reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Pytanie do @Vanes bo na bank wiesz, masz jakąś stronę gdzie jest jakiś sensowny schemat rozszerzania diety, co podawać, jakimi etapami itd? Bo w internecie co strona to co innego i mam mętlik totalny.
szczerze sporo czytałam i zdecydowałam się na ebook Link do: Ebook Rozszerzanie diety w 6 krokach - najważniejsze informacje | RozszerzanieDiety.pl 40 zł ale nie wiem czy jest wart chyba zasady
wrzucam Ci spis treści.

ja jednak nie idę zgodnie z tymi krokami bo np zboża są w kroku 4 a ja podałam najpierw kaszkę 🤪 mięso, jaja, strączki zamierzam dopiero bliżej 1 r.ż.
jak zacznie siedzieć to napewno przejdę na blw o czym tutaj też jest
przy każdym kroku są też propozycje posiłków dla mnie naprawdę wart swojej ceny i podoba mi się ta złota zasada Rodzic decyduje co poda dziecko decyduje co zje 😂
dodatkowo ja to myślę aby obserwować dziecko jak niechce czegoś to przejść dalej wrócić za tydz spróbować nie ma co na siłę pchać wg planu jakiegoś a jak coś uwielbia to podawać nie ma też co zabraniać 😜(a spotkałam się z takimi a weź nie podawaj tego warzywka bo zaparcia jeju jak brzuch go nie boki, kupę robi i smakuje to dlaczego każdy ma inny żołądek 🙄dlatego zasłyszanych ciotek, babć to nie słucham wolę fachową literaturę)
 

Załączniki

  • 53DDEB43-2772-42B3-96E2-F0AC8CD6F1D7.png
    53DDEB43-2772-42B3-96E2-F0AC8CD6F1D7.png
    89,1 KB · Wyświetleń: 34
  • 631AB028-E226-4AC9-8CCD-C5C2DCDC79A5.png
    631AB028-E226-4AC9-8CCD-C5C2DCDC79A5.png
    97,7 KB · Wyświetleń: 31
reklama
Jak to Ci coś pomoże to mam taką książeczkę, tylko, że po niemiecku :)
zastanawia mnie czemu zboża na kolację 🤔 przeważnie to śniadanie albo drugie tak w kulturze naszej ale może żeby przetrwał do rana nie wiem 🤔
ja podaje na śniadanie rano g.7 bo sama jem owsiankę więc chce dziecko przyzwyczajać do tego jak my jemy narazie jest git!
 
Dziewczyny, której synek ma niebieskie oczy i bujną ciemną fryzurkę? Pamiętam jak wysylalysmy zdj dzieciaczków to jedna z Was wysłała synka, który leżał na brzuszku i patrzył do góry i wtedy pisałam, że ma identiko oczy w środku jak moja Nelka 😁
To mój! 😁 niebieskie oczka są nadal, ale czupryna przez lato wyjaśniała i jest teraz trochę blond 😁 mąż ma czarne włosy i szybko łapie piękną ciemną opaleniznę, więc jeszcze liczę, że kolor włosów i karnację odziedziczy po nim 😁
 
szczerze sporo czytałam i zdecydowałam się na ebook Link do: Ebook Rozszerzanie diety w 6 krokach - najważniejsze informacje | RozszerzanieDiety.pl 40 zł ale nie wiem czy jest wart chyba zasady
wrzucam Ci spis treści.

ja jednak nie idę zgodnie z tymi krokami bo np zboża są w kroku 4 a ja podałam najpierw kaszkę 🤪 mięso, jaja, strączki zamierzam dopiero bliżej 1 r.ż.
jak zacznie siedzieć to napewno przejdę na blw o czym tutaj też jest
przy każdym kroku są też propozycje posiłków dla mnie naprawdę wart swojej ceny i podoba mi się ta złota zasada Rodzic decyduje co poda dziecko decyduje co zje 😂
dodatkowo ja to myślę aby obserwować dziecko jak niechce czegoś to przejść dalej wrócić za tydz spróbować nie ma co na siłę pchać wg planu jakiegoś a jak coś uwielbia to podawać nie ma też co zabraniać 😜(a spotkałam się z takimi a weź nie podawaj tego warzywka bo zaparcia jeju jak brzuch go nie boki, kupę robi i smakuje to dlaczego każdy ma inny żołądek 🙄dlatego zasłyszanych ciotek, babć to nie słucham wolę fachową literaturę)
No właśnie wolę cos fachowego, bo moja mama już wczoraj zdziwiona ze nie sole dania.
U nas cukinią wiem że na tak bo dziś resztę jej zrobiłam tej cukinki i aż z przyjemnością ją sobie jadła 😃 też czekam na siedzenie bo chce bardzo BLW.
Jeszcze wodę podaję w doidy. Śmiesznie to wygląda bo ona język do kubka pcha i liże tą wodę 😂
 
reklama
Noo, bardzo się cieszę, że tak ładnie przybiera 😄 No przez pierwsze 3 Msc dużo ulewała i powoli przybierała na wadze, a od dwóch miesięcy ładnie leci. Urodziła się 3880g, w ciągu 5 Msc przybrała 3800 czyli jeszcze raz tyle, więc dobrze 😁
A Wasze dzieciaki ile przybrały od masy urodzeniowej i w jakim czasie? 😁
Mój ma 22 tyg, urodził się z wagą 3020 i 52 cm. Teraz wazy 8300 i ma 72 cm i każdy mówi, że wygląda na starszego 😆
 
Do góry