reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

No ciekawa jest zależność między jedzeniem w ciąży a płcią dziecka. Trochę czytałam na ten temat i szczerze to chyba kwestia przypadku ;) każda ciąża jest inna i wydaje mi się że to jakie mamy zachcianki jedzeniowe, nie wynikają z płci dziecka, tylko poprostu samej ciąży. Jakby organizm sam wskazuje jakie ma niedobory ;) ja też wolę mięsko, po za kurczakiem, ale wątpię żeby to oznaczał ze synek będzie 🤣 podobnie jak z kalendarzem chińskim :D ja z tych niedowiarków. Czytałam też o tej metodzie Ramziego ;) może coś w tym jest, ale nie jest ona poparta potwierdzonymi badaniami naukowymi ;)
A jak u Was jest? Jesteście jakoś ukierunkowane czy chcecie mieć synka czy córkę?
Ja wcześniej byłam bardzo nastawiona na synka, bo mam już 2 kobietki w domu. Ale teraz jest mi to obojętne :) nawet w tej ciąży nie jestem jakoś taka ciekawa czy synek czy córka :D najwazniejsze ze będzie i niech zdrowo się rozwija :)
Ja też mam dwie córki wiadomo że cicho marzę że będzie syn ale najważniejsze żeby było zdrowe. Powiem wam że moja znajoma śmiała się że mnie jak się okazało że druga córa a sama ma parkę i się potem okazało że niepełnosprawny chłopczyk jest.
 
reklama
Ja z synkiem przez pierwszy trymestr jadłam tylko płatki słodkie i lody zapp. Tylko tym nie wymiotowałam [emoji1745][emoji23]
Wszyscy wróżyli mi córkę, a ja całą sobą też czułam że będzie dziewczynka. Dowiedzieliśmy się dopiero w 8 miesiącu ( cały czas między nogami była pępowina która zasłaniała) że chłopak. Wszyscy byli w szoku [emoji846]
Teraz nie wyobrażam sobie inaczej [emoji6] synuś mamusi [emoji846]

Drugi czuje tak na 99% że będzie chłopak. Nawet jka byłam na pierwszym USG i już widziałam serduszko, a później ginekolog chciała go pomierzyć i go szukała i się zaśmiała: ale się schowało ... To ja ją poprawiłam - schował [emoji23][emoji1745] samo mi się wypsnelo, a ona się tylko zaśmiała że zobaczymy, bo narazie nic nie widać [emoji6] Bardzo irytuje mnie jak ktoś mowi: oby się udała córa... Fajnie mieć parkę nie przeczę, ale czy dwóch chłopców to coś złego? Najważniejsze zdrówko. a czy będzie chłopak czy dziewczynka będziemy kochać tak samo najbardziej na świecie [emoji3590] boje się tylko ktoś poczuje zawód że drugi chłopak. Nie wiem jak to wytłumaczyć..
U nas ze strony rodziny jest parcie na syna no ale przecież nie mamy na to wpływu.Ty który już tc?
 
Dziewczyny mam pytanie, na wizycie Pani doktor powiedziała ze ciąża jest starsza o prawie tydzień bo wdg OM 5+3dni było a według usg 6+2 dni.. czyli w którym tygodniu ciąży ja chwilowo jestem bo już się zamieszałam😉
Na początku to mogą być takie rozbieżności ja tak miałam prawie dwa tyg różnicy 😊
 
Moja córka byla na slodko i fast foodowo w ciazy z nia przytylam 30 kg 🤷‍♀️ teraz zamierzam sie ograniczac bo juz po 30 ciezko bedzie zrzucić, a malo tez nie waze w tej chwili wiec tak 15 to bedzie dobrze aby nie wiecej 🙏🤦‍♀️
Ja przez wymioty w pierwszej przytyłam 8 a w drugiej 6 kilo i każdy mi mówił że za mało. Ale jakoś mi było i tak ciężko 🤣
 
Ja mam przeczucie na drugiego chłopaka ale jak będzie druga dziewczynka to też będę się cieszyć. Zastanawiam się czy nie zaczekać z poznaniem płci do porodu choć chyba wolałabym mówić do brzucha po imieniu od początku (Poznania plci).

Mój wujek dziś zapytał mojej mamy czy jestem w ciąży bo na jego oko tak i mu potwierdziła 🤷‍♀️ Czyli już cała rodzina będzie wiedzieć. Oby wszystko było dobrze z dzidziusiem. Mojej mamie też odkrył ciążę jak chodziła z moim bratem a jeszcze nikomu nie mówiła.
To ma dobre oko bo przeważnie kobiety wcześniej widzą ciążę 😊Będzie dobrze😁
 
ja na szczęście wizytę mam na 9;15 wiec wstanę i szybko zleci 😍 jedynie co mnie martwi to te bóle brzucha ale to pewnie się wszystko tam rozciąga a ja panikuje 😛 Ty tez daj znać co i jak ;)
Napewno tak jest😊 mnie w pierwszej kłucie przestraszyło a jak sprawdziłam to było ok i potem miałam kilka razy jeszcze tak😊Dam dam bo sama ciekawa jestem co i jak
 
reklama
Do góry