reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dokładnie i w bio gospodarstwach też czymś lżejszym pryskają. Mi się marzy mieć swój ogródek. Lecz mój mąż twierdzi że sobie robotę będę robić (on mieszczuch, jego rodzice nie mają warzywniaka, ja za to jestem przyzwyczajona że zawsze mieliśmy swoje wszystkie warzywa, i od mamy teraz dla małej biorę)
Niestety niektóre warzywa i owoce bez oprysku to nawet we własnym ogródku ciężko wyhodować ale wiadomo, że to bez porównania z tymi marketowymi a bio eko i te plantacje na "produkcję słoiczków" dla dzieci nie oszukujmy się ile tylko mogą albo ktoś w porę nie skontroluje to i tak dadzą tego nawozu oprysku itp. Ile tylko się da😅

Mary a pisałaś, że dawałaś śliwki to takie ze słoiczka czy swoje zblendowane?
 
reklama
Niestety niektóre warzywa i owoce bez oprysku to nawet we własnym ogródku ciężko wyhodować ale wiadomo, że to bez porównania z tymi marketowymi a bio eko i te plantacje na "produkcję słoiczków" dla dzieci nie oszukujmy się ile tylko mogą albo ktoś w porę nie skontroluje to i tak dadzą tego nawozu oprysku itp. Ile tylko się da😅

Mary a pisałaś, że dawałaś śliwki to takie ze słoiczka czy swoje zblendowane?
W necie wyczytałam o suszonych, kupiłam z helio bo nie były siarkowane, i nie mocno ususzone. Ugotowałam a potem zblendowałam.
 
Lepiej zaczekać do sezonu truskawkowego w przyszłym roku😅
Niespecjalnie. Te sezonowe są makabrycznie pryskane, po sezonowych to nawet ja mam wysypki i swędzącą skórę. Żarłam w tym roku na potęgę, a młoda miała biegunki.

U mnie są bilanse najpierw idziemy do pielęgniarek ważą, mierzą itd potem wpisują do książeczki i się podpisują resztę pani doktor🤪
no mam nadzieję jednak że będziecie mieli
mój został skierowany na badanie słuchu miał badanie przesiewowe jak się urodził i było super ale też zauważyłam że coś mu do ucha lewego mówię nic a do prawego to samo to się chichra i przekręca głowę na lewo żeby nadsluchwiac muszę to sprawdzić bo oszaleje 🙄
Nie dziwię się, że się niepokoisz. Sprawdź koniecznie. Ja tak poszła do okulisty bo Dobrusia mrużyła jedno oko i się k.okazało, że ma dużą wadę wzroku (+3) i astygmatyzm 🤬

podobno właśnie nie tak powiedziała Dermatolog bo to więcej syfu ma pestycydy i inne bo w Polsce ciągle rolnicy walczą z jakimś nie urodzajem🤨 nie wiadomo już jak żyć 🥶
Dokładnie tak.

Ja już też. Jak spojrzę w swoją książeczkę zdrowia to co rusz normalnie miałam bilans robiony, a teraz pandemia i wydziwiają.

No właśnie ja mam też z bobovity na wyjazd zestaw z truskawką.. Z tym że narazie po niczym jej nic nie było.

Poprawkę trzeba brać na wagę pediatryczną. W naszym przypadku dokładnie nie idzie zważyć bo młoda wariuje i waga szaleje, wiec bardziej już ufam łazienkowej.

Na dobrą sprawę człowiek by musiał wszystko sam sądzić i zrywać, bo nawet w tym bio rolnictwie nie jest tak bio. Mieszkam na wsi to widzę co się dzieje. Oprysk goni oprysk.

Jezu sama bym zjadła takie brzoskwinie. Ja od mamy dostałam borówki oraz maliny, i będę blendować małej 😊
W naszej przychodni jest świetna waga pediatryczna, nawet jak mała się wierzga to i tak zważy dobrze.
A bilans ma za każdym razem na szczepieniach, nawet jak byliśmy tydzień po pierwszych szczepieniach na szczepieniu Bexsero to pielęgniarka zmierzyła, zważyła i dopisała notatkę do poprzedniego bilansu.

No teraz już wiem które napewno może warzywa wszystkie były ok więc będę podawać a z owocami hmm no po łyżeczce co zrobię
najlepszy tekst usłyszałam od pediatry wolę żeby jadł a nie będziemy się przejmować że nie ma skóry niemowlaka a ja ze przecież to jest niemowlak 🙄 powiedziała że jak chce to mogę konsultować ona skierowaną nie będzie wystawiać bo musi jeść 😡 już się ugryzłam w język i wyszliśmy a i tak skonsultowałam.
no ciężka praca przede mną bo jak uległam tym ślipkom teraz to co będzie jak będzie miał 4 czy 12 lat 😱🥶
Ulegamy i ulegać będziemy 😉
Marcelina za tydzień pół roku i zastanawiam się, co jej podać fo jedzenia 🙈🙈
 
Melduje się - pomyłka, dzisiaj żadnych szczepień 🙈 coś mi sie pomieszało, kolejne będzie dopiero przy 9 miesiącu.
Mamy 68cm i 7160g!

