reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Wczoraj na skwerze Kościuszki babcia szła z wnuczkiem przykrytym po pas - bo pewnie stwierdziła że ma zimne nóżki. Albo jak widzę pieluchy, koce na wózkach to mnie krew zalewa.
Hehe wczoraj poszła "teściowa"z nią na spacer....wróciła a Iga niby nic ale przykryta pieluchą po szyję....a miała ją po to aby wytrzeć pysie:)
Mój ma coś podobnego, bo jak powiem mu, żeby włożył małej skarpetki to to zrobi ale widzę, że dziecko ma najgrubsze skarpetki z możliwych, takie z antyposlizgami 😐
Nic nie mówię ale potem zmieniam na normalne 😉

😝
Mój mnie dzisiaj zaskoczył i powiedział...."te skarpetki na dzisiaj za grube"aż się zastanawiałam czy dobrze słyszę...:) 😂

Mojej przebieram pieluszkę dopiero jak się obudzi. Chyba, że zrobi kupę, to niestety ją budzę. A ty się ciesz, wymęczyłaś dzieciaka i teraz śpi 😁😁
Dokładnie robię tak samo:)
Haha dobre 😂😂ja to się będę darła o jedzenie jakby mnie ze skóry obdzierali 😂😂😂😉
No to ja przez miesiąc będę się darła non stop...tylko nie wiem czy mi gardło wytrzyma 😂 😂
My już po pół roczku 😃 babcia jedynie o wnuczce pamietala i dala jej kasiorę na drobne wydatki 😂
Kurde , że moja o tym nie pomyślała 😂 😂
 
Nasza często ma czerwone powieki, i górną i dolną, jak mocno pociera piąstkami. Swędzą ją ewidentnie wtedy, ale to nie to samo.
U nas pewnością objaw alergii, jeszcze jednak nie wiem na co, kontaktowa jakąś.
Napisz proszę jak dostaniecie diagnozę.
jestem w totalnym szoku profesjonalizmu z jakim się spotkaliśmy i opieki lekarza młoda pani dr widać po studiach matko jakie podejście do dzieci i do rodziców :o
oboje z Mężem weszliśmy nawet wózek mogłam wprowadzić, wszystko tłumaczyła miała nawet takie oko na biurku wytłumaczyła co i gdzie jak się zrobi może nas nie pokoić znowu :o
mały nawet nie zająknął sprawdziła go na zeza, wadę, na bakterie, stan rogówki
no i się okazuje, że uraz mechaniczny na szczęście ciałka białego nie rogówki ufff😌
ale znowu szok jak zapuszczała jakiś lek żółty na rogówkę mały nawet nie zapłakał nic kompletnie ona w szoku chwali go i wal no i my w szoku :o
(wcześniej 3 badania dna oka zawsze ryk 😂, teraz miała taką pszczółkę z latarką i bardzo chciał jej zawinąć😂)
do tego zauważyła krostki nad powiekami bo mówiłam, że trze oczy niesamowicie powiedziała że to alergia kontaktowa i z dermatologiem ustalić co i jak znowu :o
cały czas miała dla nas jak mama sobie życzy, tata proszę tutaj potrzymać maluszka, mama proszę zabawiać itd no mówię Wam znowu :o
przepisała nam krople do oczu na to zaczerwienie bephanten eye - bez konserwantów (chyba z 10 raz podkreśliła żeby kupić te bez konserwantów aż się zastanawiałam czy głucha jestem czy co😂)
jakby tych nie było to zamiennik Thealoz Duo i codziennie przemywać oczy solą fizjo (nie omieszkała pokazać instruktażu znowu :o)
ahh mogłabym się rozpisywać co chwile ręce myła jak czegoś innego dotknęła nie no odbyliśmy podróż na inna planetę 8-)
dlaczego tak nie ma na NFZ? co ja mówię dlaczego tak nie ma w 80%prywatnych klinik 😭
a wizyta tylko 230 zł mówię tylko bo niestety okulista dzicy to nisza a już w weekend to wgl🙄
kończę ten dzień z wielkim szokiem😱 a jednocześnie🤬 (z bezsilności bo jak się dzieje coś dziecku to powinno być czymś normalnym że jedziesz do szpitala i tam w 0,5h cię przyjmą a realia u nas ahhh nawet nie chce mi się pisać....). A na zakończenie naprawdę cholernie współczuje wszystkim rodzicom którzy nie mogą sobie pozwolić na taki komfort to woła o pomstę opieka zdrowotna powinna być za darmo i to na wysokim poziomie zwłaszcza wobec przyszłych podatników!!!
 
W ogóle, no dobra, nie mam gorączki, ale za to katar makabryczny, zatoki zatkane, dzisiaj się oparłam czołem o ręce to myślałam, że spadnę z krzesła, zamykam oczy to mam wirnik, łeb napieprza, gardło też i wszystko mnie boli. Generalnie zwykłe przeziębienie, tylko takie na pełnym gazie, a tymczasem ja ostatnio chora - tak porządnie - byłam 4,5 roku temu w ciąży z Dobrusią jak miałam zapalenie zatok i już zdążyłam zapomnieć.
Biorę co mogę, psikam nanosrebrem, tantum verde, żrę septolete i właściwie bez zmian, a do tego zaczęłam kaszleć
ja raz miałam zatoki chore od tamtej pory cisza😋
polecam okład z soli soli jodowo bromowej (kupisz w aptece) wrzucasz na patelnie kilka garści do woreczka szmacianego albo w tetrę i na czoło pomiędzy oczy przykładasz, najlepiej na noc bo nie można wychodzić na chłód.
+ inhalacje z olejka eukaliptusowego który działa ściągająco na katar (1litr wody i 8 kropel) 15 min
+ibuprom zatoki z pseudoefedryną
2 dni i CI przejdzie no chyba, że poszło dalej to poszłabym to lekarza
i nie bierz niczego więcej bo to najgorzej kiedyś lekarka mi powiedziała, że najgorsze co robimy to jak nas przysłowiowo łamie w kościach to sięgamy po przeciwbólowe podobno to jeszcze gorzej...
 
