reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

Spanie razem z dzieckiem w łóżku zmniejsza ryzyko SIDS - oczywiście przy zachowaniu odpowoednich zasad. Ja mam zamontowaną barierkę, młoda śpi skrajnie i w śpiworku. Muszę przykrywać ją też kocykiem, bo mamy chłodno w nocy i marznie. Ale za nic nie oddam pobudek tylko po to, żeby nakarmić cycem i z powrotem do spania zamiast wstawać, odkładać itd. Za bardzo cenię te chwile snu, które mam 🤣🤣


Nie martw się, każda z nas czasami tak ma...
To jest przerażająca część macierzyństwa kocham ją najbardziej na świecie ale jak tak płacze, nie da się odłożyć to czuje taką złość i takie rozczarowanie sobą że nie mogę sobie poradzić.
 
reklama
Chyba kolejny skok mamy😔 ehh dwa dni płaczu pod wieczór, płacze nie wiadomo dlaczego. Powiem Wam szczerze, że zmęczona już jestem to dopiero 10,5 tygodnia a ja już nie mam siły. Jestem bardzo niezależna a teraz jestem przytłoczona tym że za przeproszeniem w spokoju nawet załatwić się nie mogę😄chyba jestem złą mamą bo czasami tak mam małej dosyć że aż na siebie jestem zła.

Powiem Ci ze nie jesteś złą mamą. Twoje uczucia są zupełnie naturalne. Moja ma w ciągu dnia drzemki po 20 minut i też jak idę do WC to albo się załatwię albo i nie. Jedynie chusta mnie ratuje i młodą bo w niej śpi. Nie bój się też mam takie dni że czuje się beznadziejnie i mam dość. Tylko jak młoda zaczyna do mnie gadać to aż chce się żyć.
 
Powiem Ci ze nie jesteś złą mamą. Twoje uczucia są zupełnie naturalne. Moja ma w ciągu dnia drzemki po 20 minut i też jak idę do WC to albo się załatwię albo i nie. Jedynie chusta mnie ratuje i młodą bo w niej śpi. Nie bój się też mam takie dni że czuje się beznadziejnie i mam dość. Tylko jak młoda zaczyna do mnie gadać to aż chce się żyć.
Moja, też gada❤️to jest super uczucie, największy skarb😍
 
Nie przebija wszystkiego, bo mój maluch 5460 miał na 4 tygodnie a na 5 - 5780! Jutro ostatnie ważenie na 6 tygodni i spodziewam się 6kg. Masakra. Niech on zwolni z tą wagą!

Haga, to twój większy głodomorek niż mój 😂 niech rośnie zdrowo i oby twój kręgosłup na tym nie ucierpiał! 😁

Dziewczyny ja z małym w szpitalu, 2 tyg temu zrobiła mu się w pupie twarda krostka, lekarz powiedział, że fałd skórny, kazał smarować maścią, wczoraj trochę ropą podbieglo i niestety tak jak myślałam jest to ropień okoloodbytniczy, paskudna sprawa. Dziś byliśmy u chirurga i od razu przyjęcie na oddział, jeszcze dziś będzie operacja, wycięcie ropnia. U niemowląt to taka już wrodzona sprawa i częściej u chłopców. Jestem załamana 🥺, w dodatku 3 razy go kłuli bo nie mogli się wkłuć z welfronem i dopiero jak na sali operacyjnej będą to robić. Załamka, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, trzymajcie kciuki.

Szybkiego powrotu do domu i dużo zdrówka dla maluszka!

Jak tam dziewczyny z waszymi dzieciaczkami w nocy 🙂o której chodzą spac i jak wstają?🙂czy wy w ogóle słyszycie jak się budzą w nocy? Moja córa zasypia tak 21-22 i wstaje o 4 na jedzenie ale wtedy płacze. A tak byłam pewna ze śpi cały czas aż tu moje zdziwienie bo przed wczoraj mój mąż przebudził się do toalety a mała leżała z otwartymi oczami cichutko to patrzył na nią i zasnęła po pół godzinie sama 😳 wiec wczoraj ja czuwała i sytuacja się powtórzyła . A ja myślałam ze ona śpi cała noc w tu wychodzi na to ze budzi się w środku nocy

U nas młody zasypia o 21-22,pobudka o 24-1,potem 3-4 i wstaje o 6, pogada sobie godzinę z tatusiem i wtedy chłopaki mnie budzą (no chyba, że jest nagły atak głodu to wtedy pół bloku budzi się wcześniej 😉)
Nasz młody strasznie stęka przez sen, taki mały gremlinek 😂
 
Chyba odkryłam dlaczego małą jest taka niespokojna i płacze. Wzdęcia mamy bo jak pierdnie jest lepiej. A zmienili nam mleko tzn. używałam nestle nan optipro plus i tak było dla bakterie optipro i lreuteri a teraz zmieniło te bakterie optipro na wyłącznie laktoza. I od tego czasu mamy wzdęcia. Chyba nietoleruje laktozy. I jakie mleko wybrac 😔
 
Chyba odkryłam dlaczego małą jest taka niespokojna i płacze. Wzdęcia mamy bo jak pierdnie jest lepiej. A zmienili nam mleko tzn. używałam nestle nan optipro plus i tak było dla bakterie optipro i lreuteri a teraz zmieniło te bakterie optipro na wyłącznie laktoza. I od tego czasu mamy wzdęcia. Chyba nietoleruje laktozy. I jakie mleko wybrac 😔
Mój też miał bóle brzuszka i używam Nan Sensitive z hydrolizowanym białkiem i minęło jak ręką odjął, wiem, że jest jeszcze Bebilon Pepti. Musisz wybrać mleko z hydrolizowanym białkiem po prostu.
 
Mój też miał bóle brzuszka i używam Nan Sensitive z hydrolizowanym białkiem i minęło jak ręką odjął, wiem, że jest jeszcze Bebilon Pepti. Musisz wybrać mleko z hydrolizowanym białkiem po prostu.
Dziękuję bardzo 🙂wcześniejsze było dobre to mi wycofali i zamiennik jest wyłącznie laktoza i mała się męczy.
 
Chyba odkryłam dlaczego małą jest taka niespokojna i płacze. Wzdęcia mamy bo jak pierdnie jest lepiej. A zmienili nam mleko tzn. używałam nestle nan optipro plus i tak było dla bakterie optipro i lreuteri a teraz zmieniło te bakterie optipro na wyłącznie laktoza. I od tego czasu mamy wzdęcia. Chyba nietoleruje laktozy. I jakie mleko wybrac 😔
z doświadczenia wiem że wszystkie te popularne mieszanki są okropne i więcej dziecku bym nie podała (od 1.5 ms je holle i zapomniałam o problemach brzuszkowych a przypomnę jedliśmy już nutramigen😞) ale jak już jesteś przy NAN to jest Nan bezlaktozowy przynajmniej ta sama firma więc nie będzie aż takiego.
 
reklama
z doświadczenia wiem że wszystkie te popularne mieszanki są okropne i więcej dziecku bym nie podała (od 1.5 ms je holle i zapomniałam o problemach brzuszkowych a przypomnę jedliśmy już nutramigen😞) ale jak już jesteś przy NAN to jest Nan bezlaktozowy przynajmniej ta sama firma więc nie będzie aż takiego.
No właśnie nie chce zmieniać na inną firmę spróbuje z tym hydrolizowanym białkiem.
 
Do góry