Jeszcze nie podwoiła swojej wagi urodzeniowej ale lekarz mówi, że wszystko super, że bardzo silna dziewczynka z niej, ma piękna skórę i czuć na pleckach mięśnie przy kręgosłupie 😎
Myślałam, że więcej będzie na wadze, zwłaszcza gdy widziałam tu 9 z przodu 🤗
Mówił żeby nie dokarmiać mm, bo ona jest bardzo aktywna, że i tak dobrze przybiera i lada moment wyrobi cięższe mięśnie.

Z wagą jesteśmy z tyłu ale na dywanie nikt jej chyba nie dogoni 😅💪😎😜
 
Niespecjalnie. Te sezonowe są makabrycznie pryskane, po sezonowych to nawet ja mam wysypki i swędzącą skórę. Żarłam w tym roku na potęgę, a młoda miała biegunki.


Nie dziwię się, że się niepokoisz. Sprawdź koniecznie. Ja tak poszła do okulisty bo Dobrusia mrużyła jedno oko i się k.okazało, że ma dużą wadę wzroku (+3) i astygmatyzm 🤬


Dokładnie tak.


W naszej przychodni jest świetna waga pediatryczna, nawet jak mała się wierzga to i tak zważy dobrze.
A bilans ma za każdym razem na szczepieniach, nawet jak byliśmy tydzień po pierwszych szczepieniach na szczepieniu Bexsero to pielęgniarka zmierzyła, zważyła i dopisała notatkę do poprzedniego bilansu.


Ulegamy i ulegać będziemy 😉
Marcelina za tydzień pół roku i zastanawiam się, co jej podać fo jedzenia 🙈🙈
Ja kompletnie nie mam pomysłu na dania 😃 nie mam zmysłu co mogę skomponować
 
Melduje się - pomyłka, dzisiaj żadnych szczepień 🙈 coś mi sie pomieszało, kolejne będzie dopiero przy 9 miesiącu.
Mamy 68cm i 7160g!

Jeszcze nie podwoiła swojej wagi urodzeniowej ale lekarz mówi, że wszystko super, że bardzo silna dziewczynka z niej, ma piękna skórę i czuć na pleckach mięśnie przy kręgosłupie 😎
Myślałam, że więcej będzie na wadze, zwłaszcza gdy widziałam tu 9 z przodu 🤗
Mówił żeby nie dokarmiać mm, bo ona jest bardzo aktywna, że i tak dobrze przybiera i lada moment wyrobi cięższe mięśnie.

Z wagą jesteśmy z tyłu ale na dywanie nikt jej chyba nie dogoni 😅💪😎😜
Przecież ona zaraz będzie mieć 6pak od cwiczen. I dobrze. Na robienie masy przyjdzie pora! Teraz rzeźba 😃
 
Niespecjalnie. Te sezonowe są makabrycznie pryskane, po sezonowych to nawet ja mam wysypki i swędzącą skórę. Żarłam w tym roku na potęgę, a młoda miała biegunki.


Nie dziwię się, że się niepokoisz. Sprawdź koniecznie. Ja tak poszła do okulisty bo Dobrusia mrużyła jedno oko i się k.okazało, że ma dużą wadę wzroku (+3) i astygmatyzm 🤬


Dokładnie tak.


W naszej przychodni jest świetna waga pediatryczna, nawet jak mała się wierzga to i tak zważy dobrze.
A bilans ma za każdym razem na szczepieniach, nawet jak byliśmy tydzień po pierwszych szczepieniach na szczepieniu Bexsero to pielęgniarka zmierzyła, zważyła i dopisała notatkę do poprzedniego bilansu.


Ulegamy i ulegać będziemy 😉
Marcelina za tydzień pół roku i zastanawiam się, co jej podać fo jedzenia 🙈🙈
To proponuje działeczkę i własną uprawe😜
 
reklama
Melduje się - pomyłka, dzisiaj żadnych szczepień 🙈 coś mi sie pomieszało, kolejne będzie dopiero przy 9 miesiącu.
Mamy 68cm i 7160g!

Jeszcze nie podwoiła swojej wagi urodzeniowej ale lekarz mówi, że wszystko super, że bardzo silna dziewczynka z niej, ma piękna skórę i czuć na pleckach mięśnie przy kręgosłupie 😎
Myślałam, że więcej będzie na wadze, zwłaszcza gdy widziałam tu 9 z przodu 🤗
Mówił żeby nie dokarmiać mm, bo ona jest bardzo aktywna, że i tak dobrze przybiera i lada moment wyrobi cięższe mięśnie.

Z wagą jesteśmy z tyłu ale na dywanie nikt jej chyba nie dogoni 😅💪😎😜
Najważniejsze, że zdrowa i przybiera nasza mała sprinterka😘
Mój też jeszcze nie podwoił wagi urodzeniowej 😉
 
Do góry