reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

Cześć dziewczyny. Na poczatku. Wszystkim dziewczyną po wizytach u lekarzy gratuluję bijących serduszek ,a tym co testowały gratuluję 2 kreseczek 😍 Za resztę dziewczyn trzymam mocno kciuki napewno wszystko się dobrze skończy :* Trzeba myśleć pozytywnie.

Chciałam się Was zapytać. Nie byłam jeszcze na wizycie u lekarza mam na 31.07. Moje cykle były bardzo długie. Więc cieżko mi stwierdzić który tydzień ale tak mniej wiecej zaczynam dziś 6. Jednak moje pytanko dotyczy TSH. Zanim jeszcze dowiedziałam się o ciąży miałam robione badania hormonalne ponieważ długo się staraliśmy o dzidzię i miałybyć podejmowane jakieś kroki a tu niespodzianka. Udało się !!! Ale wracając. Na tych badaniach wyszło mi , że moje TSH było 0.75. Niby norma ro 0.02 - 2.5 ale uważacie , że to TSH jest wystarczające ? Jak było u Was. ?

Pozdrawiam. :)
I powodzenia 🥰
Tsh kochana masz dobre, warto sprawdzic ft3 i ft4 zeby sykluczyc niedoczynnosc 😊
 
reklama
Ciąża jeszcze jest. Jest widoczny zarodek jednak nie ma nadal akcji serca. Lekarz mówi że szanse na utrzymanie tej ciąży są 50/50. Przepisał mi Duphaston i kontrola za tydzień. Ale jutro już mam wizytę planowa u swojego gina to zobaczymy co powie. Krwawienie ponoć nie związane z ciążą. Mówi że szkoda że Sexu wczoraj nie było bo byłoby na co zwalić 😆
Kochana a w którym tygodniu ciąży jesteś ?
 
Tsh kochana masz dobre, warto sprawdzic ft3 i ft4 zeby sykluczyc niedoczynnosc 😊
Ft4 też miałam robione z tym badaniem i mam 16.4 , (norma 11.0 - 23.0) ale nie miałam z tym badaniem Ft3. Ft3 miałam rok temu w maju i było 4.7 (norma 3.5 - 6.5). Ft4 z maja miałam 16.7.
Czy te wartości zmieniają się często jakoś drastycznie ? Badania robione w Norwegi.
 
Kurcze jak tak czytam o tych plamieniach to zaczynam się bać bo ja sam początek i dzieciaki na ręce co chwilę🤷 Dajcie znać czy wszystko ok

Od 11 dni plamiłam. Nawet dzisiaj, ale już na brązowo-żółto.
Na wizycie: Maluch 13mm wg USG 7+4, tak jak OM. Biło serduszko, chociaż to widział lekarz.
Myślałam, że przez swoją normalną aktywność i noszenie roczniaka nie uda się, ale krwiaka dzięki Bogu nie ma...
Kontynuuje Duphaston 3x1.
Następna wizyta za dwa tygodnie.
 
Od 11 dni plamiłam. Nawet dzisiaj, ale już na brązowo-żółto.
Na wizycie: Maluch 13mm wg USG 7+4, tak jak OM. Biło serduszko, chociaż to widział lekarz.
Myślałam, że przez swoją normalną aktywność i noszenie roczniaka nie uda się, ale krwiaka dzięki Bogu nie ma...
Kontynuuje Duphaston 3x1.
Następna wizyta za dwa tygodnie.
Gratuluję! U mnie delikatne plamienia utrzymują sie od paru dni, ale sądzę, że przyczyną jest nadzerka, tak samo było przy ostatniej ciąży. Wizyta za półtora tygodnia, wtedy wszystko się okaże :) czy któras z was tez borykala sie z plamieniami od nadzerki? Jak wyglądała sytuacja?
 
To witam w klubie 🐞 😅
Ja jeszcze nic w pracy nie powiedziałam. Od piątku zaczynam urlop, 3.08 idę do lekarza i wezmę l4 później tylko poinformuje..
Nie chce nic powiedzieć bez potwierdzenia lekarza że wszystko jest okey 🤗
ja narazie tez nic nie mowie chociaz czuje sie rano tak podle, ze najchętniej bym nie wstawała z łóżka ale jakos sie przemęcze przez ten sezon urlopowy i moze we wrześniu, max w październiku pojde. Poki co lekarz pisał zebym sie umówila do endokrynologa i wypisał mi tabletki pewnie euthyrox
 
Od 11 dni plamiłam. Nawet dzisiaj, ale już na brązowo-żółto.
Na wizycie: Maluch 13mm wg USG 7+4, tak jak OM. Biło serduszko, chociaż to widział lekarz.
Myślałam, że przez swoją normalną aktywność i noszenie roczniaka nie uda się, ale krwiaka dzięki Bogu nie ma...
Kontynuuje Duphaston 3x1.
Następna wizyta za dwa tygodnie.
Spokojnie ja też nosiłam rocznika ostatnio całą ciążę i donosiłam tydz dłużej jak chciał lekarz 😁głowa do góry wszystko będzie dobrze
 
Ostatnia edycja:
Ft4 też miałam robione z tym badaniem i mam 16.4 , (norma 11.0 - 23.0) ale nie miałam z tym badaniem Ft3. Ft3 miałam rok temu w maju i było 4.7 (norma 3.5 - 6.5). Ft4 z maja miałam 16.7.
Czy te wartości zmieniają się często jakoś drastycznie ? Badania robione w Norwegi.
Mi endokrynolog teraz powiedzial ze mimo tego ze pol roku temu mialam dobre wyniki to w ciazy zawsze sie zmieniaja. Jednak organizm sie przestawia na dwie osoby 😜 i hormony wariują 😊 to samo z cukrzycą, normalnie sie jej nie ma a w ciazy moze sie cos pojawic 😊 w ciazy warto robic wszystkie badania
 
reklama
Kochana a w którym tygodniu ciąży jesteś ?
Wg om 8+2 a wg usg 5+5 z tym że tydzień temu było 5+2. Mówiłam to lekarzowi to stwierdził że na tym etapie tak może być bo to błędy sprzętu. Już sama nie wiem co myśleć. Nadzerki nie mam i nie wiadomo skad ta krew. Krwiaka też nie widać żadnego. Jutro rano pojadę powtórzyć beta hcg czy wogole rośnie jak się uda to do 13:20 będą wyniki wtedy mam wizytę u mojego lekarza prowadzącego pierwszą.
 
Do góry