reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

Miałam dwie. Lekarze nie wiedzieli o sobie.
Jeden był na miejscu. Drugi tam, gdzie planowałam rodzic 90 km dalej.



Fenika29 trzymaj się. Oby szybko minęło.

Mi prenatal uno nie pomagał na mdłości. Teraz też biorę, ale mdłości dosyć małe tfu tfu... chociaż tym razem dzięki Bogu...
W zasadzie w każdej ciąży miałam okropne mdłości przez 24h/dobe przez 2,5 miesiąca. Ratował mnie tylko sen. Źle znosiłam zapachy, gotowanie, pranie, w mieszkaniu mi było niedobrze (okres zimny, okna zamknięte). W ostatniej ciąży na dodatek mąż wyjechał na kilka tygodni. Zakupy, szkoły, przedszkole, heh jak to wytłumaczyć dzieciom. :wink: Nie mogłam przeglądać forum, bo od przewijania było mi tylko gorzej... :-D W myślach błagałam, żeby móc zwymiotować, ale nie mogłam. Chociaż chwilową ulgę bym poczuła. :wink:
Możemy tylko przetrwać ten trudny czas. Dobrze, że jest ciepło na zewnątrz...
A jak przechodziły mdłości to pojawiały się kolejne dolegliwości... Tak jak dziewczyny wspominają o pachwinach. Tak gdzieś od połowy ciąży, zaraz po mdłościach, ból w pachwinach i rozchodzącej się kości łonowej, przy każdym najmniejszym ruchu, kazdym kroku, zgaga, problemy z oddychaniem przez ucisk dziecka na płuca, itp.
I mówią dookoła, że ciąża to nie choroba.. No w sumie prawda, nie jedna a kilka...:nerd:
I nie ustępują miejsca ciężarnej, udają, że nas nie ma w kolejce. To też przetrzymamy babeczki i inne rzeczy, na które przyjdzie nam jeszcze narzekać. Jesteśmy dzielne. :cool2::biggrin2:
" ciąża to nie choroba a kilka " 😂🤣😂🤣 dobre i zgadzam się w 100 %
 
reklama
Czy tylko ja tak zle sie czuje juz mam dosyć 9 dzien od switu do nocy mdlisci okropne. Niemoge nic jesc nawet na smak wody do picia robi mi sie strasznie niedobrze :(

Ja się w pełni solidaryzuję 🤢🤢🤢
Z dziewczynami, które łykają leki na tarczycę też, mi ginekolog przepisał Letrox 75,na razie 1/2 tabletki dziennie, co miesiąc mam powtarzać TSH, uprzedził mnie, że raczej przez cały okres ciąży będę musiała brać ten lek i po 2,3 tyg po porodzie będę mogła je odstawić 😊
 
U mnie chwilowo etap paniki za mną ;) teraz spokojna o ciążę, ciekawa jestem jak długo. Znalazłam forum z I mojej ciąży i ok 8 TC przestałam mieć mdłości, więc nie musi nic złego oznaczać. Dziś mam ewidentnie słabsze mdłości, choć trochę teraz czuję. Jutro do pracy, mam nadzieję że przetrwamy ... A ja znów musiałam zafarbować włosy, oczywiście henna :D łatwo nie jest, ale robią się. 2h w czepku :D

U mnie z piersiami jest najgorzej w nocy, rano jak wstaje albo generalnie jak dłużej poleżę i wstaje. Czuje je mega po bokach, nawet bym powiedziała że przez chwilę boli. Ale później trochę lepiej :)
 
U mnie chwilowo etap paniki za mną ;) teraz spokojna o ciążę, ciekawa jestem jak długo. Znalazłam forum z I mojej ciąży i ok 8 TC przestałam mieć mdłości, więc nie musi nic złego oznaczać. Dziś mam ewidentnie słabsze mdłości, choć trochę teraz czuję. Jutro do pracy, mam nadzieję że przetrwamy ... A ja znów musiałam zafarbować włosy, oczywiście henna :D łatwo nie jest, ale robią się. 2h w czepku :D

U mnie z piersiami jest najgorzej w nocy, rano jak wstaje albo generalnie jak dłużej poleżę i wstaje. Czuje je mega po bokach, nawet bym powiedziała że przez chwilę boli. Ale później trochę lepiej :)
Co do henny 🤔 powiedz mi jakiego kolru uzywasz? Zawsze uzywalam zwyklej farby. Wolalabym tego nie robic natomiast niw wyobrazam sobie siebiw przez 9 miesięcy bez farbowania 🤦‍♀️ mam mnostwo siwych i jest to niemozliwe zeby tak chodzila.
Mozesz jakas polecic, bo jestem zielona w tym temacie. Ja maluje na ciemny brąz 😁

Mnie dzis piersi szczypia, bardziej sutki. Oj dzis ewidentnie bola pierwszy raz tak mocno. I widzialam dzis taka żyłe prawie na wierzchu szła w kiwrunku sutka 😬 teraz juz jej niw mam.
 
Co do henny 🤔 powiedz mi jakiego kolru uzywasz? Zawsze uzywalam zwyklej farby. Wolalabym tego nie robic natomiast niw wyobrazam sobie siebiw przez 9 miesięcy bez farbowania 🤦‍♀️ mam mnostwo siwych i jest to niemozliwe zeby tak chodzila.
Mozesz jakas polecic, bo jestem zielona w tym temacie. Ja maluje na ciemny brąz 😁

Mnie dzis piersi szczypia, bardziej sutki. Oj dzis ewidentnie bola pierwszy raz tak mocno. I widzialam dzis taka żyłe prawie na wierzchu szła w kiwrunku sutka 😬 teraz juz jej niw mam.
Powi m TAK, ekspertka w farbowaniu henna nie jestem, bo dopiero drugi raz farbowałam 😂 , normalnie farba u fryzjera, ale co mogę powiedzieć, to to że hennę kupiłam w Hebe koszt chyba niecałe 25zl, za pierwszym razem wzięłam orzechowy brąz 4.34 ale jeśli mam być szczera to taki jasny rudy wyszedł ;) ja miałam wcześniej blond włosy z odrostem brązowym ciemnych, później siwizna :D dziś nałożyłam ciemniejszy kolor nr 4.00, tuż przed czarnym, wyszedł ciemniej ale bardziej pod brąz niż blond ;) narazie mi odpowiada, ale pewnie jeszcze poszukam innych odcieni.
Łatwość aplikacji na włosy raczej średnia. Ja hennę rozrabiam z czarna herbata ale można z woda. Szybko zastyga na włosach, więc łatwo nie jest samej nałożyć. ;) jest też marka khadi ponoć też naturalna ziołowa ... Ale to już zależy od tego czy się ogarnie nałożenie na włosy henny, bo do najprzyjemniejszych nie należy i trzeba trzymać z 2h na głowie :D pod czepkiem.
 
Ostatnia edycja:
Lepiej się czuję bo nie użyłam farby chemicznej i nie widać siwych włosów, henna ponoć jest świetna na włosy bo je odżywia, czy tak jest nie wiem ... Bo mi w trakcie spłukiwania jej sporo włosów wypadło 🤣, ale zioła to zioła, wolę je niż chemię ;) zapach przypomina mi zielony jęczmień, zresztą kolor taki sam. W opakowaniu 2 worki, włosy lekko za ramiona, wystarcza zużycie jednego worka na raz.
 
Jest północ dziewczyny, a ja sie zastanawiam czy zjeść śledzia z lodówki czy lody karmelowe z zamrażarki. Oba na raz będą przesadą? 😁😁😁
 
reklama
Do góry