka nie chce jeść kaszek ani nic innego na śniadanie. Pomidora wypluwa, ogórek wypluwa ( nawet jak daje do ręki), jajko trochę zjadła i nie chciała, sera żółtego nie chce. Jedynie co lubi to szynkę, ale nie chce Muszę spróbować jajecznicy jej dać, albo zrobić jakies placuszki czy omleta.
A Wy co podajecie dzieciom na śniadanie?

Co do prezentów na dzień dziadków to też nie mam pomysłu. Na Święta dostali dziadkowie kalendarz z zdjęciem i zdjęcia w ramce.
Parówka 😱sama tego nie jem ale dlatego że mi się źle kojarzy kiedyś była taka mortadela i ponieważ bida była jak byłam mała to mama nam smażyła w panierce do ziemniaków a'la taki kotlet wtedy już to znienawidziłam 😂

Co do śniadań mój je kaszki z owocami na drugie śniadanie wcina kanapki i tutaj rośnie sery białe, jajka, pasta pomidorowa, pasta z awokado (uwielbia ale eko to to nie jest), pasta z cieciorki, dżemik krokus. Masła wgl jeszcze nie daje.
Co prezentow dajemy kalendarz drewniany na ścianę i miody z tej pasieki
 
Jak się Wasze dzieci bawią, ja się pytam jak?? Moje dziecko nie chce się bawić, tylko wszędzie ucieka, ma etap że zaczyna szafki otwierać i wszędzie leci pędem. Dziś się przewróciła uciekając z pilotem, i tym pilotem się uderzyła przy upadku że ma kreskę na czole 🤦‍♀️ stwierdzam że moje dziecko to huragan, muszę kupić sobie dobre obuwie do biegania jak zacznie chodzić 😂😂
Nie przejmuj się normalny etap rozwoju tzw Zdrowy objaw przejdzie jej 😂 mój teraz to nie ucieka co zakazane bierze mówię że nie wolno patrzy gada coś po swojem potem znowu bierze i tak cały dzień możemy dyskutować z ustąpię 🤪
 
Parówka 😱sama tego nie jem ale dlatego że mi się źle kojarzy kiedyś była taka mortadela i ponieważ bida była jak byłam mała to mama nam smażyła w panierce do ziemniaków a'la taki kotlet wtedy już to znienawidziłam 😂

Co do śniadań mój je kaszki z owocami na drugie śniadanie wcina kanapki i tutaj rośnie sery białe, jajka, pasta pomidorowa, pasta z awokado (uwielbia ale eko to to nie jest), pasta z cieciorki, dżemik krokus. Masła wgl jeszcze nie daje.
Co prezentow dajemy kalendarz drewniany na ścianę i miody z tej pasieki
Taaa, pamiętam mortadele 😅 Ale ja ją akurat lubiłam, u nas była baaaardzo rzadko, dlatego tak smakowała 🙈
Pastę pomidorowa czy z awokado robisz sama?
 
U nas teściowa mi powiedziała że są w żłobku zatrudnione osoby z urzędu pracy, i może kilka z jakimś wykształceniem. Także tego..
Nie no generalnie musi być wykształcenie wyższe i 3 lata z dziećmi albo średnie i 5 lat także to nie tak do końca.
Przypuszczam że coś ściemniała np że ma wyższe a może mieć średnie ludzie lubią bajerować jak nie muszą nic odwadniać niestety trafiła na mnie i lubię mieć wszystko czarno na białym
Myślę że już tym że było jej dziecko to zrobiła sobie antyreklamę co chwilę wrzeszczała nie rób tego, nie biegaj, nie rzucaj, nie piszcz rozmawiam. A dziewczynka przytulas podbiega za nie ja ciągnęła a ona no idź się pobaw. Dziecko 1.5 roku 😱 straszne omijać szerokim łukiem
 
Nie przejmuj się normalny etap rozwoju tzw Zdrowy objaw przejdzie jej 😂 mój teraz to nie ucieka co zakazane bierze mówię że nie wolno patrzy gada coś po swojem potem znowu bierze i tak cały dzień możemy dyskutować z ustąpię 🤪
Hehe, nasza też gada jak najęta. Paluszek wskazuje na wszystko i oznajmujaco-pytającym tonem -To to?
Tatuś się dziś zajmował i pod koniec dnia przyszedł i stwierdził- Ona za dużo negocjuje 😄
 
Byłaś z Nelą u neurologopedy? Może faktycznie coś jej w tej buzi przeszkadza że ma wybiórczość pokarmową. Może trzeba jej buzię trochę pomasować aby ładnie jadła. (Wiem że to dziwnie brzmi, ale są serię masaży które usprawniają pracę jamy ustnej)
Parówek jeszcze ani szynki tam nie dawałam, dopiero myślę że po roku zacznę tak jej raz na jakiś czas coś tam dawać bo przecież na dobrą sprawę nie zawsze będzie czas zrobić to śniadanie.
Na chwilę obecną mam czas to tam piekę, cuduje, robię jakieś tam różne rzeczy, ale przyznam zawsze mam problem z kolacją i kończymy na chlebie bo nie wiem co dać.
To zależy chyba co je w ciągu dnia. Mój na kolację wypiją o 19.30-20 210 ml mm i na razie ch ba to się nie zmieni😂
 
Taaa, pamiętam mortadele 😅 Ale ja ją akurat lubiłam, u nas była baaaardzo rzadko, dlatego tak smakowała 🙈
Pastę pomidorowa czy z awokado robisz sama?
Pomidorowa akurat kupuje firma ZWERGENWIESE a z awokado robię dojrzałe hass plus troszkę cytryny pycha, niebawem dorzucę pokrój ne czarne oliwki😂
 

Załączniki

  • 47F66CDF-32B2-41AB-82C1-0B9B2AFCA7E9.jpeg
    47F66CDF-32B2-41AB-82C1-0B9B2AFCA7E9.jpeg
    56,4 KB · Wyświetleń: 37
reklama
To ile razy w ciągu dnia dajesz mleko?
Bo ja jak tak czytam to chyba nie miałabym kiedy podać tego mleka...teraz je 2 razy dziennie tylko a je tylko sniadanie-kaszka, obiadek i owoce później:)Więc jakby wciągnęła jeszcze drugie śniadanie to zostałoby nam mleko tylko raz dziennie...🤔
😱 to strasznie mało siedzisz w kuchni 😂
Hmm 4 razy 😂
Rano 6-7 60 ml chyba że wstajemy jak dzisiaj o 8 to nie podaje
8.30 Kaszka z owocami
10-11 kanapki
13 obiad i danie
15 obiad II danie
17 mleko 100 ml
17.30-18 deserek
19.30-20 mleko 200 ml
23 mleko 100 ml
 
Do góry