reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Oj jakby moja ważyła ponad 6 kg to byłabym happy....ale wiem też co musisz czuć bo jak pięknie przybierał a teraz stop to też się człowiek martwi...będzie dobrze...tak sobie wmawiam codziennie:)
Mój z 10 marca waga urodzeniowa 3550g z początku wisiał non stop na cycu ładnie nabierał a teraz od miesiąca walka z mlekiem teraz waży 6200g cyca pociągnie 2 min i mu starczy przez 2 tyg przybrał 100g🤦‍♀️ staram się mu wcisnąć chociaż dwa razy dziennie mleko nan ale wypije 30ml i nie chce więcej także wiem co czujesz
 
reklama
Moja córka będzie w czwartek miała 13 tygodni. Moja to jeszcze nie obraca się z pleców na boki. My chodzimy do fizjo i ćwiczymy, bo mała ma asymetrie i ją musimy zwalczyć. I ćwiczymy też na brzuszku aby jej się rączki nie rozjeżdżały na boki i żeby je bardziej do przodu dawała i chwytała jakieś zabawki przy leżeniu na brzuchu. Bo jak leży na pleckach to już sobie chwyta jak jej się coś da do rączek 🙂
Także ciężko mi powiedzieć czy coś jest nie tak, każde dziecko w innym tempie rozwija się. Mi się wydaje, że 14 tydzień to jeszcze za wcześnie na przewracanie się z plecków na brzuszek.

Ja jako dzieciak się obracałam już jak miałam 7 tygodni ( tak mama mi mówiła). Więc każdy dzieciaczek inaczej. Nastka zaczęła w 14 próbować aż dopiero w 15 zaczęła mi fikać sprawnie na brzuch. I teraz nie ma spuszczania z oczu 😂
 
Moja córka będzie w czwartek miała 13 tygodni. Moja to jeszcze nie obraca się z pleców na boki. My chodzimy do fizjo i ćwiczymy, bo mała ma asymetrie i ją musimy zwalczyć. I ćwiczymy też na brzuszku aby jej się rączki nie rozjeżdżały na boki i żeby je bardziej do przodu dawała i chwytała jakieś zabawki przy leżeniu na brzuchu. Bo jak leży na pleckach to już sobie chwyta jak jej się coś da do rączek 🙂
Także ciężko mi powiedzieć czy coś jest nie tak, każde dziecko w innym tempie rozwija się. Mi się wydaje, że 14 tydzień to jeszcze za wcześnie na przewracanie się z plecków na brzuszek.
O to widzę , że ćwiczymy podobne rzeczy....:)
 
Ja jako dzieciak się obracałam już jak miałam 7 tygodni ( tak mama mi mówiła). Więc każdy dzieciaczek inaczej. Nastka zaczęła w 14 próbować aż dopiero w 15 zaczęła mi fikać sprawnie na brzuch. I teraz nie ma spuszczania z oczu 😂
Te przedziały czasowe na wykonanie danego obrotu są dosyć tak rozległe , że na każde z naszych dzieciaczków przyjdzie czas....Ale Twoja dziewczyna sprytna i szybko pojęła...:)
 
Te przedziały czasowe na wykonanie danego obrotu są dosyć tak rozległe , że na każde z naszych dzieciaczków przyjdzie czas....Ale Twoja dziewczyna sprytna i szybko pojęła...:)

Ale dużo dala jej rehabilitacja bo mamy obniżone napięcie I asymetrie. Mała potrzebowała impulsu i odpowiedniej pielęgnacji, i sama zaczyna łapać o co w tym wszystkim chodzi 😃
 
Dziewczyny, a w temacie wagi tylko w drugą stronę: czy u którejś z Waszych pociech jest szybki przyrost wagi i za tym szybka zmiana rozmiarów ubrań? Moja klucha jest z 12.03, waga urodzeniowa 3230 i 54cm, a teraz to już porządnie ponad 6kg i właśnie stwierdziłam, ze body 68 są już lekko przyciasne 🤦🏼‍♀️
 
Dziewczyny, a w temacie wagi tylko w drugą stronę: czy u którejś z Waszych pociech jest szybki przyrost wagi i za tym szybka zmiana rozmiarów ubrań? Moja klucha jest z 12.03, waga urodzeniowa 3230 i 54cm, a teraz to już porządnie ponad 6kg i właśnie stwierdziłam, ze body 68 są już lekko przyciasne 🤦🏼‍♀️

Tak, u nas właśnie rośnie szybko pod względem wzrostu. Moja mała ma 68 obecnie I zakładam powoli juz jej 74.
 
reklama
Dziewczyny, a w temacie wagi tylko w drugą stronę: czy u którejś z Waszych pociech jest szybki przyrost wagi i za tym szybka zmiana rozmiarów ubrań? Moja klucha jest z 12.03, waga urodzeniowa 3230 i 54cm, a teraz to już porządnie ponad 6kg i właśnie stwierdziłam, ze body 68 są już lekko przyciasne 🤦🏼‍♀️
Tak, mój urodził się 5.03 z wagą 3,020 a teraz na 7 kg i ciuchy 74.
 
Do góry