jestem w totalnym szoku profesjonalizmu z jakim się spotkaliśmy i opieki lekarza młoda pani dr widać po studiach matko jakie podejście do dzieci i do rodziców :o
oboje z Mężem weszliśmy nawet wózek mogłam wprowadzić, wszystko tłumaczyła miała nawet takie oko na biurku wytłumaczyła co i gdzie jak się zrobi może nas nie pokoić znowu :o
mały nawet nie zająknął sprawdziła go na zeza, wadę, na bakterie, stan rogówki
no i się okazuje, że uraz mechaniczny na szczęście ciałka białego nie rogówki ufff😌
ale znowu szok jak zapuszczała jakiś lek żółty na rogówkę mały nawet nie zapłakał nic kompletnie ona w szoku chwali go i wal no i my w szoku :o
(wcześniej 3 badania dna oka zawsze ryk 😂, teraz miała taką pszczółkę z latarką i bardzo chciał jej zawinąć😂)
do tego zauważyła krostki nad powiekami bo mówiłam, że trze oczy niesamowicie powiedziała że to alergia kontaktowa i z dermatologiem ustalić co i jak znowu :o
cały czas miała dla nas jak mama sobie życzy, tata proszę tutaj potrzymać maluszka, mama proszę zabawiać itd no mówię Wam znowu :o
przepisała nam krople do oczu na to zaczerwienie bephanten eye - bez konserwantów (chyba z 10 raz podkreśliła żeby kupić te bez konserwantów aż się zastanawiałam czy głucha jestem czy co😂)
jakby tych nie było to zamiennik Thealoz Duo i codziennie przemywać oczy solą fizjo (nie omieszkała pokazać instruktażu znowu :o)
ahh mogłabym się rozpisywać co chwile ręce myła jak czegoś innego dotknęła nie no odbyliśmy podróż na inna planetę 8-)
dlaczego tak nie ma na NFZ? co ja mówię dlaczego tak nie ma w 80%prywatnych klinik 😭
a wizyta tylko 230 zł mówię tylko bo niestety okulista dzicy to nisza a już w weekend to wgl🙄
kończę ten dzień z wielkim szokiem😱 a jednocześnie🤬 (z bezsilności bo jak się dzieje coś dziecku to powinno być czymś normalnym że jedziesz do szpitala i tam w 0,5h cię przyjmą a realia u nas ahhh nawet nie chce mi się pisać....). A na zakończenie naprawdę cholernie współczuje wszystkim rodzicom którzy nie mogą sobie pozwolić na taki komfort to woła o pomstę opieka zdrowotna powinna być za darmo i to na wysokim poziomie zwłaszcza wobec przyszłych podatników!!!
Też tak uważam. Wszędzie gdzie jeżdżę z małą, prócz chirurga i gastrologa, płacę grube pieniądze , badania robię za własne pieniądze. Gdyby nie moja czujność dziecko do dziś by nie było zdiagnozowane z obniżonym napięciem i z innymi dolegliwościami, bo pediatra na nfz była slepa. Niestety to jest wina naszego systemu, braku pieniędzy na leczenie ludzi. Jest mi brak słów na to wszystko. Są ludzie którzy nie mogą sobie na taki komfort pozwolić i to jest przykre.
 
reklama
ja raz miałam zatoki chore od tamtej pory cisza😋
polecam okład z soli soli jodowo bromowej (kupisz w aptece) wrzucasz na patelnie kilka garści do woreczka szmacianego albo w tetrę i na czoło pomiędzy oczy przykładasz, najlepiej na noc bo nie można wychodzić na chłód.
+ inhalacje z olejka eukaliptusowego który działa ściągająco na katar (1litr wody i 8 kropel) 15 min
+ibuprom zatoki z pseudoefedryną
2 dni i CI przejdzie no chyba, że poszło dalej to poszłabym to lekarza
i nie bierz niczego więcej bo to najgorzej kiedyś lekarka mi powiedziała, że najgorsze co robimy to jak nas przysłowiowo łamie w kościach to sięgamy po przeciwbólowe podobno to jeszcze gorzej...
Ja ogólnie leczę się domowymi sposobami, tylko przy gorączce ibuprom brałam. O okładach nie słyszałam, dzięki za patent a o inhalacjach kretynka nie pomyślałam 🙈🤦‍♀️
No dobra, rano będę mega zatkana to sobie zrobię.
Rano wywalę męża do apteki, niech się wykaże. Dzisiaj tak się wykazywał, że trzeci tydzień nie mam zegarka w kuchni powieszonego, od 1,5 roku półki w salonie, nie złożył mi łóżeczka, a na koniec zmył się z domu jak przyszło do kąpieli i kładzenia dzieci spać. Sama z dwójką zostałam 🤬🤬
 
Do góry